جشنواره ملی سرود «سردار آسمانی» برگزار می‌شود

خانه / پیشنهاد ویژه / جشنواره ملی سرود «سردار آسمانی» برگزار می‌شود

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با اشاره به ویژه‌برنامه‌های این ستاد در دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی گفت: سومین جشنواره ملی سرود «سردار آسمانی» به میزبانی استان کرمان برگزار می‌شود.

جشنواره ملی سرود «سردار آسمانی» برگزار می‌شود

هیاتحجت‌الاسلام حبیب‌‍رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار حاج «قاسم سلیمانی» به دلاورمردی و رشادت‌های آن شهید بزرگوار اشاره کرده و گفت: مهمترین مولفه در سیره رفتاری و شخصیتی سردار سلیمانی آن بود که هرگز تسلیم نشد، مقاومت وجه جداناشدنی از سبک زندگی حاج قاسم بود و آن شهید بزرگوار هرگز سر تسلیم در برابر ظلم فرود نیاورد. این نگرش باید آموزه‌ای برای زندگی هر کدام از ما به عنوان یک مسلمان باشد.

وی افزود: در این راستا ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور که اعضای آن متشکل از نوجوانان و جوانانی است که در سطح بیش از ۲۶ هزار کانون در مساجد سراسر کشور فعالیت می‌کنند، برنامه‌های متعددی را ویژه بزرگداشت ایام شهادت سردار سلیمانی تدارک دیده است که از جمله آنها می‌توان به برگزاری سومین جشنواره ملی سرود «سردار آسمانی» یه میزبانی استان کرمان اشاره کرد.

ارزانی گفت: نزدیک به دو هزار اثر در رده سنی بزرگسال و زیر ۱۸ سال از کانون‌های مساجد سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره رسیده است. همچنین در حوزه کتاب و کتابخوانی نیز برنامه‌های متعددی در سطح ملی و استانی تدارک دیده شده که از جمله آن‌ها می‌توان به همایش ملی «فرهنگ انتظار و راهبرد مقاومت در مکتب شهید سلیمانی» اشاره داشت که با همکاری ستاد فهما و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می‌شود.

جشنواره ملی سرود «سردار آسمانی» برگزار می‌شود

وی در ادامه مشارکت با سازمان جنگل‌ها و مراتع در اجرای پویش بزرگ ایران سرسبز را به عنوان ویژه برنامه‌ دیگری معرفی کرد که در این ایام با همکاری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور اجرایی می‌شود. با توجه به اینکه یکی از رسالت‌های کانون‌های مساجد کشور، فرهنگ‌سازی دینی مبتنی بر اجرای سلسله فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلف فرهنگی هنری در مساجد است، در نتیجه چندین مسابقه کتابخوانی و پویش مجازی به همت کانون‌ها در سطح ملی برگزار خواهد شد که از جمله آنها می‌توان به برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی «مکتب سلیمانی» اشاره داشت. همچنین پویش مجازی «یک قدم با سردار دل‌ها» از جمله دیگر برنامه‌هایی است که به مناسبت این ایام برگزار می‌شود. تهیه و تولید سرود «به وقت شهادت» در راستای گرامیداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی به همت بچه‌های مسجد از دیگر فعالیت‌هایی است که اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در دستور کار خود قرار دادند.

ارزانی ادامه داد: از سوی دیگر از آنجایی که یکی از فعالیت‌های اصلی ستاد فهما تمرکز بر مهارت‌آموزی و همچنین اشتغال بچه‌های مسجد است، اقدامات متعددی در عرصه کارآفرینی همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها در کانون‌های مساجد رقم خورده و با تکیه بر تولیدات بومی شهر و روستا برای بسیاری از بچه‌های مسجد کارآفرینی شده است. همچنین تهیه ملزومات تحصیلی برای دانش‌آموزان نیازمند به نام شهید سلیمانی از دیگر اقداماتی است که در این روزها به همت اعضای کانون‌های مساجد به ثمر رسیده است.

ارزانی در پایان اظهار کرد: برگزاری حلقه‌های بصیرتی، از جمله دیگر فعالیت‌هایی است که در دومین سالگرد شهادت مظلومانه سردار سلیمانی در سطح کانون‌های مساجد سراسر کشور با حضور اساتید برجسته اجرایی می‌شود. این حلقه‌های بصیرتی با تمرکز بر محور موضوعاتی نظیر فرهنگ ایثار و شهادت، مقاومت و فرهنگ دینی با هدف ارتقای دانش بچه‌های مسجد در عرصه‌های مذکور برپا خواهد شد.

منبع: فارس

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *