بیانات امام خامنه ای در دیدار با خانواده‌های معظم شهدای فاطمیون| امیدوارم در قیامت از شفاعتشان بهره‌مند شوم

خانه / پیشنهاد ویژه / بیانات امام خامنه ای در دیدار با خانواده‌های معظم شهدای فاطمیون| امیدوارم در قیامت از شفاعتشان بهره‌مند شوم

امام خامنه ای در دیدار صمیمی خود با خانواده‌های معظم شهدای فاطمیون در ایام نوروز ۹۷ بیان فرمودند: ما برای شهدای شما ارزش قائل هستیم و این قضایا از جمله حوادثی است که در طول تاریخ اسلام نظیر آن را کم داشتیم.

بیانات امام خامنه ای در دیدار با خانواده‌های معظم شهدای فاطمیون| امیدوارم در قیامت از شفاعتشان بهره‌مند شوم

به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ امام خامنه ای در دیدار صمیمی با خانواده شهدای فاطمیون به ایراد سخنانی در مورد این خانواده‌های معظم پرداختند.

امام خامنه‌ای با اشاره به سابقه انقلابی خانواده‌های افغانستانی فرمودند: بنده از قدیم به برادران هزاره افغانستان نگاه ستایش گرانه‌ای داشتم، چرا که از نزدیک دیده بودم طلبه‌های‌شان با ما مأنوس بوده و از قدیم با آن‌ها آشنا بودم. جمعیت زیادی از خانواده‌های افغانستانی به ایران آمدند و در انقلاب و دفاع مقدس با ما همراهی کردند.

ایشان در ادامه با اشاره به پیش قدم بودن خانواده‌های فاطمیون در قضایای مختلف بیان داشتند: در قضایای سوریه، دفاع از حرم حضرت زینب سلام الله علیها و حرم‌های مطهر در عراق و مسئله داعش، برادران افغانستانی و هزاره از مجموعه‌های پیش قدم در این قضایا بودند که هم خوب شرکت کردند و هم خوب جنگیدند. ما برای شهدای شما (فاطمیون) ارزش قائل هستیم و این قضایا از جمله حوادثی است که در طول تاریخ اسلام نظیر آن را کم داشتیم.

امام خامنه ای در ادامه تصریح کردند: آن‌ها (شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون) در پاسخ به احساس وظیفه دینی و شیعی و ولایی، وارد میدان سختی شدند و امتحان خوبی پس دادند و به شهادت رسیدند. از نظر من، در نگاه من، خانواده‌های شهدا از لحاظ صبر و مقاومت بلافاصله پشت سر شهدا قرار دارند چرا که در عین حال خانواده‌ها صبر می‌کنند و شکایت نمی‌کنند.

ایشان با اشاره به صبر خانواده‌های شهدای فاطمیون فرمودند: اگر صبر خانواده‌های شهدای لشکر فاطمیون نبود، مطمئنا این حماسه بزرگ شکل نمی‌گرفت و این صبر خانواده‌هاست که علاقه‌مندان را پیش می‌برد. امید من این است که در قیامت از شفاعت شهدای شما (فاطمیون) و در اینجا از دعای شهدای شما بهره‌مند شویم.

امام خامنه‌ای اظهار داشتند: بعضی از خانواده‌ها دو شهید دادند و این به خاطر احساس دِینی است که دارند. پاره جگر آن‌ها به میدان خطری برود که سرنوشت‌اش معلوم نیست. خانواده‌ها قدر این زحمت‌ها را بدانند که پیش خدا عزیز هستند. شهیدی با چهار فرزند به شهادت رسیده است، این‌ها خیلی با ارزش است. خداوند به شما صبر و اجر بدهد و در دنیا و آخرت عزیز هستید. انشاءالله ما هم به برکت شهدای شما عاقبت بخیر باشیم و در قیامت با شما محشور شویم.

بر پایه این گزارش، در ایام نوروز ۹۷، امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) بار دیگر با اعضای خانواده شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون دیدار کردند. در این دیدار صمیمانه که در روز پنج‌شنبه (نهم فروردین‌ماه) در تالار آئینه حرم مطهر حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام انجام شد، خانواده‌های شهیدان اخلاقی، موسوی، سید حسن حسینی (سیدحکیم)، محمداکرم ابراهیمی (حاج رئوف)، محمداکرم ابراهیمی ، سید روح‌الله موسوی (سیدپیمان)، حسین داد احمدی، نعمت‌الله نجفی، جاوید یوسفی و محمد توسلی حضور داشتند.

به کانال هیات رزمندگان اسلام بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *