حاج محمود کریمی تحت عمل جراحی قرار گرفت

حاج محمود کریمی تحت عمل جراحی قرار گرفت

خانه / پیشنهاد ویژه / حاج محمود کریمی تحت عمل جراحی قرار گرفت

حاج محمود کریمی که چند سالی از مشکل شنوایی رنج می‌برد، تحت عمل جراحی قرار گرفت. او باید به‌طور مطلق از قرارگرفتن در معرض صداهای بلند اجتناب کند.

حاج محمود کریمی تحت عمل جراحی قرار گرفت

پایگاه اطلاع رسانی هیاتحاج محمود کریمی مداح اهل بیت علیهم السلام که حدود ۱۲ سال از مشکلات شنوایی رنج می‌برد، سه‌شنبه ۶ آبان تحت عمل جراحی گوش چپ قرار گرفت.

به گفته یکی از نزدیکانش، حال عمومی محمود کریمی خوب است و توصیه پزشکان بر این است که تا چند ماه از حضور در مراسم‌های مذهبی و پر صدا پرهیز کند و او باید به‌طور مطلق از قرارگرفتن در معرض صداهای بلند مثل صدای بلندگو و جمعیت اجتناب کند.

حاج محمود کریمی تحت عمل جراحی قرار گرفت
حاج محمود کریمی تحت عمل جراحی قرار گرفت

داود کریمی فرزند حاج محمود کریمی دقایقی پیش در صفحه اجتماعی‌اش نوشت:
حدود ۱۲-۱۳ ساله بودم که حاج آقا مشکل شنوایی داشتن و این مشکل هر روز بیشتر و حادتر می‌شد. تا جایی که چند سال پیش به خاطر عفونت زیاد گوش که به قسمت‌هایی از جمجمه سرایت کرده بود ۴ ماه نتوانستند در جلسات شرکت کنند. این چند سال را با پرهیز زیاد و مراقبت دارویی گذراندند. چند بار عفونت گوش‌شان کم شد و آسیبی که به حلزونی گوش چپ رسیده بود کمتر می‌شد اما محرم دوباره به حال گذشته برمی‌گشت و بدتر می‌شد.
دکترها نیز می‌گفتند تنها یک راه حل باقی مانده است و آن هم عمل جراحی گوش است.
دوره عمل اینگونه است که گوش باید ۶ – ۷ ماه از صدای زیاد حفظ شود. مهم‌ترین نکته ‌که پزشکان توصیه می‌کردند نیز این بود که حاج آقا تا چند وقت جلسه نداشته باشد چراکه صدای بلندگوها و جمعیت نه تنها روند عمل را از بین خواهد برد شاید شرایط را از قبل هم بدتر کند.
سه شنبه ۶ آبان حاج آقا گوش چپ را عمل کردند. جناب دکتر اجل لوئیان عمل ترمیم گوش حاج آقا را انجام دادند. ریسک عمل خیلی بالا نبود اما دکتر ایشان گفته بود که مقداری احتمال دارد که شنوایی گوش چپ کاملاً از دست برود. بعد از عملشان پزشک ایشان از عمل جراحی رضایت داشت و گفتند با وجود اینکه به گوش آسیب رسیده بود اما به لطف خداوند و معصومین علیهم السلام عمل خوب پیش رفته و ایشان می‌توانند از شنبه پانسمان گوششان را باز کنند و کارهای روزمره خودشان را انجام دهند اما پس از عمل جراحی مسلماً از قرارگرفتن در معرض صداهای بلند به‌ خصوص صدای بلندگو و جمعیت اجتناب کنند.
حالا حدود یک ماه از عمل گذشته و به لطف خدا شرایط بهبود پیدا کرده اما همچنان بابا  باید از صداهای بلند دور باشند.

ستاد مرکزی هیات رزمندگان اسلام شفای عاجل این مداح اهل بیت علیهم السلام را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارد.

اخبار تکمیلی درباره وضعیت حاج محمود کریمی متعاقباً در پایگاه اطلاع رسانی هیات منتشر خواهد شد.

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *