"شلاق" مادر در 9/9/99!

“شلاق” مادر در 99/9/9

خانه / مطالب و رویدادها / “شلاق” مادر در 99/9/9

بعید نبود که دوباره یک تاریخ لاکچری از راه برسد و اتاق‌های زایمان شلوغ نشود، طبق روال گذشته خبرها از کانال‌های غیر رسمی و تلگرامی و بدون تایید منبع رسمی حکایت از صف‌های طولانی زایمان در بیمارستان‌ها می دهد.

“شلاق” مادر در 9/9/99

هیاتاخبار غیر رسمی حکایت از افزایش زایمان‌ها در هفته دوم آذرماه دارد و متخصص زنان و زایمان در کردستان به ایسنا می گوید که خبری از بالا رفتن یا غیر طبیعی‌ بودن روند زایمان در بیمارستان‌های استان نیست و خوشبختانه لاکچری بازی هنوز جای عاطفه مادرانه را نگرفته است.

با این حال بعید به نظر می‌رسد مادرانی که همیشه دنبال ثبت تاریخ تولد فرزندشان در روزهای خاص بوده‌اند، از تاریخ 9/9/99 به همین راحتی‌ها گذشته باشند.

«فریده» پسرش را با زایمان طبیعی در تاریخ 4/4/94 به دنیا آورده است؛ می گوید یادم است که بخش زایمان آن روز کمی شلوغ‌تر به نظر می آمد، چون او دو ساعت در اتاق زایمان معطل شده بود تا به بخش منتقل شود. فریده، می‌گوید خیلی از زنان تاریخ زایمان سزارین‌شان را با آن روز هماهنگ کرده بودند!

آزیتا هدفجو متخصص زنان و زایمان در کردستان می گوید: ختم بارداری بدون اندیکاسیون و مورد خاصی، صورت گیرد غیراخلاقی و غیر قانونی است مگر اینکه به لحاظ علمی وقت زایمان نزدیک شده باشد و زمان مناسبی برای زایمان محسوب شود.

وی می گوید: به عنوان یک زن و متخصص زنان و زایمان روا نمی بینم که هیچ متخصصی وجدان کاری خود را فدای مسایلی سلیقه ای که بین مردن به عنوان لاکچری و به اصطلاح با کلاسی مطرح می شود کند.

"شلاق" مادر در 9/9/99!
“شلاق” مادر در 9/9/99!

هدفجو می گوید که اگر فردا(9/9/99) که یکی از تاریخ های لاکچری تقویم است، در بیمارستان شیفت باشم قطعا بیماران را بر اساس سلایق فردی و اسرار آن ها برای زایمان بستری نخواهم کرد، بلکه بعد از معاینه توسط ماما و تشخیص برای بستری شدن اقدام خواهد کرد چرا که با افزایش تعداد بیماران درصد عارضه ها نیز افزایش می یابد.

وی که معتقد است درخواست بستری برای زایمان در تاریخ لاکچری، نباید به دلیلی برای پزشکان تبدیل شود، می گوید: اگر پزشکی به هر دلیلی تن به این کار غیر قانونی و غیر اخلاقی دهد، باید بداند که تبعات زیادی هم برای مادر و هم برای نوزاد به دنبال دارد؛ از جمله عوارض مادری این است که باید در 24 ساعت مقرر شده برای زایمان، به مادر با تزریق داروهای مرتبط “شلاق” زد و او را مجبور به زایمان زودرس و یا حتی سزارین کرد که خود عوارض زیادی به دنبال دارد، همچنین از طرفی نوزاد زودرس هم دچار تنگی نفس و منتقل شدن به آی سی یو و سایر مشکلات می شود.

وی ادامه می دهد، مادران باردار که مراجعه‌کننده این متخصص زنانند، بارها از او برای انجام زایمان در تاریخ‌های خاص درخواست کرده‌اند و خیلی‌ها می‌خواهند تاریخ تولد فرزندشان رند باشد یا می‌خواهند در تاریخ‌ها و روزهای خاصی اتفاق بیفتد، مثل تولد خودشان یا سالگرد ازدواجشان، اما در مواجهه با این درخواست‌ها، مقاومت می‌کنیم و نمی‌پذیریم.

"شلاق" مادر در 9/9/99!
“شلاق” مادر در 9/9/99!

این متخصص زنان و زایمان که خود تولد نوزادی نارس برای باکلاس بودن ظاهری و چشم و هم چشمی را تفکری بی اساس و بی ارزش می پندارد معتقد است که «مشکلات و دردهای بزرگتری برای حل کردن وجود دارد و اگر عمیق تر به زندگی بنگریم مسایل مهم تری برای صرف انرژی و پول پیدا خواهیم کرد، خانواده های ما باید بدانند که چنین مسایلی که هیچ پشتوانه فکری قوی ندارند اثر خاصی در زندگی آن ها و آینده فرزندانشان ندارد.»

هدفجو می گوید: کاش به جای پافشاری برای چنین مسایل بی ارزشی، برای مسائل ارزشمند دیگری همچون سلامت روان مادران و نحوه برخورد با فرزندان، ذخیره خون بند ناف و مسائل بهداشتی پافشاری می شد.

به گزارش ایسنا، زایمان در تاریخ تولد از پیش تعیین شده حلا دیگر مدت‌هاست که تبدیل به یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها شده است و متاسفانه شاهد آن هستیم که برخی والدین تمایل دارند تاریخ تولد نوزادشان را خودشان انتخاب کنند و در نظر می‌گیرند که نوزادشان در روز ازدواج یا تاریخ‌های ویژه‌ای به دنیا بیاید و تاریخ سزارین را بر اساس آن انتخاب می‌کنند اما دستکاری تاریخ تولد فاجعه است و این‌گونه رفتار کردن با سلامت نوزادان و نسل آینده کشور نگران‌کننده است.

منبع:ایسنا

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *