بسیجی كیست؟

بسیجی کیست؟

خانه / مطالب و رویدادها / بسیجی کیست؟

بسیجی خالص است و مخلص؛ چرا که امام و مقتدای او اینگونه بود. بسیجی، پیرو ولایت است. بسیجی «روانشناسی شخصیت» را بدون رفتن به کلاس یاد گرفت. او «روانشناسی مدیریت» را در کالج های بین المللی نخواند، بلکه در سنگرهای «عشق و ایثار» به کار بست. او دروس عالی را با «عمل» خواند و امتحان را با موفقیت پس داد.

بسیجی کیست؟

هیات:صدای نفس نفس نوجوان بسیجی از دامنه تپه های «الله اکبر» و «حاج عمران» و میمک به گوش می رسید، او که بدون هیچ تابلو و تبلیغی راه خود را انتخاب کرده است تنها مشخصه ظاهری اش «چفیه» چند منظوره اش است، او پلاک آلومینیومی و ساده خود را که به گردن آویزان است با تمامی گردنبندهای طبیعی و کله گاوی برخی از جوانان معاوضه نمی کند، در جیب شلوار بسیجی اش مهر و سجاده اهدائی، ارزشمندترین سرمایه او محسوب می شود.

تنها به خدا می اندیشد و لا غیر، اما همچنان دوست دارد نفس نفس بزند تا به قله «فتح» برسد، او در همان حال حاضر نیست ذرات «نم نم» نفس خود را با همه زرق وبرق های دنیا و با همه موزیک های تند و آرام محافل لهو و لعب عوض کند، آری او چنان کشاکش کوه و صخره ها را با پوتین خارج از«سایزش» طی می کند که اگر در همان حال به او یک اتومبیل زرق وبرق دار بدهی و او را به پیست اتومبیل رانی دعوت کنی حاضر نیست «قله معنویت» را با جلگه «مادیت» مبادله نماید.

بسیجی کیست؟
بسیجی کیست؟

بسیجی خالص است و مخلص، چرا که امام و مقتدای او اینگونه بود، بسیجی، پیرو ولایت است، بسیجی «روانشناسی شخصیت» را بدون رفتن به کلاس یاد گرفت او «روانشناسی مدیریت» را در کالج های بین المللی نخواند بلکه در سنگرهای «عشق و ایثار» به کار بست، او دروس عالی را با «عمل» خواند و امتحان را با موفقیت پس داد.

الحق که او استاد به مکتب نرفته ای است که آموزگاران بزرگ عالم حسرت بوسه زدن بر دست بازوی او را داشتند. او اوراق مشارکت، بازار بورس، کارت بازرگانی، مجوز صادرات و… اصلا نمی شناخت. زیباترین کارت او، کارت«گروه خونش» بود و بهترین اوراق او حکم مأموریت جبهه اش، بسیجی امروز هم بسیجی است، بسیجی امروز در هر سنگری که «ولی امرش» فرمان دهد می ماند و با همان شیوه و راه و روش ارزشها متعالی انقلاب دفاع می کند.. آری او بسیجی است، او همان است که نام و نشان ندارد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی حوزه

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *