توصیه حجت الاسلام پناهیان برای تماشای فیلم منطقه پرواز ممنوع

خانه / پیشنهاد ویژه / توصیه حجت الاسلام پناهیان برای تماشای فیلم منطقه پرواز ممنوع

منطقه پرواز ممنوع می‌تواند پای کسانی را که با سینما قهر هستند به سینما باز کند و خاطره‌ای بدون هیچ نقطه تاریک و سیاهی در ذهنشان به یادگار بگذارد. بنده به خانواده‌هایی که زیاد با سینما ارتباط ندارند، پیشنهاد می‌کنم بخاطر این فیلم به سینما بروند.

توصیه حجت الاسلام پناهیان برای تماشای فیلم منطقه پرواز ممنوع  

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان درباره فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع»گفت: «منطقه پرواز ممنوع» فیلم خوب و مفید و همراه با سرعت داستانی  بالاست که به تعبیر رایج در آن آب نبسته بودند و وقت مخاطب پای آن تلف نمی‌شد. این فیلم از اول تا آخر بیننده را به صورت نفسگیر وادار به پیگیری داستان می‌کرد.

وی افزود: کمتر به این سادگی می‌شود فیلمی  پیدا کرد که به یک موضوع جدی و مهم ‌بپردازد و آن را در داستانی مفید و جذاب برای خانواده‌ها بویژه نوجوانان روایت ‌کند. منطقه پرواز ممنوع می‌تواند پای کسانی را که با سینما قهر هستند به سینما باز کند و خاطره‌ای بدون هیچ نقطه تاریک و سیاهی در ذهنشان به یادگار بگذارد.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه سوژه‌‌ این فیلم برای خانواده‌هایی که تمایل دارند بچه‌هایشان به فعالیت درسی بپردازند موضوع خیلی مهمی است، گفت: بنده به خانواده‌هایی که زیاد با سینما ارتباط ندارند، پیشنهاد می‌کنم بخاطر این فیلم به سینما بروند. خانواده‌هایی که حتی نمی‌توانند به سینما بروند، بچه‌هایشان را بخاطر این فیلم به سینما ببرند. این فیلم یک مشوق است برای دانش‌آموزان که بطور مثال المپیادی شوند یا به فعالیت‌های خاص علمی بپردازند و سرگرمی خودشان را کار‌های علمی قرار دهند. ما کمتر می‌بینیم فیلم، داستان و کتابی که بتواند بچه‌ها را در زمانی که می‌خواهند تفریح کنند به لحظه‌های جدی زنگی‌شان تشویق کند که بهتر درس بخوانند.

بچه هایتان را به تماشای این فیلم ببرید/ داستانی نفسگیر که نوجوانان را جدی می گیرد

* آغازی برای یک تغییر فرهنگی

حجت الاسلام پناهیان ادامه داد: اولین نقطه قوت فیلم این است که برای نوجوان ساخته شده‌است و ما در سینمای خودمان کمتر اینچنین کارهایی برای نسل جوانمان داریم و دومین نقطه قوت فیلم که با نکته قبلی مرتبط هست، جدی گرفتن نوجوان است. ما الان به نوجوانان «دانش‌آموز» می‌گوییم، یعنی به آن‌ها همان کلمه‌ای را اطلاق می‌کنیم که به کودکان اول دبستان می‌گوییم. در جامعه ما این یک نقص فرهنگی است که مردم با نوجوانان اینچنین برخورد می‌کنند و بچه‌ها دیر به حساب می‌آیند.

وی افزود:  این فیلم برای من از این جهت خیلی جذاب بود که در این داستان نوجوانان برای خودشان مردی شده بودند و اولین بار بود در یک داستانی می‌دیدم که چند نوجوان دبیرستانی را مرد به حساب آورده بود و این می‌تواند یک آغازی برای تغییر فرهنگی در جامعه ما باشد.

* مفید برای ارتقای سینما و سطح مخاطب

این کارشناس خانواده با بیان اینکه اگر مردم از این فیلم استقبال کنند، بیشتر شاهد از این دست فیلم‌های جدی، مهم و مفید خواهند بود، تصریح کرد: ما در لحظه‌هایی که به سینما برای تفریح و سرگرمی می‌رویم، باید یک انرژی و یک انگیزه و اندیشه‌ای برای زندگی‌مان دریافت کنیم، نه این که بعد از دیدن یک فیلم، خسته و منفی‌تر شده و زندگی‌مان بدتر شود. سینما محل سرگرمی‌ست، سینما یک صنعتی است که می‌تواند مردم را سرگرم کند و حتی برای هنرمندان درآمد هم داشته باشد؛ اما این وسط آن چیزی که خیلی کم پیدا می‌شود فایده‌های جدی برای مخاطب است.

حجت الاسلام پناهیان ادامه داد: من مهم‌ترین تاثیر این فیلم را کمک به ارتقا سینما و فرهنگ سینما رفتن در جامعه می‌دانم. اگر ما چنین فیلم‌هایی را در سیما داشته باشیم، سینما یک تفریحگاه جدی ارزشمند و حیاتی برای حیات فرهنگی جامعه خواهد شد.

 

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

لینک کوتاه :
http://eheyat.com/?p=304964

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *