شورای شبکه هیأت مهمترین مرکز مردمی حل مشکلات در استان‌ها می‌شود | باباخانی

خانه / پیشنهاد ویژه / شورای شبکه هیأت مهمترین مرکز مردمی حل مشکلات در استان‌ها می‌شود | باباخانی

حجت‌الاسلام باباخانی در اولین نشست دبیران استانی شورای هماهنگی شبکه‌های هیأت و تشکل‌های دینی کشور در مشهد گفت: این شبکه در استان‌ها باید تبدیل به مهم‌ترین مرکز مردمی در حل مسائل و معضلات هر استان شود.

شورای شبکه هیأت مهمترین مرکز مردمی حل مشکلات در استان‌ها می‌شود | باباخانی

هیات:اولین نشست دبیران استانی شورای هماهنگی شبکه‌های هیأت و تشکل‌های دینی کشور در شهر مقدس مشهد و در جوار ملکوتی آستان حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام از صبح روز چهارشنبه ۲۲ دی‌ماه با حضور حجت‌الاسلام مجید باباخانی مدیر سازمان هیأت و تشکل‌های دینی، معاونین سازمان و دبیران استانی آغاز شده است.

حجت‌الاسلام مجید باباخانی مدیر سازمان هیأت و تشکل‌های دینی در ابتدای این جلسه ضمن بیان وضعیت موجود شبکه‌های هیأت در کشور گفت: هیأت‌ها ظرفیت بالایی در حل مشکلات جامعه و کشور دارند و به‌عنوان مردمی‌ترین نهاد اجتماعی و فرهنگی با ارتباط عمیق و دوسویه بین مردم و هیأت‌ها و بالفعل شدن ظرفیت‌های آشکار و نهانشان، به همراه تشکل‌های دینی و مردمی می‌توانند همانطور که پیش از این در تاریخ دیدیم در حل مشکلات کشور کمک‌کننده باشند.

شورای شبکه هیأت مهمترین مرکز مردمی حل مشکلات در استان‌ها می‌شود | باباخانی

مردمی‌شدن عرصه تبلیغ دین و عمومیت دادن فرهنگ راه‌حل مسائل فرهنگی و اجتماعی

وی ضمن اشاره به اینکه شبکه‌های هیأت باید در همه استان‌ها فعال شوند ادامه داد: حل مسائل فرهنگی و اجتماعی در کشور جزء از طریق مردمی‌شدن عرصه تبلیغ دین و عمومیت دادن فرهنگ به دست نمی‌‌آید و همانطور که ذکر شد این مهم را می‌توان با ایجاد شبکه‌های هیأت در همه استان‌ها پیش بُرد و با تجمیع توان این مراکز ضمن هم‌افزایی در اقدامات مشترک، شاهد تاثیرگذاری بیشتر آن‌ها باشیم.

شورای شبکه هیأت مهمترین مرکز مردمی حل مشکلات می‌شوند

باباخانی در ادامه با تشریح سند سازمان هیأت و تشکل‌های دینی افزود: راهبری هوشمند نهاد اجتماعی هیأت به‌عنوان همگانی‌ترین هویت تبلیغی دردسترس در کنار تعالی و رشد نسل‌تازه مدیران فرهنگی در موضوع هیأت و تشکل‌های دینی از اصلی‌ترین ماموریت‌های این سازمان است که ذیل این موضوع، دبیران شورای شبکه هیأت در استان‌ها باید تبدیل به مهم‌ترین مرکز مردمی در حل مسائل و معضلات هر استان شود.

در ادامه سید صادق هاشمی دبیر شورای شبکه هیأت با بیان وظایف دبیران استان‌ها به تشریح حدود فعالیت آن‌ها پرداخت و همچنین حجت‌الاسلام وافی طی سخنانی اهمیت این موضوع را برای حاضران توضیح داد.

نشست دبیران استانی شورای هماهنگی شبکه هیأت طی دو جلسه در صبح و عصر فردا ۲۳ دی‌ماه ادامه خواهد داشت.

منبع: فارس

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *