عاقبت مچ گیری و عیب جویی از همسر | حجت الاسلام پناهیان

عاقبت مچ گیری و عیب جویی از همسر | حجت الاسلام پناهیان

خانه / پیشنهاد ویژه / عاقبت مچ گیری و عیب جویی از همسر | حجت الاسلام پناهیان

مچ گیری ممنوه! آقا می‌خواهید همسر انتخاب کنید ببینید کی را می‌خواهید انتخاب کنید

عاقبت مچ گیری و عیب جویی از همسر سخنرانی حجت الاسلام پناهیان

عاقبت مچ گیری و عیب جویی از همسر و دانلود صوت سخنرانی کوتاه از حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان با موضوع مچ گیری ممنوع و عاقبت مچ گیری و عیب جویی از همسر از پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام.

عاقبت مچ گیری و عیب جویی از همسر | حجت الاسلام پناهیان
عاقبت مچ گیری و عیب جویی از همسر | حجت الاسلام پناهیان

متن این سخنرانی:

«وَ جَعَلَ بَینَکُم مَوَدَّهً وَ رَحمَه». آقا می‌خواهید همسر انتخاب کنید ببینید کی را می‌خواهید انتخاب کنید. این کسی که دارید انتخاب می‌کنید پس‌فردا باید بهش رحم کنید. بهش می‌توانی رحم کنی یا نه؟ و شما آن می‌تواند به شما رحم بکند یا نه؟ خانواده محلّ رحم کردن است. اعضای یک خانواده، یک زوج بخواهند مچ همدیگر را بگیرند جفتشان بیچاره هستند، بدبخت هستند. هر کی بیشتر مچ بگیرد ته جهنّم است جایش. من خیال شما راحت کنم. جهنّم را گذاشتند برای زن و شوهری که با عیب‌های هم آشنا شدند، حالا هی مچ همدیگر را می‌گیرند.

بابا شما با هم آشنا شدید! خب. حالا دیگر عیب‌های همدیگر را می‌توانید راحت بدانید دیگر. خب حالا باید به هم رحم کنید ها! من بندۀ خودم را دادم دست تو. مچ عیبش را نگیری. بعداً به رخش نکشی.

آره تو از اوّلش هم همین‌جوری بودی یا همان‌جوری. اصلاً. خانواده محلّ رحم است. به هم رحم کنند. آقا نمی‌خواهم به من ترحّم کنی! این چرت و پرت‌ها را بریزید دور. تو رو خدا، نمی‌خواهم به من ترحّم کنی. اعضای یک خانواده یا زن و شوهر باید به هم رحم کنند. این حرف‌ها یعنی چی؟

عقل کل

انگار نمی‌دانم عقل کل است؟ انگار تندیس همۀ فضائل است؟ انگار نمی‌دانم چی‌چیه. از دماغ فیل افتاده که میگه به من نمی‌خواهم رحم کنی. نه چرا؟ تو مستحقّ رحم هستی. عیب‌های زیادی زن و شوهر از هم می‌بینند. در روایات هست کسی عیب دیگری را نگه دارد که یک روزی به سرش بکوبد، از ولایت اهل‌بیت خارج می‌شود. بعضی از خانم‌ها این عادت را دارند. می‌زنند تو سرش دوباره. اصلاً رحم ندارد.

رحم به شوهر

آن‌وقت شما می‌بینی این بندۀ خدا خانمِ خانه‌داری است، بچه‌داری کرده، کلّی فضائل دارد، ولی فقط به شوهرش رحم نمی‌کرده. آن‌وقت می‌بینی آن دنیا با صدام یزید کافر محشور شده. خانم اینجا چه کار می‌کنی شما؟ مگر شما چند نفر آدم کشتی؟ می‌گوید نه آقا ایشان رحم نداشت من هم رحم نداشتم جفتمان افتادیم یک‌جا. یا یک آقایی رحم نداشته باشد به خانمش، ها؟ با فرعون محشور می‌شود. اِ! تو فرعون کجا بودی؟ کجا حکومت می‌کردی؟

کجا طلاها را خوردی بالا کشیدی آمدی اینجا پیش فرعون؟ نه بابا ما آس و پاس بودیم. خب پس فرعون پس چرا؟! با آن داری محشور شدی بیچاره؟! می‌گوید هیچی، ما رحم نمی‌کردیم به خانم‌مان. گفتند فرعون هم رحم نمی‌کند شما یکی هستید. من بندۀ خودم را دادم دست تو. مچ عیبش را نگیری. عیبش را به رخش نکشی.

در ادامه می توانید به صوت این سخنرانی گوش فرا دهید و آن را دریافت نمائید

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام صوت های سخنرانی سخنرانان مطرح کشوری را برای شما همراهان در سایت هیات جمع آوری نموده است.

جهت دانلود، شنیدن صوت ها یا مشاهده

سایر سخنرانی ها و کلیپ های اختصاصی هیات می توانید، به

بخش صوت یا فیلم مراجعه نمایید.

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *