داروی شفا دهنده و نجات‌بخش همه بشر

خانه / پیشنهاد ویژه / داروی شفا دهنده و نجات‌بخش همه بشر

حجت‌الاسلام قرائتی گفت: در قرآن همه چیز هست، پنجاه تا لقب در قرآن برایش آمده است. موعظه است، شفا است، ذکر است. اینکه مسلمانان ذلیل هستند به دلیل این است که قرآن را رها کردند و اگر به دامان قرآن بازگردند بر همه دنیا پیروز می‌شوند.

داروی شفا دهنده و نجات‌بخش همه بشر

هیاتحجت‌الاسلام محسن قرائتی معلم و مفسر قرآن کریم در سی‌امین و آخرین قسمت از مجموعه سخن قرآن به شرح اهمیت قرآن کریم پرداخت.

معلم قرآن خداست زیرا گفته خدای رحمان معلم قرآن است، جبرئیل واسطه آن است و فرودگاه قرآن قلب پیامب صلی الله علیه و آله وسلم است. کتابی است که بیمه شده است، خدا می‌گوید: ما فقط قرآن را حفظ می‌کنیم و کتابی است که حتی یک واو آن عوض نشده است.

در قرآن اختلاف نیست. انسان در هر شرایط ادبیاتش و رفتارش عوض می‌شود، اما قرآن این‌گونه نیست. کتابی است که خدا گفت اگر می‌توانید مانند آن را بیاورید، می‌گوید: حتی هرکسی را می‌توانی دعوت کن و از او کمک بگیر اگر راست می‌گویی. بعد می‌گوید: هرگز نمی‌توانید مانند قرآن بیاورید.

داروی شفا دهنده و نجات‌بخش همه بشر

در قرآن همه چیز هست، پنجاه تا لقب در قرآن برایش آمده است. موعظه است، شفا است، ذکر است. اینکه مسلمانان ذلیل هستند به دلیل این است که قرآن را رها کردند. اینکه آمریکا به عربستان می‌گوید: گاو شیرده، این نشانه ذلت آنها است و علتش این است که از قرآن دور مانده‌اند.

سه مرتبه در قرآن آمده که اسلام و مکتب قرآن بر همه مکاتب پیروز می‌شود. این نشدنی نیست، دیدید که یک ویروس ناچیز همه دنیا را ذلیل کرد. خدا اگر بخواهد با تار عنکبوت پیامبرش را حفظ می‌کند، پس اینجا هم می‌تواند قرآن و اسلام را بر همه دنیا پیروز کند.

منبع: وارث

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *