حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در نماز جمعه تهران

خانه / علما وسخنرانان / حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در نماز جمعه تهران

حجت الاسلام والمسلمین استاد کاظم صدیقی، در خطبه های امروز (۲۸ مهرماه) نماز جمعه تهران با اشاره به سخنان هفته گذشته رئیس‌جمهور آمریکا علیه جمهوری اسلامی،خاطر نشان کرد: رئیس‌جمهور آمریکا در جمعه گذشته اراجیفی را بر زبان ناموزون و بی‌اخلاق خود آورد و البته انتظاری جز این هم نبود، اما باید هوشیار باشیم که اصل قضیه چیست.

وی با بیان اینکه دشمن به دو مسئله امید بسته است، اظهار کرد: نخستین مسئله، اختلاف و دوقطبی کردن کشور و دیگری، از بین بردن و غارت ایمان و اعتقاد مردم است، در حالی که مردم ما متدین هستند و به خدا باور دارند و مسئولان باید به فکر خدمت به آنها باشند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سوابق دشمنی آمریکا با ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران، افزود: آن روزی که برنامه هسته‌ای و موشکی و نفوذ منطقه‌ای هم نداشتیم و انقلاب کردیم، آنها این پدیده نو را که حاکمیت دین در مجرای ولایت فقیه است برای غارتگری خود یک خطر دیدند.

عضو شورای حوزه علمیه تهران ادامه داد: اساس عقده آنها این است که لیبرال دموکراسی را یک ایده‌آل موعود می‌دانستند و به خورد مردم دنیا داده بودند، اما خداوند گویا امام رحمه الله علیه را مامور کرد و او کاری کرد که فقط انبیای الهی کرده بودند.

امام جمعه موقت تهران افزود: امام خمینی رحمه الله علیه بی‌اعتنا به شرق و غرب، پرچم غدیر را در دست گرفت و مردم را به خدا دعوت کرد و خودش و غیرخودش را در برابر خداوند فقیر معرفی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه جامعه‌ای که با قدرت و علم خداوند راه برود تن به ذلت نمی‌دهد و برای غرب و شرق حسابی باز نمی‌کند، تصریح کرد: چون دشمن این واقعیت را نمی‌دید، جنگ را به ما تحمیل کرد، اما جنگ نیز ایمان ما را بالا برد و قدرتمان را تقویت کرد.

وی افزود: دشمن با اینکه تجربه جنگ تحمیلی را داشت مسئله فتنه را در داخل به راه انداخت، اما به جایی نرسید و در ادامه داعش را در منطقه ایجاد کرد، اما رهبری الهی باعث شد تا توطئه جهانی دشمن در خاورمیانه برای چندمین بار خنثی شود، به همین دلیل حالا عصبانی شده‌اند و این حرف‌ها را می‌زنند.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به توافق هسته‌ای ایران وغرب، اظهار داشت: هر چند ظاهر برجام تلخ است که آنها نتیجه قرارداد را نقد گرفتند و آنچه را که باید به ما بدهند نسیه در نظر گرفتند و همان را هم ندادند، اما این برای مسئولان ما درسی شد که القائات شیطان بزرگ و ایادی او را باور نکنند.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در توضیح این مسئله گفت: آنها القاء می‌کردند که اگر این توافق صورت نگیرد، دشمنی و فشار آنها بیشتر می‌شود، اما حالا که این قرارداد بسته شد نه تنها تحریم‌ها را بیشتر کردند که در نهایت جسارت، سپاه پاسداران ما را هم تحریم کرده‌اند.

وی با اشاره به جایگاه سپاه، تصریح کرد: سپاه پاسداران یادگار امام راحل است و امروز در خط مقدم مبارزه با تروریسم ایفای نقش می‌کند.

امام جمعه تهران تاکید کرد: مسئولانی که شجاعت دارند و اعتراف می‌کنند که آمریکا قابل اعتماد نیست، بدانند که آنها در حوزه موشکی نیز می‌خواهند شما را خلع سلاح کرده و از ریشه نابود کنند.

عضو شورای حوزه علمیه تهران همچنین با بیان اینکه کشور امروز درگیر مشکلات متعددی است، خطاب به مسئولان گفت: این ریاست‌ها می‌گذرد و حباب روی آب است، اما مسئولیت یک امانت سنگین است که بر دوش ما گذاشته شده و باید پاسخگو باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در ادامه سخنان خود به شرایط بحرانی در میانمار و یمن اشاره کرد و گفت: در این مناطق فاجعه انسانی در حال رقم خوردن است، اما خداوند قطعا از این سازمان دول که به دروغ اسم سازمان ملل را بر خود گذاشته و نیز از کنفرانس انسانی و امثال آنها انتقام خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: ۳۰ هزار نفر از مردم مسلمان یمن زیر بمباران قارون منطقه هستند و تمام زیرساخت‌های آنها از بین رفته، اما آنها فقط نظاره‌ می‌کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی، گفت: تقوا هوشمندی، پرهیز از غفلت، توجه به خطرات نفس عماره و صیانت از آسیب‌های هوا و هوس است.

وی با تاکید بر اینکه تقوا مقابله با بی‌دینی و بی‌دین‌هاست، ادامه داد: تقوا سنگر، سلاح، بصیرت و چراغ روشن هدایت الهی برای بندگان خداست.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به اینکه هر فردی که تقوای بیشتری داشته باشد، محبوب خداوند می‌شود، اظهار داشت: هیچ‌گاه خداوند اجازه سوختن دوست خود در آتش جهنم را نمی‌دهد.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی تصریح کرد: هر فردی که می‌خواهد لسان‌الله، عین‌الله و یدالله باشد و در کل خداوند همه کاره او شود، باید رنگ تقوا به خود بگیرد.

وی افزود: در قرآن کریم آثاری برای تقوا بیان شده که به نظر می رسد جالب ترین آنها این است که «خداوند متقین را دوست دارد»؛ نعمتی بالاتر از محبت خداوند نمی توان پیدا کرد، به گونه ای که طبق روایات اگر خداوند کسی را دوست بدارد، راضی نمی شود او را وارد جهنم کنند.

امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به فرارسیدن اول ماه صفر سالگرد ورود کاروان اسرای کربلا به شام گفت: این کاروان نماد آزادگی است و هرکسی بدنبال آزادگی است، باید گوشه چادر حضرت زینب کبری سلام الله علیها را بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *