امام خامنه ای از منظر آیت الله بهاءالدینی(ره)

امام خامنه ای از منظر آیت الله بهاءالدینی(ره)

خانه / با ولایت / امام خامنه ای / از نگاه بزرگان دین امام خامنه ای / امام خامنه ای از منظر آیت الله بهاءالدینی(ره)

البته هیچ کس حاج آقا روح الله نمی شود، ولی آقاسیدعلی خامنه ای(مدّ ظلّه العالی) حقیقتاً ولی فقیه هستند و رهبر از همه به امام نزدیکتر است

امام خامنه ای از منظر آیت الله بهاءالدینی (ره)

آیت الله بهاءالدینی(ره): (یک منبع آگاه در گفتگو با رهوا)

– قرار بود از طرف مجلس خبرگان آقای منتظری انتخاب شود ازتمام علما برای ایشان امضای تأییدگرفته میشد. روزی برای گرفتن امضا چند  نفراز نزدیکان منتظری به خدمت آیت الله سید رضا بهاء الدینی رسیدند اما ایشان امضا نکردند هرچه از فرستادگان منتظری اصرار، از ایشان انکار. تاآنجا که خود آقای منتظری شخصاً به خدمت ایشان رسید وتمام کتابهایی که درمورد ولایت فقیه نوشته بود را محضر حضرت آقای بهاء الدینی آوردند. ایشان تمام کتاب ها را جمع کردند و به منتظری چند لحظه نگاه کردند و خنده کوتاهی کردند و فرمودند ولایت فقیه نوشتنی نیست فهمیدنی است.

 سئوال شد چرا ایشان را تأیید نکردید مگه شخص دیگری هم میتواند بعد از امام (ره) به مقام رهبری برسد؟ فرمودند: البته هیچ کس حاج آقا روح الله نمی شود، ولی آقاسیدعلی خامنه ای(مدّ ظلّه العالی) حقیقتاً ولی فقیه هستند و رهبر از همه به امام نزدیکتر است. کسی که ما به او امیدواریم آقای خامنه ای(مدّ ظلّه العالی) است. شما از ما قبول نمی کنید و تعجب می کنید، ولی این دید ماست، نزد ما محرز است آقاسید علی خامنه ای(مدّ ظلّه العالی) رهبر آینده هستند و ایشان باز هم فرمودند: نظر ما سید علی سید علی سید علی خامنه ای است.

امام خامنه ای از منظر آیت الله بهاءالدینی (ره)

این منبع آگاه در گوشه ای دیگر از گفتگو با رهوا بیان کرد که : زمان می گذشت و به مرور زمان سخنان گهربار و گل واژه های بینش آفرین این پیر روشن ضمیر، بیشتر و بهتر عملی می شد. تا این که رحلت حضرت امام خمینی قدس سره و انتخاب حضرت آیهالله خامنه ای (حفظه الله) پیش آمد.

محضر آقا جان رسیدیم و به عنوان خبر روز خدمتشان عرض کردیم. فرمودند: ما مدتها پیش به این مطلب رسیده بودیم و نظر خود را بیان کردیم که هیچ کس بعد از حاج آقا روح الله نمیتواند رهبر شود جز سید علی آقا و باید به ایشان کمک کرد تا تنها نباشد.
برپایه همین گزارش قبل از ریاست جمهوری آقای خامنه ای(مدّ ظلّه العالی) روزی در بیت محترم حضرت آقا بهاءالدینی بودیم که آقای خامنه ای که درآن زمان نماینده مجلس بودند به بیت ایشان (منزل) تشریف آورده اند و وقتی که آقای خامنه ای(مدّ ظلّه العالی) رفتند آقا زیر لب فرمودند :خورشید لحظه ای تابید ورفت!

یکی از روزها که حضرت آقا تشریف برده بودند به جمکران، حدود ساعت دو شب به حضرت آیت‌الله العظمی بهاءالدینی خبر می‌دهند که آقا صبح بعد از نماز می‌خواهند تشریف بیاورند منزل شما. تیم حفاظت ساعت چهار صبح برای آماده کردن شرایط به منزل ایشان می‌روند که متوجه می‌شوند آقای بهاءالدینی، پیرمرد نود ساله جلوی در خانه ایستاده‌اند. می‌گویند: آقا چرا با این کهولت سن اینجا تشریف دارید؟ ایشان می‌فرمایند: برای دیدن رهبر بزرگ انقلاب، من از همان ساعتی که شما زنگ زدید آمده‌ام استقبال.
یکی از نزدیکان آیت الله بهاالدینی هم در باره پیش بینی ایشان در باره رهبری آقا اینچنین نقل میکند: گاهی که صحبت از قائم مقامی برخی افراد بعد از امام می شد، ایشان لبخندی ملیح زده و با تأمل اندیشمندانه ای می فرمود: ما این طور نمی بینیم، چون خدا نمی خواهد، هر چند بعضی تلاش می کنند . خیال می کنند می توانند برای شیعه از جانب خود رهبر و مرجع درست کنند.

آن گاه این داستان را بیان می کردند که:در زمان سید ابوالحسن اصفهانی برای مرجعیت بعد از ایشان، تبلیغ زیادی برای میرزا محمد حسین اصفهانی (کمپانی) کردند، ولی از آن جاکه خدا نمی خواست، میرزا محمد حسین اصفهانی پنج سال قبل از سید ابوالحسن اصفهانی رحلت کرد و سید ابوالحسن اصفهانی بر پیکرش نماز خواند.

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

لینک کوتاه :
http://eheyat.com/?p=238896

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *