بیانیه شورای عالی هیات ها - دولت به سیاست های دوگانه پایان دهد

بیانیه شورای عالی هیات ها – دولت به سیاست های دوگانه پایان دهد

خانه / پیشنهاد ویژه / بیانیه شورای عالی هیات ها – دولت به سیاست های دوگانه پایان دهد

دومین نشست شورای عالی شبکه هیات ها و تشکل‌های مردمی کشور پس از دو روز در مشهد مقدس با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

بیانیه شورای عالی هیات ها: دولت به سیاست های دوگانه پایان دهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام به نقل از فارس، دومین نشست شورای عالی شبکه هیات و تشکل های مردمی کشور برگزار شد. در این نشست حجت الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و حجت الاسلام باباخانی مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان، مسئولین بخش هایی همچون کانون مداحان کشور، سازمان بسیج مداحان کشور، هیات رزمندگان اسلام، شورای هیئات مذهبی کشور، مجمع کانون های فرهنگی و تبلیغی کشور، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، مجمع شعرای آئینی و مؤسسه قدیم الاحسان حضور داشتند.

بیانیه شورای عالی هیات ها - دولت به سیاست های دوگانه پایان دهد
بیانیه شورای عالی هیات ها – دولت به سیاست های دوگانه پایان دهد

توسعه اقدامات هماهنگ فرهنگی در حوزه شبکه های مردمی، نظام مند کردن برنامه های اجرایی شبکه هیات محور، پرهیز از موازی کاری، برنامه ریزی برای اقدامات مؤثر در ماه مبارک رمضان، برنامه ریزی و تشکیل کارگروه های تخصصی، تمهیدات لازم در مورد برگزاری محرم۱۴۰۰ از جمله مباحثی که در این نشست مطرح و مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

بیانیه این نشست درباره برگزاری مراسم های ماه مبارک رمضان به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
وَالْعَصْرِ إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِی خُسْرٍ إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ

(اگر تواصی به حق بر پایه ایمان و عمل صالح بی فروغ شود همه ما دچار خسران خواهیم شد)

در راستای تاکید مقام معظم رهبری در خصوص حفظ زنجیره تواصی و با نزدیک شدن به بهار قرآن و معنویت ماه مبارک رمضان شورای شبکه های هیات و تشکل های دینی مطالبات به حق جامعه متدین و انقلابی را از مسئولین محترم خصوصاً ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام می دارد.

بیانیه شورای عالی هیات ها - دولت به سیاست های دوگانه پایان دهد
بیانیه شورای عالی هیات ها – دولت به سیاست های دوگانه پایان دهد

۱. تجربه بیش از یک سال نجابت و هنجارپذیری تشکل های مذهبی نشان داد، مجموعه های مردمی که در موج اول و موج های بعدی کروناو سایر تهدیدات کشور با از خودگذشتگی خلق حماسه کرده و به کمک مسئولین آمده و نقش عمده در کاهش آلام مادی و معنوی مردم داشته و اقلام معیشتی را بدون تشکیل صفوف طولانی و با حفظ کرامت انسانی درب منزل نیازمندان رساندند بیشترین دغدغه را در حفظ سلامت جامعه دارند و در برنامه های گذشته نیز مورد تحسین مقام معظم رهبری و سایر مسئولین قرار گرفتند، مطالبه آن ها برای برگزاری مراسم نه تنها منافاتی با سلامت جامعه نداشته بلکه ضامن سلامت و نشاط روحی و روانی مردم خواهد شد کما اینکه تاکنون نیز چنین بوده و نسبت معکوس آمار بیماری های روانی، افسردگی و خودکشی ها و میزان معنویت جامعه گواه این مسئله است.

۲. سوال بی پاسخ ما این است که چرا علی رغم تأکیدات مقام معظم رهبری به پرهیز از سفرهای نوروزی و همچنین پیگیری های مجدانه کارشناسان بهداشت و درمان در محدود کردن سفرهای نوروزی، این سفرها با کمترین درصد رعایت دستورالعمل ها بدون کمترین محدودیتی صورت پذیرفت اما مراسم های مذهبی که به گواهی مسئولین بهداشتی و نظارتی با بیشترین سطح از رعایت شیوه نامه ها و کمترین خطر ابتلاء و شیوع ویروس کرونا بوده، تعطیل می شود؟ آیا وقت آن فرا نرسیده که بعد از یکسال، رویکردهای دوگانه حاکم بر تصمیمات دولتمردان خاتمه یابد؟ چگونه است که حضور در مراکز تفریحی و حتی مراکز ناسالم خارجی را آزاد گذاشته اما هیئت و مراسم های مذهبی در ماه مبارک را بدون کارشناسی و استفاده ازنظر مجربان و حتی بدون تشکیل کارگروه تخصصی آن محدود نموده است؟

۳. مردم شریف و متدین ایران اسلامی به نقش بی بدیل دعا و توسل و التجاء عمومی به درگاه احدیت در جلب رحمت الهی واقف هستند و به هیچ وجه راضی به کم رنگ شدن مراسم های معنوی، ختم جمعی قرآن، نیایش های شب های با برکت قدر، مراسم اعتکاف و سایر جلسات ذکر و دعا نخواهند شد. همان طور که اجازه تعطیلی مراسم عزاداری محرم را ندادند قطعاً اجازه کم فروغ شدن مراسم ماه مبارک رمضان را نخواهند داد. به همین دلیل لازم است توصیه های رهبر فرزانه انقلاب در آستانه شب های قدر سال گذشته آویزه گوش مسؤولان باشد و با بهره بردن متخصصان این عرصه هر چه سریع تر دستورالعمل های اجرایی و معقول برگزاری این مراسم های با همکاری متولیان برگزاری این مراسم معنوی و مذهبی در سراسر کشور تدوین و ابلاغ شود.

والسلام

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *