امام زمان فريادرس انسان‏‌ها

امام زمان فریادرس انسان‏‌ها

حکومت جهانى با قانونى جهانى، همگانى و الهى تحت سرپرستى امام عصرعجل الله تعالی فرجه الشریف فرزند امام حسن عسگرى علیه السلام فرزند فاطمه زهرا علیها السلام برپا مى شود؛ کره زمین داراى یک حکومت مى شود و قانون آن هم قانون الهى مى گردد.

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف فریادرس انسان‏‌ها

هیات: تا به اکنون دین دارها و بى دین ها هر دو به قانون عمل نکردند و جهان را پر از ظلم نمودند، ولى خدا وعده فرموده، با این که جهان پر از ظلم مى شود، من عالى ترین ذخیره انبیا و اولیا را، از پس پرده غیبت درآورده و از شرّ ستمگران نگاه مى دارم، و عاقبت، به بشر خسته، ستمدیده و بیچاره ضعیف شده رحم مى کنم؛. به بشرى که خودش را از قانون عدالت جدا کرد، رحم مى کنم: أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُها عِبادِىَ الصَّالِحُونَ. عاقبت هر چند این دو طایفه دست به دست یکدیگر دادند، و جهان را پر از ظلم و جور کردند، ولى چون خدا ظلم را نمى پسندد و جهان هم به تبع او ظلم را نمى پسندد و جهان، جهان عدل است، حکومت جهانى با قانونى جهانى، همگانى و الهى تحت سرپرستى امام عصرعجل الله تعالی فرجه الشریف فرزند امام حسن عسگرى علیه السلام فرزند فاطمه زهرا علیها السلام برپا مى شود؛ کره زمین داراى یک حکومت مى شود و قانون آن هم قانون الهى مى گردد.

در توصیف امنیّت موجود در زمان امام عصر علیه السلام، حضرت باقر علیه السلام مى فرماید: اگر از بغداد زیباترین زن دنیا، شترى را به طلا و نقره بار کند، و با چنین بارى تک و تنها از میان بیابان هاى عراق تا مملکت سوریه حرکت کند و برگردد، یک چشم بد به او نگاه نمى کند و دستى هم به او دراز نمى شود.

امام زمان فریادرس انسان‏‌ها
امام زمان فریادرس انسان‏‌ها

ولى الان بى دین ها و دینداران هر دو دارند ظلم مى کنند و جهان را پر از ظلم مى نمایند؛ ولى چون جهان، جهان عدل است، عدل عاقبت بر ظلم غالب مى شود:
هُوَ الَّذى أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدى وَ دینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ کُلِّهِ وَ کَفى بِاللَّهِ شَهیدا.

زمان خود پیغمبر صلى الله علیه و آله که لِیُظْهِرَهُ نشد، الان هم که نشده، پس تحقّق این وعده در آینده خواهد بود؛ چنان که در آیه أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُها عِبادِىَ الصَّالِحُونَ «۴» ،«یرث»، فعل مضارع است؛ یعنى در آینده این وراثت محقّق مى شود. خداوند در آیه بیست و یکم سوره مجادله از خود خبر مى دهد که: کَتَبَ اللَّهُ لَأَغْلِبَنَّ أَنَا وَ رُسُلى : من بر خودم واجب کردم که عاقبت من و رسولانم در جهان پیروز باشیم.

منبع:عرفان

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *