رزمایش همدلی پیروان عترت سراسر کشور

خانه / پیروان عترت / اخبار پیروان عترت / رزمایش همدلی پیروان عترت سراسر کشور

پیروان عترت هیئت رزمندگان سراسر کشور با توجه به  بیانات رهبر انقلاب در مورد “رزمایش گسترده مواسات و همدلی و کمک مومنانه”، در ماه مبارک رمضان  فعالیت های خود را افزایش داده و علاوه بر تولید اقلام بهداشتی، به تهیه بسته های ارزاق و کمک مالی برای خانواده های آسیب دیده اقتصادی و معیشتی نیز پرداختند.

رزمایش همدلی پیروان عترت سراسر کشور

پیروان عترت هیئت رزمندگان سراسر کشور با توجه به  بیانات رهبر انقلاب در مورد «رزمایش گسترده مواسات و همدلی و کمک مومنانه»، در ماه مبارک رمضان  فعالیت های خود را افزایش داده و علاوه بر تولید اقلام بهداشتی، به تهیه بسته های ارزاق و کمک مالی برای خانواده های آسیب دیده اقتصادی و معیشتی نیز پرداختند.

«بایستی صحنه‌ها و جلوه‌هایی از جامعه‌ی مهدوی را خودمان به وجود بیاوریم، جامعه‌ی مهدوی، جامعه‌ی قسط و عدل است و جامعه‌ی عزّت است، جامعه‌ی علم است، جامعه‌ی مواسات و برادری است؛ اینها را بایستی ما در زندگی خودمان تحقّق ببخشیم …

عدّه‌ای هستند که در این شرایط و در این اوضاع حقیقتاً زندگی‌شان به سختی قابل گذران است و نمیتوانند زندگی معمولیِ عادیِ خودشان را اداره کنند؛ مردمی که دستشان باز است و توانایی دارند بایستی در این زمینه فعّالیّت وسیعی را شروع کنند. در صلوات شریف «شَجَرَهُ النُّبُوَّه» میخوانیم: وَ ارزُقنی مُواساهَ مَن قَتَّرتَ‌ عَلَیهِ مِن رِزقِکَ بِمَا وَسَّعتَ عَلَیَّ مِن فَضلِکَ … وَ اَحیَیتَنی‌ تَحتَ‌ ظِلِّک؛ یعنی این یکی از کارهای لازمی است که بایستی انجام بگیرد؛ بخصوص که ماه رمضان در پیش است. ماه رمضان، ماه انفاق است، ماه ایثار است، ماه کمک به مستمندان است؛ چه خوب است که یک رزمایش گسترده‌ای در کشور به وجود بیاید برای مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا که این اگر اتّفاق بیفتد، خاطره‌ی خوشی را از امسال، در ذهن‌ها خواهد گذاشت. ما برای اینکه ارادتمان به امام زمان ثابت بشود، بایستی صحنه‌ها و جلوه‌هایی از جامعه‌ی مهدوی را خودمان به وجود بیاوریم که عرض کردیم، جامعه‌ی مهدوی، جامعه‌ی قسط و عدل است و جامعه‌ی عزّت است، جامعه‌ی علم است، جامعه‌ی مواسات و برادری است؛ اینها را بایستی ما در زندگی خودمان تحقّق ببخشیم، به قدر امکان خودمان؛ این ما را نزدیک میکند. » (۱۳۹۹/۱/۲۱)

بیانات رهبر انقلاب در روز ولادت حضرت امام زمان (عج الله) که از مردم خواستند ماه رمضان را تبدیل به فرصتی برای «رزمایش گسترده مواسات و همدلی و کمک مومنانه» کنند  باعث حرکت بزرگ در استان های کشور گردید. در این راستا پیروان عترت هیئت رزمندگان اسلام در سراسر کشور از جمله استان‌های لرستان (کوهدشت، الیگودرز، ازنا، بروجرد، خرم آباد، بروجرد، دلفان و…)، اصفهان ( نورآباد ممسنی، مبارکه، بهارستان، شهرضا و…)، تهران (ورامین، باقرشهر و..)، فارس (مشهد مرغاب، جهرم، کنارتخته، نورآباد، مرودشت و…)، خراسان رضوی ( گناباد، طرقبه و…)، گلستان (آزادشهر و…)، هرمزگان (قشم، بندر خمیر و…)، کرمان، یزد، البرز، همدان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری و سمنان و…، که از همان روزهای نخست شیوع ویروس کرونا نیز، برای مقابله با این ویروس فعالیت خود را؛ آغاز کرده بودند در این رزمایش عظیم همدل شدند و فعالیت های خود را افزایش دادند. و در ماه مبارک رمضان علاوه بر تولید اقلام بهداشتی، به تهیه بسته های ارزاق و کمک مالی برای خانواده های آسیب دیده اقتصادی و معیشتی نیز پرداختند.

در این رزمایش، فعالیت های انجام شده به شرح زیر می باشد:

  • دوخت بیش از صد هزار ماسک و لباس ایزوله
  • تهیه بیش از دو هزار بسته کمک معیشتی
  • قربانی کردن چند صد راس گوسفند
  • آماده کردن بسته های بهداشتی
  • جمع آوری مبلغی بیش از ۲۰۰میلیون تومان جهت درمان، مایحتاج زندگی و هزینه کرایه منزل


پیروان عترت هیات رزمندگان اسلام

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

لینک کوتاه :
http://eheyat.com/?p=322774

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *