لطمه های شهوت حرام صندلی و ثروت نادرست بر دین

لطمه های شهوت حرام صندلی و ثروت نادرست بر دین

خانه / پیشنهاد ویژه / لطمه های شهوت حرام صندلی و ثروت نادرست بر دین

پول، غریزه جنسی و صندلی عاملی شد برای اینکه کسانی انسانیت خود را از دست بدهند و کمال و جمال باطن­شان بر باد رود، گفت: صندلی، ثروت نادرست و شهوت حرام، لطمات بسیاری به دین وارد کرده و می‌کند بنابراین اگر صندلی حق شما نیست، قبول نکنید.

لطمه های شهوت حرام صندلی و ثروت نادرست بر دین

پایگاه اطلاع رسانی هیات: استاد شیخ حسین انصاریان در سخنرانی در مصلی امام خمینی رحمت الله علیه شهرستان خوی، با بیان اینکه بسیاری از آیات قرآن کریم درباره اهل ایمان است، اظهار کرد: سه آیه از عجایب آیات قرآن است، پروردگار در این سه آیه  که به دنبال هم آمده، شرح صفات کمالات آدمیت، بزرگواری و کرامت مؤمنان واقعی را توضیح می‌دهد و می‌فرماید: «إِنَّ اَلَّذِینَ قٰالُوا رَبُّنَا اَللّٰهُ»﴿فصلت، ۳۰﴾ کسانی در طول تاریخ و از زمان نزول قرآن از روی اعتقاد قلب اعلام می‌کنند مربی، مالک و همه‌کاره‌ ما، خدا است و هیچ مالک دیگری نداریم و باقی همه مملوک هستند.

مبلغ برجسته عرصه بین‌الملل ادامه داد: آیه دوم نمونه‌ای از استقامت و حفظ دین را نشان می‌دهد، یوسف چهره بی‌نظیری داشت و زنی زیبا سالها به دنبال این بود که در یک کاخ خلوت، یوسف را دچار شهوت حرام کند که یوسف به او جواب داد: «قٰالَ مَعٰاذَ اَللّٰهِ»﴿یوسف، ۷۹﴾ محبوب من چنین عمل حرامی را دوست ندارد، من هم دوست ندارم.

وی در زمینه آیه سومِ مهم و تأثیرگذار در قرآن، بیان کرد: آیه سوم مربوط به نعمت خداست، خداوند در سوره‌ ابراهیم می‌فرماید: «أَلَمْ تَرَ إِلَى اَلَّذِینَ بَدَّلُوا نِعْمَتَ اَللّٰهِ کُفْراً»﴿ابراهیم، ۲۸﴾ حبیب من ندانستی کسانی را که نعمت الله را تبدیل به انکار و به کفر کردند، گفتند ولایت علی علیه السلام نه؛ ولایت ما. شاهد بودیم که جابه جایی جانشین پیامبر خدا صل الله علیه و آله وسلم آسیب‌های بسیاری به دنبال داشته و دارد.

لطمه های شهوت حرام صندلی و ثروت نادرست بر دین
لطمه های شهوت حرام صندلی و ثروت نادرست بر دین

مفسر، محقق و پژوهشگر قرآن، تصریح کرد: صندلی، ثروت و شهوت حرام، لطمات بسیاری به دین وارد کرده و می‌کند بنابراین اگر صندلی حق شما نیست، قبول نکنید. اگر ثروت نادرست و شهوت حرامی به زندگی شما وارد شد، اجازه ندهید در شما نهادینه شود، سریعاً زندگی خود را از این حرام‌ها پاک کنید.

نویسنده کتاب ارزشمند «عناصر شخصیت انسان» با بیان اینکه پول، غریزه جنسی و صندلی عاملی شد برای اینکه کسانی انسانیت خود را از دست بدهند و کمال و جمال باطن‌شان بر باد رود، گفت: امیرالمؤمنین علی علیه السلام می‌فرمایند: «المال ماده الشهوات؛ ثروت ریشه همه خواسته‌های نامشروع است» اگر انسان مراقب نباشد، ثروت؛ ساختمان ایمان را در باطنش نابود می‌کند. شاهد نمونه‌های بسیاری از نابودی ایمان در طول تاریخ بوده‌ایم. بعد از وفات پیامبر صل الله علیه و آله وسلم کسانی به همین دلیل به بنی‌امیه، بنی‌عباس و سقیفه پیوستند، اخیراً هم امارات سند بردگی خود و مردم این کشور را روی میز نتانیاهو گذاشت، البته این نوکران چیزی در این دنیا گیرشان نمی‌آید این معاملات یک طرفه است در حقیقت اینان ایمان، عقل و کرامت خویش را می‌فروشند و در نهایت چیزی نصیب‌شان نمی‌شود.

استاد انصاریان در مورد تأثیرات آیات قرآن کریم اظهار کرد: شیخ مفید رحمت الله علیه از بزرگترین علمای شیعه آورده است که امام حسین علیه السلام خطاب به قمربنی‌هاشم فرمودند: «والله یعلم انی احب تلاوت القرآن یا تلاوت کتابه؛ برادر، من عاشق تلاوت قرآنم» در کتاب‌های قرن چهارم آمده است که هارون از دستگیری دو دزد عاجز بود، این دو مدام با مأموران، جنگ و گریز داشتند، یکی از آنها با شنیدن آیه‌ا‌ی از سوره‌ زاریات از اولیای خدا شد و کنار مسجدالحرام هم جان خود را از دست داد و دیگری آیه‌ای‌ از سوره حدید تکانش داد که اغلب کتاب‌های عرفانی شیعه و اهل سنت شرح حال او را نوشته‌اند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی استاد حسین انصاریان

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *