خاطره توسل آیت الله سیستانی درباره صدور فتوای جهاد و تحلیل امام خامنه ای

خاطره توسل آیت الله سیستانی درباره صدور فتوای جهاد و تحلیل امام خامنه ای

خانه / پیشنهاد ویژه / خاطره توسل آیت الله سیستانی درباره صدور فتوای جهاد و تحلیل امام خامنه ای

نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب در سوریه به بیان خاطره خود از دیدار با حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی پرداخت.

خاطره توسل آیت الله سیستانی درباره صدور فتوای جهاد و تحلیل امام خامنه ای

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام، حجت الاسلام غریب رضا نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب در سوریه به بیان خاطره خود از دیدار با حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی درباره صدور فتوای دفاع مقدس پرداخت و گفت: مقرر شده بود جمعی از فعالان بسیج مردمی عراق (حشد الشعبی) در سفر به قم در مراسم روضه خوانی منزل حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی، نماینده‌ی آیت الله سیستانی شرکت کنند و بعد از مراسم دیداری با ایشان داشته باشند.

به همراه گروه در مراسم شرکت کردم. آقای نظری منفرد منبر رفت. سخنرانی به زبان فارسی بود. از یکی از مهمانان پرسیدم از سخنرانی چیزی متوجه شدید؟ گفت آیه و روایت و اشعار عربی زیاد داشت. ۴۰ درصد سخنرانی را فهمیدیم!

خاطره توسل آیت الله سیستانی
خاطره توسل آیت الله سیستانی

حجت الاسلام غریب رضا ادامه داد: بعد از مراسم، شام خوردیم و آقای شهرستانی هم در جمع دوستان عراقی حاضر شدند و جلسه‌ی انسی برقرار شد. در ضمن سخنان خوبی که رد و بدل شد ایشان به تناسب حضور اعضای حشد الشعبی عراق، خاطره‌ای را از آیت الله سیستانی و خاطره‌ی دیگری را از امام خامنه‌ای درباره فتوای جهاد کفایی در عراق تعریف کردند که تا به حال در جایی منتشر نشده بود از ایشان اجازه گرفتم که خاطره را نقل کنم.

حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی گفت: در دیداری که با آیت الله سیستانی داشتم، از ایشان شنیدم که قبل از صدور فتوا با امام زمان علیه السلام نجوا کردم و به ایشان توسل کردم، خطاب به حضرت گفتم: «من از خودم هیچ ندارم هر چه دارم از شما دارم شما در انجام این وظیفه من را یاری کنید». بعد از این توسل فتوای مشهور جهاد کفایی را علیه حملات داعش صادر فرمودند.

خاطره‌ی دوم را آقای شهرستانی در همان جلسه از دیدار خود با مقام معظم رهبری نقل کردند. گفتند: در جلسه‌ای با رهبر انقلاب دیدار داشتم، بدون این‌که مساله‌ی توسل آیت الله سیستانی را برایشان تعریف کنم، فرمودند:

«در قضیه‌ی فتوای جهاد کفایی، حضرت بقیه الله به آیت الله سیستانی توجه داشتند و این تاثیرگذاری نتیجه عنایت امام زمان به ایشان بوده است.» سپس من هم داستان توسل آیت الله سیستانی را به ایشان عرض کردم.

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *