تأثیر دعا برای «فرج» در گشايش كار شیعیان

خانه / پیشنهاد ویژه / تأثیر دعا برای «فرج» در گشايش كار شیعیان

مى دانيم كه فرج و گشايش کامل شيعيان از تمام گرفتارى ها و فتنه ها در سايه ظهور حضرت مهدى عجل الله تعالی فرجه محقق مى گردد و تا زمانى كه حضرت در غيبت به سر مى برد شيعه تحت فشار و ظلم و تعدى حاكمان ظلم و جور است.

تأثیر دعا برای «فرج» در گشايش كار شیعیان

هیات: چگونه دعا برای تعجيل در «فرج» موجب گشايش كار شیعیان و رفع مشکلات آنها خواهد شد؟

پاسخ:

بر اساس روایات، یکی از عوامل تعجيل در فرج حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف «دعا» است. از طرفی می دانیم دعا بدون درخواست قلبى و زمينه سازى براى تحقق آن موثر نخواهد بود؛ و لذا انسان بايد با زبان و قلب طلب نماید و در عمل هم زمينه ساز خواسته های خود باشد و همین زمینه سازی و تلاش برای فراهم نمودن مقدمامت ظهور، خود موجب رفع نسبی مشکلات و گشایش در زندگی شیعیان خواهد شد.

تأثیر دعا برای «فرج» در گشايش كار شیعیان

امام زمان عجل الله تعالی فرجه در جواب سؤال هاى اسحاق بن يعقوب مى فرمايد: «وَ أَكْثِرُوا الدُّعَاءَ بِتَعْجِيلِ الْفَرَجِ فَإِنَّ ذَلِكَ فَرَجُكُمْ» (براى شتاب در گشايش حقيقى و كامل، بسيار دعا كنيد؛ همانا فرج شما در آن است). (كمال الدين و تمام النعمة، ابن بابويه، محمد بن على‏، محقق / مصحح: غفارى، على اكبر، اسلاميه‏، تهران،‏ 1395 قمری‏، چاپ: دوم‏، ج ‏2، ص 485، باب 45 (ذكر التوقيعات الواردة عن القائم)، ح 4. )

مى دانيم كه فرج و گشايش کامل شيعيان از تمام گرفتارى ها و فتنه ها در سايه ظهور حضرت مهدى عجل الله تعالی فرجه محقق مى گردد و تا زمانى كه حضرت در غيبت به سر مى برد شيعه تحت فشار و ظلم و تعدى حاكمان ظلم و جور است. از اين حديث استفاده مى شود كه يكى از عوامل تعجيل در فرج آن حضرت(عجل الله تعالی فرجه) دعا است و همچنین مى دانيم كه دعا بدون درخواست قلبى و زمينه سازى براى تحقق آن موثر نخواهد بود و لذا انسان بايد با زبان و قلب بطلبد و در عمل هم زمينه ساز خواسته خود باشد و همین زمینه سازی و تلاش برای فراهم نمودن مقدمامت ظهور، خود موجب رفع نسبی مشکلات و گشایش در زندگی شیعیان خواهد شد.

منبع:حوزه

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *