زنان خانه‌دار رزمنده

زنان خانه دار رزمنده ایثارگران بعد

خانه / پیروان عترت / بانوانه / زنان خانه دار رزمنده ایثارگران بعد

۶۵۰ بانوی کهگیلویه و بویراحمدی سالهاست که با نگهداری از همسران جانبازشان، مفهوم واقعی ایثار و وفاداری به خانه و خانواده را معنا می‌کنند.

زنان خانه‌دار رزمنده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام: سیمین نگین تاجی رئیس اداره مددکاری بنیادشهیدوامورایثارگران کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۶۵۰ بانوی کهگیلویه و بویر احمدی سالهاست که با نگهداری از همسران جانبازشان مفهوم واقعی ایثار و وفاداری به خانه و خانواده را معنا می‌کنند.

خانم نگین تاجی افزود: این بانوان ایثارگر بیش از ۳۰ سال است که پرستاری از جانبازان قطع نخاع شیمیایی، نابینا و اعصاب روان را با همه سختیهایش به جان خریده و بخش زیادی از مشکلات یادگاران دفاع مقدس را به تنهایی به دوش می‌کشند.

خانم گردافرین صیادی همسر جانباز ۵۰ درصد مهدی صیادی ۲۱ سال است که رسالت سنگین تیمارداری همسر جانبازش را به عهده گرفته و رکورد ایثار در خانه را شکسته است.

زنان خانه‌دار رزمنده
زنان خانه‌دار رزمنده

این بانو که خود از بیماری رنج می برد گفت: بیست و یکسال است که حتی برای ۲ ساعت منزل را ترک نکرده است.

کفایت رسم، از دیگر بانوان ایثارگریست که ۱۸ سال بربالین همسر بیمارش پرستاری میکند، او نیز در این ۱۸ سال حتی برای یک شب همسرش را تنها نگذاشته است.

خانم نگین تاجی با بیان اینکه مشکلات جانبازان به علت کهولت سن و افزایش بیماری‌ها روز به روز بیشتر می‌شود گفت: متاسفانه مبلغی که به عنوان حق پرستاری به همسران جانباز ۵۰ درصد به بالا پرداخت می‌شود اندک و متناسب با نیازهایشان نیست.

منبع: نوید شاهد

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *