امام زمان فريادرس انسان‏‌ها

امام زمان فريادرس انسان‏‌ها

حكومت جهانى با قانونى جهانى، همگانى و الهى تحت سرپرستى امام عصرعجل الله تعالی فرجه الشریف فرزند امام حسن عسگرى عليه السلام فرزند فاطمه زهرا عليها السلام برپا مى شود؛ كره زمين داراى يك حكومت مى شود و قانون آن هم قانون الهى مى گردد.

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف فريادرس انسان‏‌ها

هیات: تا به اكنون دين دارها و بى دين ها هر دو به قانون عمل نكردند و جهان را پر از ظلم نمودند، ولى خدا وعده فرموده، با اين كه جهان پر از ظلم مى شود، من عالى ترين ذخيره انبيا و اوليا را، از پس پرده غيبت درآورده و از شرّ ستمگران نگاه مى دارم، و عاقبت، به بشر خسته، ستمديده و بيچاره ضعيف شده رحم مى كنم؛. به بشرى كه خودش را از قانون عدالت جدا كرد، رحم مى كنم: أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُها عِبادِىَ الصَّالِحُونَ. عاقبت هر چند اين دو طايفه دست به دست يكديگر دادند، و جهان را پر از ظلم و جور كردند، ولى چون خدا ظلم را نمى پسندد و جهان هم به تبع او ظلم را نمى پسندد و جهان، جهان عدل است، حكومت جهانى با قانونى جهانى، همگانى و الهى تحت سرپرستى امام عصرعجل الله تعالی فرجه الشریف فرزند امام حسن عسگرى عليه السلام فرزند فاطمه زهرا عليها السلام برپا مى شود؛ كره زمين داراى يك حكومت مى شود و قانون آن هم قانون الهى مى گردد.

در توصيف امنيّت موجود در زمان امام عصر عليه السلام، حضرت باقر عليه السلام مى فرمايد: اگر از بغداد زيباترين زن دنيا، شترى را به طلا و نقره بار كند، و با چنين بارى تك و تنها از ميان بيابان هاى عراق تا مملكت سوريه حركت كند و برگردد، يك چشم بد به او نگاه نمى كند و دستى هم به او دراز نمى شود.

امام زمان فريادرس انسان‏‌ها
امام زمان فريادرس انسان‏‌ها

ولى الان بى دين ها و دينداران هر دو دارند ظلم مى كنند و جهان را پر از ظلم مى نمايند؛ ولى چون جهان، جهان عدل است، عدل عاقبت بر ظلم غالب مى شود:
هُوَ الَّذى أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدى وَ دينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَ كَفى بِاللَّهِ شَهيدا.

زمان خود پيغمبر صلى الله عليه و آله كه لِيُظْهِرَهُ نشد، الان هم كه نشده، پس تحقّق اين وعده در آينده خواهد بود؛ چنان كه در آيه أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُها عِبادِىَ الصَّالِحُونَ «4» ،«يرث»، فعل مضارع است؛ يعنى در آينده اين وراثت محقّق مى شود. خداوند در آيه بيست و يكم سوره مجادله از خود خبر مى دهد كه: كَتَبَ اللَّهُ لَأَغْلِبَنَّ أَنَا وَ رُسُلى : من بر خودم واجب كردم كه عاقبت من و رسولانم در جهان پيروز باشيم.

منبع:عرفان

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *