دیدار آیت‌الله مصباح با امام خامنه ای

دیدار آیت‌الله مصباح با امام خامنه ای

خانه / با ولایت / امام خامنه ای / از نگاه بزرگان دین امام خامنه ای / دیدار آیت‌الله مصباح با امام خامنه ای

عضو مؤسسه آموزشی ـ پژوهشی امام خمینی رحمه الله علیه خاطره‌ای را نقل می‌کند که در آن، آیت‌الله مصباح یزدی، علت ارادت خود به امام خامنه‌ای و نیز اصرار به بوسیدن دست ایشان را بیان می‌کند.

دیدار آیت‌الله مصباح با امام خامنه ای

هیات: یکی از ویژگی‌های بارز مرحوم آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی، اظهار ارادت و عشق به امام خامنه‌ای بود. آیت‌الله مصباح یزدی بارها در سخنرانی‌های خود، همه را به اطاعت محض از ولی فقیه دعوت می‌کرد.

در همین راستا، حجّت‌الاسلام محمّد عجمین از اعضای مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی رحمه الله علیه به نقل یکی از دیدارهای آیت‌الله مصباح یزدی با امام خامنه‌ای می‌پردازد.

دیدار آیت‌الله مصباح با امام خامنه ای
دیدار آیت‌الله مصباح با امام خامنه ای

وی می‌گوید: «یک بار به اتفاق آیت‌الله مصباح به دیدار امام خامنه‌ای رفته بودیم. در این دیدار، حاج آقا با اصرار، دست امام خامنه‌ای را بوسیدند. سپس حاج آقا و امام خامنه‌ای، مدتی همدیگر را در آغوش کشیدند و مثل دو عاشقی که گویی سال‌ها همدیگر را ندیده‌اند، یکدیگر را در بغل می‌فشردند. همه حاضران از مشاهده این صحنه منقلب شده بودند.

پس از پایان دیدار و در مسیر بازگشت از حاج آقا پرسیدم: ظاهراً روابط خیلی دوستانه‌ای با امام خامنه‌ای دارید؟ حاج آقا تأملی کردند و فرمودند: ما از حدود ۴۰ سال پیش با هم آشنا هستیم و همدیگر را می‌شناسیم. من قبلاً هم به ایشان علاقمند بودم، امّا این اظهار علاقه و محبت را  که می‌بینید، تنها به خاطر روابط دوستانه نیست. من به‌صورت جدّی و با تمام وجودم ایشان را نائب امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف می‌دانم و وقتی که اصرار می‌کنم تا دست ایشان را ببوسم، گویی دست امام زمان را می‌بوسم. این یک رابطه دوستانه و از روی رفاقت نیست، بلکه اظهار ارادت و موّدت به نایب امام زمان و ولی امر مسلمین است».

منبع: فارس

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *