به یاد شهید تورجی‌زاده

به یاد شهید تورجی‌زاده؛ کتابِ «مداحی که فرمانده بود» آماده شد

خانه / انقلاب و دفاع مقدس / دفاع مقدس / کتابخانه دفاع مقدس / به یاد شهید تورجی‌زاده؛ کتابِ «مداحی که فرمانده بود» آماده شد

شهید تورجی‌زاده از شهدای معروف اصفهان و مداح حاج حسین خرازی و فرمانده گردان بود، سوز خاصی در صدایش داشت به صورتی که شنونده را میخکوب می کرد. از ابتدای جنگ تا سال ۶۵ که به شهادت رسید مدام در جبهه بود و تنها زمانی به خانه می آمد که زخمی یا مجروح شده باشد. کتاب زندگینامه داستانی شهید محمدرضا تورجی‌زاده توسط نشر دارخوین آماده چاپ شد.

به یاد شهید تورجی‌زاده
به یاد شهید تورجی‌زاده

به نقل از گزارشی در سایت مشرق نیوز؛کبری خدابخش دهقی از نویسندگان حوزه ادبیات پایداری و شهدا از پایان کار کتاب «شهید تورجی‌زاده» زندگینامه داستانی شهید از زبان مادرش خبر داد.

وی در این باره اظهار داشت: شهید تورجی‌زاده از شهدای معروف اصفهان و مداح حاج حسین خرازی و فرمانده گردان بود، سوز خاصی در صدایش داشت به صورتی که شنونده را میخکوب می کرد. از ابتدای جنگ تا سال ۶۵ که به شهادت رسید مدام در جبهه بود و تنها زمانی به خانه می آمد که زخمی یا مجروح شده باشد.

خدابخش با اشاره به قالب کتاب گفت: کتاب روایت اول شخص از زبان شهید است و به نوعی مادرانه های شهید را بازگو می کند. داستان از به دنیا آمدن مادر شروع می شود تا زمانی که پس از سه فرزند دختر محمدرضا به دنیا می آید. از آن پس کتاب به شهید تورجی‌زاده می پرداند.

وی با اشاره به ویزگی های این شهید بیان کرد: شهید چهره بسیار زیبا و اخلاص خاصی داشت که باعث می شد همه جذب ایشان شوند. ارادت خاصی به حضرت زهرا اول شخص از زبان شهید سلام الله علیها داشت و هر زمان که به مزار ایشان در گلزار شهدا سر میزنیم شلوغ و مملو از زیارت کنندگان است.

این نویسنده کتاب حوزه ادبیات پایداری در توضیحات بیشتری از کتاب گفت: اردیبهشت کار کتاب آغاز شد. حدود ۱۰ ساعت مصاحبه با مادر شهید گرفته شد که ماحصل آن کتابی با حدود ۱۳۰ صفحه خواهد بود که توسط نشر دارخوین به چاپ می رسد. قرار است این اثر تا هفته آینده وارد بازار کتاب شود.

هیت رزمندگان اسلام

لینک کوتاه :
http://eheyat.com/?p=203054

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *