دوستى و مدارا با مردم ازصفات پیامبر اسلام بود/ مراسم جشن میلاد +تصویر

خانه / پیروان عترت / اخبار پیروان عترت / دوستى و مدارا با مردم ازصفات پیامبر اسلام بود/ مراسم جشن میلاد +تصویر

جشن میلاد موفور السرور حضرت ختمی مرتبت‌محمدبن عبدالله صلی الله علیه وآله وسلم وفرزند بزرگوارش حضرت امام جعفرصادق علیه اسلام‌درحسینیه ثارالله شهر خنگ بخش فلارد لردگان برگزار شد.

جشن میلاد موفور السرور حضرت ختمی مرتبت‌محمدبن عبدالله صلی الله علیه وآله وسلم وفرزند بزرگوارش حضرت امام جعفرصادق علیه اسلام‌درحسینیه ثارالله شهر خنگ بخش فلارد لردگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام استان چهارمحال و بختیاری؛ حجت الاسلام آبادیان‌ با تبریک ‌ فرخنده میلاد با سعادت پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله وسلم و میلاد مسعود حضرت امام جعفرصادق علیه اسلام به بیان بخشی از صفات و ویژگیهاى پیامبر اکرم پرداخت.

کارشناس مسایل مذهبی افزود: از آشکارترین صفات رسول خدا صلى الله علیه وآله وسلم این بود که غرورِ پیروزى ایشان را نمی گرفت، چنان که در بازگشت از نبرد بدر و فتح مکّه نشان داد، و نیز از شکست نا امید نمی شد، همان طور که شکست احد بر وى تأثیر نداشت، بلکه پس از آن به سرعت براى جنگ “حمراءالأسد” آماده شد.

حجت الاسلام آبادیان‌ اظهار کرد: سرعت در فرماندهى نزد نبی گرامی اسلام صلى الله علیه وآله وسلم ، براى مقابله با مسائل جدّى، شرطى اساسى بود و به تمرکز فرماندهى، توجّه و تأکید فراوان داشتند.

کارشناس مسایل مذهبی گفت: رحمت العالمین صلى الله علیه وآله وسلم با یاران و قوم خود رفتارى مبتنى بر جذب و اصلاح داشتند و روح اعتماد و آرامش را در میان آنها تقویت مى کردند.

وی ادامه داد: آن حضرت به کوچک رحم مى کردند، بزرگ را گرامى مىداشتند، یتیم را خشنود کرده و پناه مىدادند، به فقیران و مسکینان نیکى و احسان مىکردند، حتّى به حیوانات هم ترحّم داشتند.

حجت الاسلام آبادیان‌ ادامه داد: از مهمترین نمونه هاى انسانیّتِ پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله وسلم این بود که آن حضرت نیروهایى را که براى سرایا و جنگ با دشمن اعزام مى کردند به دوستى و مدارا با مردم و عدم یورش و شبیخون علیه ایشان وصیّت و سفارش مى فرمودند.

کارشناس مسایل مذهبی اظهار کرد: وقتى قریش به آن حضرت پناه آوردند،محاصره اقتصادى آنان را لغو و با تقاضاى آنان، براى تهیّه گندم از یمن، موافقت فرمودند.

وی گفت: پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه وآله وسلم ، نامه هایى که به سوى پادشاهان مى فرستادند به سلام و صلح، آراسته و مزّین بود و آن را براى آغاز کلام در دیدار بین فرزندان آدم قرار داده بود.

حجت الاسلام آبادیان‌ افزود:پیامبر اعظم صلى الله علیه وآله وسلم در جنگها بیش از یک فرمانده تعیین مى کردند، ضوابطى دقیق براى فرماندهى لشکر و تقویت آن قرار مى دادند و بین اصول سیاسى و نظامى ارتباط برقرار مى کردند و اطاعت از فرماندهان را رمزى براى انضباط، انقیاد و فرمانبردارى مىدانستند.

اقامه نماز مغرب و عشاء،تلاوت کلام نورانی و حی ، مسابقه ،نمایش طنز، مولودیه خوانی ،کمک هزینه سفر به مشهد مقدس به  قید قرعه به ۵ نفر از حضار از دیگر برنامه‌های  جشن میلاد پیامبر اکرم صلى الله علیه وآله وسلم و حضرت امام صادق علیه السلام و هفته وحدت بود.

این مراسم را از دریچه دوربین باهم نگاه کنیم…

عکاس:  حاج نبی الله بابااحمدی

پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام

 

لینک کوتاه :
http://eheyat.com/?p=304564

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *