دبیرخانه پیگیری مطالبات امام خامنه ای تشکیل شود | واعظی

خانه / با ولایت / امام خامنه ای / بیانات و دیدارها / دبیرخانه پیگیری مطالبات امام خامنه ای تشکیل شود | واعظی

رئیس کانون مداحان گفت: در دوره جدید این کانون، پیگیری مطالبات رهبری در دستور کار بود که در این راستا کمیته صیانت تشکیل شد. در این کمیته هم مراقبت می‌شود اسائه ادبی محضر اهل بیت نشود و هم از شخصیت مداحان مراقبت و حفاظت می‌شود.

دبیرخانه پیگیری مطالبات امام خامنه ای تشکیل شود | واعظی

هیاتاحمد واعظی مداح اهل بیت علیهم السلام و رئیس کانون مداحان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری دیدار امروز مداحان با مقام معظم رهبری اظهار داشت: رهبر انقلاب هرساله در این دیدار به نکات، مطالب و کلیدواژه‌هایی اشاره می‌کنند که بسیار مهم است و مطالباتی است که از این قشر انتظار دارند.

دبیرخانه پیگیری مطالبات امام خامنه ای تشکیل شود | واعظی

مطالبات رهبری از مداحان دو دسته است

وی افزود: این مطالبات را به دودسته می‌توان تقسیم کرد اولاً مطالب و تذکراتی که مرتبط با این قشر، هیأت‌ها و یا نهادهای فعال در این عرصه و حوزه است. از این جمله می‌توان به «هیأت با هیأت بماند»، «رعایت ادب و اخلاق اسلامی»، «پایبندی به سنت‌ها» و … اشاره کرد که باید توسط خود این قشر اجرایی شود.

واعظی تصریح کرد: دسته بعدی مطالبات مقام معظم رهبری از مداحان مرتبط با اجتماع و جامعه عمومی کشور است که اجرا و تحقق آن را رهبری از این قشر انتظار دارند. اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با مداحان این مطالب را اشاره می‌کنند مانند خانواده، فرزندآوری و ازدواج نشان‌دهنده جایگاه این قشر و اثرگذاری است که برای آن‌ها قائل هستند.

کمیته تحلیل و تبیین مطالبات رهبری از مداحان تشکیل شود

رئیس کانون مداحان با بیان اینکه به مطالبات رهبری نباید به صورت شعاری یا موضوعی برای بحث، مصاحبه و طرح در جلسه نگاه کرد، گفت: در این صورت واقعاً جفا به مقام معظم رهبری و حتی جفا به آن موضوع و مسئله است.

وی با اشاره به اینکه در خصوص مطالبات رهبری از مداحان نیازمند یک دبیرخانه یا کمیته تخصصی هستیم تا تجزیه، تحلیل، ارائه راهکار و حتی پیگیری برای تحقق آن‌ها را انجام دهد، تصریح کرد: این مجموعه باید تشکیل شود تا نسبت به مطالبات گذشته و همچنین مطالباتی که رهبر انقلاب امروز طرح خواهند کرد، جمع‌بندی کند و راهکار عملیاتی به مجموعه‌ها فعال در این حوزه و شخص مداحان ارائه کند.

کمیته صیانت از مداحان چرا تشکیل شد؟

واعظی با اشاره به اینکه کانون مداحان یکی از اولین مطالبی را که در دوره جدید خود دنبال کرد، بحث مطالبات مقام معظم رهبری بود که در این راستا کمیته صیانت تشکیل شد، افزود: این کمیته یکی از اساسی‌ترین نیازهای جامعه مداحان است زیرا حوزه فعالیتی آن‌ها مرتبط با اهل بیت علیهم السلام است و حتماً باید توجه داشت تا اسائه ادبی به محضر آنان صورت نگیرد و همچنین این کمیته باید از خود شخصیت مداحان نیز مراقبت و حفاظت داشته باشد.

رئیس کانون مداحان با بیان اینکه موضوع تشکیل این کمیته مدت‌ها بود که بحث و تبادل نظر می‌شد، افزود: صیانت یک بخش از وظایف این کمیته است. باید بدانیم جدای از تشویق در این حوزه حتی به نوعی پیگیری یا برخورد و تذکر هم نیاز است که در این کمیته دنبال خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تشکیل و برگزاری مهرواره هوای نو با عنوان معرفی برگزیدگان سال هیأت و تشکل‌های دینی به همین دلایل است که خلأ آن احساس می‌شد و امیدواریم به حق امام رضا علیه السلام این وظیفه مهم و همچنین پیگیری و اجرای مطالبات مقام معظم رهبری با همدلی و هم‌افزایی دستگاه‌های مرتبط با مداحی محقق شود.

منبع: فارس

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *