تاکید امام خمینی بر خواندن مناجات شعبانیه

تاکید امام خمینی بر خواندن مناجات شعبانیه

خانه / با ولایت / امام خمینی(ره) / تاکید امام خمینی بر خواندن مناجات شعبانیه

ررسی نظرات حضرت امام خمینی رحمه الله علیه در مورد خواندن دعا در ماه شعبان و  به ویژه مناجات شعبانیه

تاکید امام خمینی رحمه الله علیه بر خواندن مناجات شعبانیه

به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک شعبان در ویدوئویی به بررسی نظرات حضرت امام خمینی رحمه الله علیه در مورد خواندن دعا در ماه شعبان و  به ویژه مناجات شعبانیه می پردازیم:

تاکید امام خمینی بر خواندن مناجات شعبانیه
تاکید امام خمینی بر خواندن مناجات شعبانیه

در ادامه می توانید کلیپ سخنان حضرت امام خمینی رحمه الله علیه را مشاهده نمایید:

مناجات «شعبانیه» را خواندید؟ بخوانید آقا! مناجات شعبانیه از مناجات هایی است که اگر انسان دنبالش برود و فکر در او بکند، انسان را به یک جایی می رساند. آن کسی که این مناجات را گفته و همه ائمه هم به حسب روایت می خواندند، اینها، آنهایی بودند که وارسته از همه چیز بودند. مع ذلک آن طور مناجات می کردند، برای اینکه خود بین نبودند. هرچه بودند این طور نبوده که خودش را ببیند که، حالا من امام صادق ام دیگر، نه امام صادق مثل آن آدمی که در معصیت غرق است مناجات می کند، برای اینکه می بیند خودش هیچ نیست و هر چه هست نقص است و هر چه هست از اوست.

تاکید امام خمینی بر خواندن مناجات شعبانیه
تاکید امام خمینی بر خواندن مناجات شعبانیه

هر چه کمال است از اوست، خودش چیزی ندارد هیچ یک چیزی ندارند، انبیا هم هیچی نداشتند. همه هیچ اند و اوست فقط ، همه هم دنبال او هستند، همه فطرت ها دنبال او هستند، منتها چون ما محجوبیم، نمی فهمیم که ما دنبال او هستیم؛ آنهایی که می فهمند، آنها وارسته می شوند و می روند سراغ همان معنا. این کمال انقطاعی که خواستند، این کمال انقطاع همین است که از همه این چیزهایی که هستش، اصلش به کنار باشند. انه کال ظلوما جهولا را که در آیه شریفه وارد شده است که عرضنا الامانه علی السموات والارض و الجبال فابین بعد می گوید: انه کان ظلوما جهولا بعضی می گویند که «ظلوما جهولا» بالاترین وصفی است که خدا برای انسان کرده؛ «ظلوما» که همه بت ها را شکسته و همه چیز را شکسته؛ «جهولا» برای اینکه به هیچ چیز توجه ندارد و هیچ چیز را متوجه به آن نیست، غافل از همه است. ما نمی توانیم این طور باشیم، ما امانتدار هم نمی توانیم باشیم، لکن می توانیم در آن راه باشیم.

 

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

لینک کوتاه :
http://eheyat.com/?p=315659

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *