سومین شب مراسم فاطمیه در مسجدجامع شهرکرد+تصویر

خانه / استان ها / سومین شب مراسم فاطمیه در مسجدجامع شهرکرد+تصویر

حجت الاسلام هاشمی در سومین شب از سوگواری صدیقه طاهره سلام الله علیها،دهه بصیرت و گرامیداشت سردار دلها گفت: ‏مهمترین درس کوثر قرآن حضرت زهرا سلام الله علیها ولایتمداری است.

 مهمترین درس کوثر قرآن ولایتمداری است

 حجت الاسلام هاشمی در سومین شب از سوگواری صدیقه طاهره سلام الله علیها،دهه بصیرت و گرامیداشت سردار دلها گفت: ‏مهمترین درس کوثر قرآن حضرت زهرا سلام الله علیها ولایتمداری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام استان چهارمحال و بختیاری؛ مراسم سوگواری شهادت حضرت زهراسلام الله علیها و گرامیداشت حماسه آفرینی مردم در ۹دی و یاد و خاطره سردار دلها حاج قاسم سلیمانی همراه با اقامه نماز مغرب و عشاء با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی در مسجد مسجدجامع شهرکرد به همت هیأت رزمندگان اسلام و پایگاه شهدا به مدت سه شب برگزار و به صورت زنده و مستقیم از فضای مجازی پخش شد.

در  سومین شب از این مراسم حجت الاسلام دکتر سید مهدی هاشمی با تسلیت ایام شهادت صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و گرامیداشت یاد و خاطره سردار مقاومت سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی با اشاره حدیثی از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام گفت: ششمین امام شیعیان درباره آیات نخستین سوره مبارکه قدر «انا انزلناه فی لیله القدر»فرمودند : «لیله “مقصود حقیقی از آن شب”، حضرت فاطمه است و قدر، خداوند است. بنابراین هرکس فاطمه را آن سان که حق معرفت اوست، بشناسد، شب قدر را درک کرده است و حقیقت این است که حضرت فاطمه سلام الله علیها فاطمه نامیده شد، چون خلایق از شناختش ناتوان هستند.

کارشتاس مسایل مذهبی ادامه داد: در نمازهای شبانه روز حداقل ده مرتبه ، از خدای بزرگ می خواهیم ” اهدِنَا الصِّراطَ المُستَقِیمَ ” خدایا ما را به شاهراه استوار هدایت فرما. پیامبر عظیم الشأن اسلام صلی الله علیه و آله و سلم در تفسیر صراط مستقیم می فرماید: ” همانا خداوند، علی علیه السلام و همسرش و فرزندانش را حجت خویش بر خلق خود قرار داده است و آنها دروازه های علم در امت من اند. هرکه به سوی آنان رهنمون شود، به صراط مستقیم هدایت گشته است.

حجت الاسلام هاشمی به لزوم ولایتمداری اشاره کردو گفت:علامه آیت‌الله حسن‌زاده آملی درجایی فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد، چون ایشان گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(ارواحنافداه)است. این جملات وقتی بیشتر معنا پیدامی‌کند که بدانیم صاحب تفسیر المیزان، علامه طباطبایی درباره علامه حسن‌زاده آملی فرموده‌اند: حسن‌زاده را کسی نشناخت جز امام زمان(رواحنافداه).

مداحی و ذکر مصیبت صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.

این مراسم را از دریچه دوربین با هم نگاه کنیم…

عکاس: محمد حسین توسلی

پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *