تمام مداحان بالای 50 سال بیمه می‌شوند

خانه / پیشنهاد ویژه / تمام مداحان بالای 50 سال بیمه می‌شوند

پنجمین نشست شورای عالی ستایش‌گری کشور بالاترین مرجع تصمیم‌گیری بخش ستایش‌گری با حضور اعضا برگزار شد و در این نشست مصوب شد، بنیاد دعبل خزاعی مداحان بالای ۵۰ سال را بیمه کند.

تمام مداحان بالای 50 سال بیمه می‌شوند

هیاتپنجمین نشست شورای عالی ستایشگری کشور بالاترین مرجع تصمیم‌گیری بخش ستایشگری با حضور حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، احمد واعظی رئیس کانون مداحان، غلامرضا سازگار، منصور ارضی، علی انسانی، ماشاالله عابدی، صادق آهنگران، ولی‌الله کلامی زنجانی و محسن طاهری به عنوان اعضای ثابت، جواد حیدری مسؤول کمیته صیانت ستایش‌گران، حجت‌الاسلام مجید باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی در منزل استاد غلامرضا سازگار شب گذشته دوشنبه ۲۹ آذرماه برگزار شد.

شورای عالی ستایشگری بالاترین مرجع این حوزه است

علی انسانی شاعر و مداح اهل بیتعلیهم السلام و عضو شورای عالی ستایش‌گری در ابتدای این نشست درباره آفات مختلف حوزه ستایش‌گری و لزوم مواجهه صحیح با آن‌ها نکاتی را گوشزد کرد.

حجت‌الاسلام محمد قمی نیز در بخشی از این جلسه تاکید کرد: سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان نهاد حاکمیتی متولی تنظیم‌گری حوزه هیأت، شورای عالی را بالاترین مرجع حوزه ستایش‌گری می‌داند و آماده است که با تمام توان از تصمیمات این شورا حمایت کند.

حجت‌الاسلام مجید باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی در این نشست از روند مهرواره «هوای نو» بزرگترین رویداد هیأت و تشکل‌های دینی کشور گزارش داد و مقرر شد اهتمام ویژه توسط مادحین و هیئات بر این موضوع شود.

تمام مداحان بالای 50 سال بیمه می‌شوند

بنیاد دعبل، بیمه تکمیلی برای مداحان راه‌اندازی می‌کند

در این نشست حمید بهرامی مدیرعامل بنیاد دعبل خزاعی خلاصه‌ای از تحولات در بخش خدمات این نهاد ارائه کرد و اظهارداشت: گسترش بیمه شوندگان، پالایش بیمه شدگان ۳۰ استان، تاسیس صندوق قرض الحسنه و صندوق حمایتی بخشی از اقدامات تحولی در این بناید بوده است.

وی افزود: در یک سال آینده، بنیاد دعبل ۱۰۰ خدمت در ۱۷ حوزه را در قالب یک اپلیکیشن جامع به خدمات خود اضافه می‌کند که ۳۰ درصد این خدمات تا ۴ ماه آینده رونمایی خواهد شد.

بهرامی گفت: طبق توافق انجام شده، بنیاد دعبل همه بیمه شدگان جامعه هدف را اگر چه از سوی دعبل بیمه نشده باشند، بیمه تکمیلی می‌کند.

مداحان بالای ۵۰ سال از سوی دعبل بیمه شوند

ماشاالله عابدی از پیرغلامان سیدالشهدا علیه السلام و عصو شورای عالی ستایشگری در این نشست پیشنهاد داد که بنیاد دعبل با آنالیز مداحان غیر بیمه شده بالای ۵۰ سال، طرحی برای پوشش خدمات به این قشر اجرا کند که به تصویب اعضای شورا رسید.

کمبود بودجه و امکانات مانع گسترش اقدامات کانون مداحان است

در بخش دیگر این جلسه احمد واعظی و جواد حیدری رئیس و نائب رئیس کانون مداحان از اقدامات کانون مداحان کشور گزارش دادند. واعظی گفت: بیش از ۴۰۰ دفتر این کانون در سراسر کشور سازماندهی مداحان را در قالب طرح‌های مختلف آموزشی، بر عهده دارند.

واعظی از سفرهای استانی هیأت رئیسه کانون را برای رفع مشکلات مؤثر دانست و گفت: کمبود حداقل‌های امکاناتی و بودجه‌ای بزرگترین مانع گسترش اقدامات کانون دانست.

 آیین نامه کمیته صیانت ستایشگران درحال تدوین است

جواد حیدری مسؤول کمیته صیانت ستایشگران کشور نیز گزارشی از روند پی‌گیری آیین نامه کمیته صیانت ارائه کرد و اظهارداشت: پیش‌نویس این آیین نامه در ۹ صفحه آماده شده است که در بخش حقوقی، مراحل کارشناسی خود را می‌گذراند. این آیین‌نامه از بخش‌های حمایتی از ستایشگرانی که حقشان تضییع می‌شود تا برخوردهای توجیهی با مسائل دون از شأن ستایشگری تا پیگیری‌های قضایی را در برمی‌گیرد.

کمتیه صیانت برای تمام بخش‌های هیأت باشد

منصور ارضی مداح اهل بیت علیهم السلام و رئیس شورای  عالی ستایشگری کشور در این بخش جلسه تاکید کرد: این صیانت و پی‌گیری‌ها در کل بخش مرتبط با هیأت باید در نظر گرفته شود و جامعیت آن است که می‌تواند اقدام موثر تلقی شود.

در این جلسه مصوب شد تا آیین‌نامه نهایی کمیته صیانت برای تصویب تا جلسه آینده آماده شود.

تمام مداحان بالای 50 سال بیمه می‌شوند

کارهای موازی خانه مداحان و جامعه ایمانی مشعر، هم‌افزایی می‌شود

 در ادامه جلسه در مورد خدمات مختلف نهادهای دیگر همچون خانه مداحان و جامعه ایمانی مشعر نکاتی مطرح و مقرر شد که با جلسات مشترک و نیز دعوت مسؤولان این مجموعه‌ها به شورای عالی تلاش شود کارهای موازی این مجموعه‌ها به هم‌افزایی منجر شود.

 کانون مداحان، نماینده صنفی جامعه ستایشگر شد

همچنین در این جلسه مصوب شد که در نامه‌ ای به همه دستگاه‌های کشور اعم از وزارت ارشاد، سازمان اوقاف، سازمان صداو سیما، آستان‌های مقدس و …، کانون مداحان به عنوان نماینده صنفی جامعه ستایشگر معرفی شود.

محسن طاهری مدیرعامل خانه مداحان اهل بیت علیهم السلام نیز در بخشی از جلسه مطرح کرد: تعداد اعضای شورای عالی افزایش یابد. اعضا در پی این درخواست مصوب کردند که در جلسات آینده به تناسب افراد موثر در جامعه ستایش‌گری به جلسات شورای عالی دعوت شوند.

منبع: فارس

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *