رهیافت قرآنی در شناخت امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف)

خانه / انتظار و مهدویت / رهیافت قرآنی در شناخت امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف)

کتاب «پرتویی از آیه های مهدوی » تالیف حجت الاسلام و المسلمین قرائتی است که به کوشش حجت الاسلام حسن ملّایی گردآوری شده است.

کتاب «پرتویی از آیه های مهدوی» تالیف حجت الاسلام و المسلمین قرائتی از سوی بنیاد فرهنگی مهدوی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف) منتشر شده است.

قرآن کریم، چراغی نورانی است که با وجود گذشت ده‌ها قرن از نزول مبارک آن، هنوز هم که هنوز است پرتو‌های درخشان آن، مسیر حق طلبان را در طول تاریخ روشن کرده و در آینده هم، چنین خواهد بود. در این کتاب آسمانی و بی‌نظیر، آینده‌ای روشن به بشریت نوید داده شده است که با سیطره دین حق و البته توسط امام حق و یاران صالحش بر تمام جهان محقق می‌شود. بدین سان فرهنگی به نام مهدویت بر محور امام مهدی شکل گرفت که مجموعه‌ای است از باورها، ارزشها، نمادها، رفتارها، وقایع و هر آنچه که به امام زمان و جایگاه و حکومت و غیبت و ظهور وی مربوط است.

«پرتوی از آیه‌های مهدوی» نگارشی است ساده، اما گویا و مستند از مهم‌ترین آیه‌های قرآنی که درباره معارف مهدوی بوده و توسط حضرت حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در آثار مکتوب و نیز در طول بیش از سه دهه، در ضمن برنامه درس‌هایی از قرآن به دوست‌داران امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) ارائه شده و اینک با حفظ قالب پر جاذبه تبلیغی ایشان، تدوین یافته است.

در این مجموعه علاوه بر این‌که آیه‌های مهدوی به ترتیب سوره‌های قرآنی استخراج و به نکته‌های هر کدام پرداخته شده، تلاش شده است تا در کنار هر آیه، یکی از موضوع‌های خاص معارف مهدوی متناسب با آن آیه نیز طرح گردد و بدین گونه برای مشتاقان مباحث مهدوی، دو مجموعه ترتیبی و موضوعی از این معارف با زبانی دقیق اما ساده، فراهم آمده که همین امر، این اثر را از دیگر آثار مهدوی، ممتاز نموده است.

عناوین اصلی کتاب شامل: اشاره؛ «فهرست مطالب»؛ مقدمه؛ سوره حمد؛ سوره بقره؛ سوره آل عمران؛ سوره نساء؛ سوره مائده؛ سوره اعراف؛ سوره انفال؛ سوره توبه؛ سوره هود؛ سوره یوسف؛ سوره رعد؛ سوره نحل؛ سوره اسرا؛ سوره کهف؛ سوره انبیاء؛ سوره حج؛ سوره نور؛ سوره نمل؛ سوره قصص؛ سوره نوح؛ سوره لقمان؛ سوره فتح؛ سوره واقعه؛ سوره حدید؛ سوره صف؛ سوره ملک؛ سوره قلم؛ سوره مدثر؛ سوره فجر؛ سوره قدر؛ «فهرست منابع.

منبع: عقیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *