حماسه خوانی | تازه های نشر هیات رزمندگان اسلام

حماسه خوانی | تازه های نشر هیات رزمندگان اسلام

خانه / سر تیتر اخبار / حماسه خوانی | تازه های نشر هیات رزمندگان اسلام

مدیر ستاد مرکزی هیات‌های رزمندگان با اشاره به رایگان بودن اینترنت برای پخش زنده هیأت‌ها در محرم گفت: هیأت‌های مذهبی برای این امر کافی است، در پیام‌رسان روبیکا کانال ایجاد کرده و از اینترنت همراه اول یا ایرانسل استفاده کنند.

حماسه خوانی | تازه های نشر هیات رزمندگان اسلام

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام و به نقل از خبرگزاری فارس ایرنا معاون فرهنگی هیات رزمندگان اسلام گفت: کتاب «حماسه خوانی» با رویکرد خدمات عاشورایی به مداحان اهل بیت علیهم السلام منتشر شده تا بتوانند ادبیات حماسی را با حفظ عزتمندی به صورت هنرمندانه بیان کنند.

حجت الاسلام عبدالرحمن سفیدی امین روز سه شنبه با اشاره به جدیدترین آثار منتشرشده در معاونت فرهنگی هیئت رزمندگان اسلام گفت: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری در دیدار با شاعران و مداحان نسبت به حفظ ارزش های والای انقلابی و ادبیات حماسی و حفظ عزتمندی در بیان هنرمندانه در کتاب حماسه خوانی تلاش کرده ایم تا با آفرینش و گردآوری اشعاری با ویژگی و مضامین یادشده به تحقق این هدف والا در هیات های مذهبی کمک کنیم.

وی افزود: کتاب حماسه خوانی در آستانه ماه محرم با رویکرد خدمات عاشورایی به ستایشگران اهل بیت علیهم السلام در صد صفحه و به کوشش حجت الاسلام جواد محمدزمانی منتشر شده و تلاش شده تا از اشعار زمینه، واحد، شور و نوحه هایی با مضامین حماسی و انقلابی و تکریم ارزش های دفاع مقدس و دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام و نیز از نوآوری های جوانان در خلق نغمه های اصیل و انقلابی بهره وافر برده شود.

طرح جلد کتاب حماسه خوانی | تازه های نشر هیات رزمندگان اسلام
طرح جلد کتاب حماسه خوانی | تازه های نشر هیات رزمندگان اسلام

سفیدی امین اضافه کرد: علاقه مندان برای استفاده از سبک اشعار کتاب حماسه خوانی می توانند از فایل صوتی این مجموعه در پایگاه هیات رزمندگان اسلام به نشانی استفاده کنند.

در مقدمه این کتاب آمده است: «اکنون در آستانه محرم و صفر دیگری هستیم؛ همان محرم و صفری که به تعبیر معمار کبیر انقلاب اسلامی، اسلام را زنده نگه داشته است. همان محرم و صفری که جلوه گاه حماسه و عزتمندی، منطقه اندیشه حسینی و عاطفه و احساس جوشان مردمان در طول چهارده قرن پیشین بوده است.

رسالت مادحین و شاعران حسینی نیز همانند گذشته جاری ساختن معرفت و فضیلت حماسه و شور اندیشه و دریافت از آبراه پرافتخار اشک و ناله در عزای سید و سالار شهیدان است این دفتر نیز همانند دفترهای گذشته بر پایه اشعار و نوحه های حماسی و انقلابی و با باور به ضرورت پرداختن به مباحث مهم جهان اسلام و ایران اسلامی و بایسته های بی‌دلیل اسلام سیاسی و اندیشه جهاد و مقاومت شکل گرفته است. »

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *