رسانه ملی عزادار شهادت حضرت زهرارسانه ملی عزادار شهادت حضرت زهرا

رسانه ملی عزادار شهادت حضرت زهرا

خانه / پیشنهاد ویژه / رسانه ملی عزادار شهادت حضرت زهرا

شبکه‌های تلویزیون در سوگ شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها؛ ویژه برنامه‌های متعددی را برای بینندگان تدارک دیده و پخش می‌کنند.

رسانه ملی عزادار شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها

هیات،  پخش مراسم عزاداری از عتبات عالیات، مستندها، برنامه های ترکیبی و … از جمله برنامه‌های تلویزیونی برای پخش در شب و روز شهادت ام ابیها، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است.

شبکه یک و حسینیه ایران

– برنامه «این شبها» پنجشنبه و جمعه ۲۵ و ۲۶ دی‌ماه ساعت ۲۳:۱۵ با حضور کارشناسان مذهبی و با موضوع سیره حضرت زهرا سلام الله علیها و با حضور حجت‌الاسلام دکتر ناصر رفیعی پخش می‌شود.

* برنامه «حسینیه ایران» نیز در شب و روز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با اجرای آقابیگی و محمد حسین صیرفی ساعت ۱۹:۳۰از شبکه یک پخش می‌شود.

رسانه ملی عزادارِ شهادت حضرت زهرا
رسانه ملی عزادارِ شهادت حضرت زهرا

شبکه دو با کوی محبت

– ویژه‌برنامه «دست در دست» شنبه ۲۷ دی‌ماه بعد از گفت‌وگوی ویژه خبری حوالی ساعت ۲۳:۳۰ با اجرای سیاوش عقدایی و حضور میهمانان و کارشناسان مختلف با محوریت شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها روانه آنتن خواهد شد.

– «به تو از دور سلام» نیز از شنبه تا دوشنبه ۲۷ تا ۲۹ دی‌ماه ساعت ۱۹ به صورت پخش زنده از قم و مشهد مقدس روانه آنتن می‌شود و دل‌های عاشقان اهل بیت (ع) را با خود همراه خواهد کرد.

– سخنرانی مذهبی استاد شیخ حسین انصاریان شنبه تا دوشنبه (۲۷ تا ۲۹ دی) ساعت ۱۲:۳۰ روانه آنتن می‌شود. مداحی حاج محمود کریمی، حاج سیدمجید بنی فاطمه، حاج حنیف طاهری، حاج حسین طاهری و سایر ذاکرین اهل‌بیت یکی دیگر از تدارکات این شبکه در ایام فاطمیه است که از جمعه تا دوشنبه در فواصل برنامه‌ها روانه آنتن می‌شود.

– «کوی محبت»؛ ویژه برنامه معارفی شبکه دو سیما  به تهیه‌کنندگی و اجرای سید مصطفی موسوی نیز از جمعه تا یکشنبه با کارشناسی حجت الاسلام  ثمری روانه آنتن می‌شود. این برنامه جمعه ۲۶ دی ساعت ۲۱:۳۰، شنبه ۲۷ دی ساعت ۲۳:۳۰، یکشنبه ۲۸ دی  ساعت ۱۳:۳۰ و ۲۳:۰۰  در جدول برنامه های این شبکه قرار دارد.

– برنامه «آئینه‌خانه» با حضور حجت‌الاسلام شهاب مرادی جمعه ۲۶ دی‌ماه ساعت ۱۳:۳۰ به صورت ویژه‌ای به ابعاد شخصیتی و زندگی بانو حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها می‌پردازد.

– همچنین مستند «مامان مجید» یکشنبه ۲۸ دی با محوریت زندگی شهید قربانخانی و گفت‌وگو با مادر این شهید گرانقدر ساعت ۱۰:۳۰ روانه آنتن می‌شود.

– ویژه‌برنامه معارفی «تن‌های تنها» با محوریت زندگی و سیره حضرت فاطمه سلام الله علیها کاری از گروه کودک شبکه دو و به تهیه‌کنندگی اصغرمهدی ابهری شنبه و یکشنبه ساعت ۱۵:۳۰ روانه آنتن می‌شود.

– ویژه‌برنامه گفت‌وگو محور «قرار» عنوان دیگر برنامه شبکه دو سیماست که به صورت زنده شنبه ۲۷ دی ساعت ۱۳:۳۰ با کارشناسی خانم علاسوند از بارگاه حضرت معصومه سلام الله علیها روانه آنتن می‌شود.

– همچنین سایر برنامه های این شبکه همچون «عصر خانواده»، «در انتهای الوند»، «زنده باد زندگی»،«نمادو» و … ضمن برخورداری از گزارش‌های ویژه متناسب با ایام شهادت از میهمانان و کارشناسان مرتبط میزبانی خواهند کرد.

شبکه سه با مخاطب خاص

– برنامه ترکیبی «مخاطب خاص» با حضور کارشناسان و مادحین به مناسبت شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها پنجشنبه شب ۲۵ دی‌ماه بعد از اخبار شبانگاهی ساعت ۲۲:۱۵ به صورت زنده از کربلای معلی روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.

– ویژه برنامه «در آستان خورشید» پنج‌شنبه ۲۵ دی‌ماه از ساعت ۱۸ به صورت ترکیبی در قالب پوشش فاطمیه دوم و ارتباط زنده از نجف اشرف پخش خواهد شد.

– برنامه «موکب ثارالله» و «ادب حضور» نیز در روز یکشنبه ۲۸ دی‌ماه همزمان با شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها از ساعت ۱۰:۱۵ صبح از آنتن شبکه پخش خواهد شد.

– برنامه «تکیه‌گاه» نیز به همین مناسبت در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۷ و ۲۸ دی‌ماه از ساعت ۲۲:۱۵ به روی آنتن خواهد رفت.

– برنامه «در آستان فاطمی» نیز در روزهای شنبه و دوشنبه ۲۷ و ۲۹ دی‌ماه ساعت ۱۱:۳۰ صبح پخش خواهد شد.

– همچنین «نوای افلاک» با پخش مداحی مداحان جوان کشور و «لحظه‌ها را دریاب» و کلیپ مناسبتی نیز در فواصل برنامه‌ها از این شبکه پخش خواهد.

اهالی شب و بانو امین در شبکه چهار

– تأمین برنامه شبکه چهار مستند «بانوی ایرانی» و «منادا» را برای پخش در روزهای سوگ بانوی دو عالم در نظر گرفته است و همچنین برنامه شبانه «اهالی شب» که هر پنج شنبه و جمعه به همت گروه اجتماعی تولید و پخش می‌شود، به مناسبت شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها به صورت ویژه روی آنتن خواهد رفت.

– «اهالی شب» به تهیه کنندگی محمدمهدی سموعی همچون روال گذشته پنجشنبه ۲۵ دی و جمعه ۲۶ دی‌ماه ساعت ۲۳ به صورت زنده و با اجرای مهرداد ضیایی با پخش آیتم‌ها و حضور میهمانان در استودیو، روانه آنتن خواهد شد.

– مستند بانوی ایرانی یا «بانو امین» به روایت زندگی سیده نصرت بیگم امین می‌پردازد که در دوران قبح بودن درس‌آموزی زنان در جامعه، با پشتکار و سخت‌کوشی مثال‌زدنی خود به درجه اجتهاد فقهی می‌رسد. این مستند با کارگردانی زهرا شاهین‌فر و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر، تولید شده است که شنبه ۲۷ دی‌ماه ساعت ۲۲ پخش خواهد شد.

– ویژه برنامه «تکیه هنر» کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار است و شنبه شب ۲۷ دی‌ماه ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود. این برنامه به نوعی مواجهه متفاوت با آثار هنری آئینی است. آثار هنری موسیقی، تجسمی (نقاشی)، شعر، معماری و سینما در قالب روایتی متفاوت و منسجم روایت می‌شوند.

در این برنامه به سراغ آثاری از گذشته تا به امروز، از وصال شیرازی در شعر تا قیصر از سلطان محمد، در نقاشی تا حسن روح الامین و … می رود. «تکیه هنر» به تهیه کنندگی مهدی طهماسبی، ادای دینی است از سوی هنرمندان و صاحبان آثار به ائمه علیهم‌السلام.

– سایر برنامه‌های زنده و روتین شبکه چهار نیز منعطف با این مناسبت تولید و پخش خواهند شد.

شبکه پنج با عطر عاشقی

– ویژه برنامه «سخنرانی مذهبی» با کارشناسی حجت‌الاسلام حسینی قمی از مسجد مقدس جمکران به موضوع بررسی سیره و سبک زندگی فاطمی می‌پردازد.

– برنامه ظهرگاهی «تا نیایش» روز شنبه ۲۷ دی‌ماه ویژه این مناسبت روی آنتن می‌رود. بررسی زندگی فاطمی موضوع اصلی تا نیایش است.

– برنامه «عطر عاشقی» جمعه ۲۶ دی‌ماه در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به بیت الزهرا منزل حاج قاسم سلیمانی می‌رود و حجت الاسلام احمد شرفخانی کارشناس مذهبی درباره آثار و علائم منتظران ظهور سخنرانی می‌کند و جواد حسین‌خانی نیز با نوای دلنشینش زیارت آل‌یس  را در مزار شهدای کرمان تلاوت می‌کند.

– مستند «عشق یعنی…» به تهیه کنندگی علیرضا کرمی در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها نیز تماشایی خواهد شد.

– ویژه برنامه «رضوان» نیز از شب شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها تا ولادت با سعادت این بانوی امت روی آنتن شبکه پنج می‌رود. این برنامه به تهیه‌کنندگی هادی سمیعی و با مشارکت آستان قدس رضوی از شبکه پنج سیما تماشایی خواهد شد.

– برنامه «بهشت بی‌نشان» میان برنامه‌ای ترکیبی است که در شب و روز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها پخش می‌شود. این میان برنامه دارای آیتم‌هایی مانند کلام بزرگان (سخنان امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی) مداحی، نریشن و… است.

– «حدیث یاس» با مداحی سید امیرحسینی از مشهد مقدس در شب و روز شهادت دخت گرامی پیامبر اکرم سلام الله علیها روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

همچنین گروه اجتماعی با برنامه «یه روز تازه» و گروه خانواده و کودک با برنامه «به خانه بر می‌گردیم» روز شنبه معطوف به شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها پخش می‌شود.

– برنامه «یه روز تازه» که میزبان مادر شهید می‌شود، با اجرای موسیقی گروه سرود میهمان خانه مخاطبان می‌شود و موسیقی تصویر با موضوع شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها نیز تقدیم به دیدگان مخاطبان خواهد شد.

– برنامه «به خانه بر می‌گردیم» با حضور دکتر منتظری کارشناسان مذهبی از سجایای اخلاقی حضرت زهرا سلام الله علیها می‌گوید و طبخ حلوای نذری را به مخاطبان آموزش می‌دهد.

ویژه برنامه «ام ابیها» شبکه قرآن  

در شب شهادت در ساعت ۱۹ تا ۲۰ ارتباط زنده تصویری با حرم حضرت معصومه و در ساعت ۲۲ تا ۲۲:۳۵ با حرم مطهر رضوی در شبکه قرآن برقرار خواهد شد.

برنامه «ام ابیها» شامل بخش های متنوع نظیر، سخنرانی، مداحی، معرفی کتاب و شعرخوانی پیرامون شخصیت حضرت زهرا ساعت ۲۱:۱۵ تقدیم نگاه مخاطبان می شود.

در روز شهادت نیز در ساعت ۱۱ الی ۱۱:۴۵ دل های مخاطبان را روانه حرم منور رضوی خواهیم شد و ساعت ۱۳:۳۰ مراسم عزاداری شهادت مادر سادات از حسینه امام خمینی(ره) و بیت رهبری پخش و ساعت ۱۵:۱۰ الی۱۶ قرائت زیارت حضرت زهرا سلام الله علیها و ذکر توسل نیز از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها روی آنتن می‌رود.

همچنین شرح خطبه فدکیه با سخنرانی آیت‌الله مصباح یزدی روزهای شنبه تا دوشنبه ساعت ۱۶، برنامه «روبراه» روزهای شنبه و یکشنبه ساعت ۲۴ و ویژه برنامه سحرگاهی «تسبیح» ساعت ۴:۳۰ بامداد، برنامه «خوشبخت» با محوریت خانواده ساعت ۹ صبح روز شهادت و سخنرانی آیت‌الله جاودان ساعت ۱۰:۱۵ با موضوع شهادت دختر گرامی نبی مکرم اسلام پخش می‌شوند.

«هفت آسمان» شبکه هفت

– ویژه برنامه «هفت آسمان» در شب و روز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها ، از شبکه آموزش پخش می‌شود. این برنامه تولیدی که در دو مکان دانشگاه امام صادق(ع) و امامزاده قاسم شمیران تولید شده است با حضور میهمان‌هایی روی آنتن می‌رود.

برنامه «هفت آسمان» به تهیه‌کنندگی سیدمحمدحسین رسولی و کارگردانی مهدی رضایی و اجرای محبوبه عزیزی و فاطمه رسولی در حیاط دانشگاه امام صادق (ع) و امامزاده قاسم (ع) شمیرانات ضبط شده است.

«راویان» شبکه سلامت  در شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها

– تأمین برنامه شبکه سلامت در شب و روز شهادت با تهیه وله و کلیپ هایی کوتاه و جانمایی در جدول پخش به سوگ می‌نشینند.

– ویژه برنامه «راویان» در شب و روز شهادت بانوی دو عالم با حضور مداحان اهل بیت و کارشناسان حوزه روانشناسی ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه سلامت می‌رود.

– مستند «ما سه نفر» که یادبود شهدای مدافع سلامت است روز شنبه ۲۷ دی‌ماه ساعت ۲۰ و مستند «سردار سپید» که زندگینامه و خدمات شهید علی احمدی است ساعت ۱۸ از دیگر برنامه‌های ویژه شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است.

سوگواره فاطمی شبکه افق 

– شبکه افق از پنجشنبه ۲۵ دی‌ماه به مدت ۱۰ شب از ساعت ۱۸ پخش خواهد شد؛ در ۵ شب اول سخنرانی و نوحه‌خوانی را از اصفهان و در ۵ شب دوم به صورت تولیدی سخنرانی مذهبی پخش می‌شود.

– ویژه برنامه گفت‌وگو محور «تکیه» در شب و شام شهادت از ساعت ۲۱ تا ۲۲ و در روز شهادت از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در گفت‌و‌گو با کارشناسان حوزوی و اساتید دانشگاهی درباره شخصیت و سیره حضرت زهرا سلام الله علیها روی آنتن شبکه افق می‌رود.

«کوچه» جام‌جم در فاطمیه

– ویژه برنامه «کوچه» با موضوع ذکر فضائل و مناقب بانوی دو عالم، حضرت زهرا سلام الله علیها از ۲۵ دی‌ماه به مدت ۳۰ شب در ساعت ۲۳:۴۵ پخش می‌شود.

به توان خدا در شبکه امید

– برنامه «به توان خدا» شنبه و دوشنبه ۲۷ و ۲۹ دی‌ماه ساعت ۱۷:۴۵ پیرامون سیره زندگانی حضرت زهرا سلام الله علیها به کارشناسی حجت‌الاسلام محمدهادی هدایت خواهد پرداخت. این برنامه به تهیه‌کنندگی جواد بیک‌محمدی از شبکه امید پخش می‌شود.

– برنامه «قاب امید» نیز که هر روز ساعت ۱۷:۱۵ روی آنتن شبکه امید می‌رود از شنبه تا دوشنبه ۲۷ تا ۲۹ دی‌ماه با بخش های مختلف به طور ویژه به شهادت بانوی دوعالم می‌پردازد.

– همچنین برنامه «ما نوجوانان» روز جمعه ۲۶دی‌ماه ساعت ۱۳:۳۰ به پخش آثار تولید شده توسط نوجوانان درباره شخصیت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها پرداخته و با نوجوانان تولیدکننده آثار گفت‌وگو می‌کند.

برنامه‌های ویژه شبکه نسیم در شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها

– برنامه‌های «کتاب باز» ساعت ۱۹، ویژه برنامه «نسیم آوا» ساعت ۲۲:۳۰، «نمای نزدیک» ساعت ۲۲، مستند «پرتره رخ» ساعت ۲۴، «هزار داستان» ساعت ۲۱، سریال «گشت پلیس» ساعت ۲۰ و «تور بزرگ» ساعت ۲۳ از پنجشنبه ۲۵دی‌ماه از قاب شبکه نسیم پخش می‌شود.

– برنامه «کتاب باز» طبق روال جدول پخش شبکه نسیم شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۹ با اجرای سروش صحت میزبان اهالی این حوزه و منعطف این روزهای غمبار خواهد بود.

– «هزار داستان» در این شب‌ها ساعت ۲۱ با روایت متفاوت از زندگی و بیان تجربه‌های درس‌آموز با میزبانی نصرالله مدقالچی، شهرام‌عبدلی، رزیتا غفاری، لاله صبوری و مرجان گلچین، پخش می‌شود.

– پشت صحنه جذاب سینمای ایران در «نمای نزدیک» به نمایش در می‌آید در این نوبت علاقمندان می‌توانند روند تولید فیلم «خروج»، «سد معبر»، «سوءتفاهم»، «پرسه در مه» و «آبادان ۱۱۶۰» را در ساعت ۲۲ به تماشا بنشینند.

– ویژه برنامه «نسیم آوا» با دعوت از خوانندگان که در ثنای حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها  تولید اثر داشتند، هر شب ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن خواهد آمد. چنگیز حبیبیان، مهراج محمدی، مهدی شکوهی و محمد حشمتی مهمان این برنامه تلویزیونی‌اند.

– مستند «تور بزرگ»؛ متمرکز در شناخت و قابلیت‌های خودرو در فضا‌های متنوع و مناطق جذاب طبیعی است. این مجموعه پرطرفدار که در بین علاقه‌مندان به این رشته جایگاه ویژه و برجسته‌ای پیدا کرده است را می توانید ساعت ۲۳ بیننده باشید.

– مجموعه مستند «پرتره رخ» از هنرمندان برجسته کشور آقای امین تارخ، داریوش فرهنگ، سعید نیکپور، میکائیل نشانی و مسعود کرامتی برای این شب‌ها در ساعت ۲۴ پیش‌بینی شده است.

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *