لغو قانون منع حجاب در اتریش

لغو قانون منع حجاب در اتریش

خانه / پیروان عترت / بانوانه / لغو قانون منع حجاب در اتریش

دادگاه قانون اساسی اتریش، ممنوعیت پوشش روسری در مدارس ابتدایی این کشور را به دلیل مغایرت آن با قانون اساسی لغو کرد.

لغو قانون منع حجاب در اتریش

هیات: دادگاه قانون اساسی اتریش (VFGH) قانون ممنوعیت حجاب در این کشور را لغو کرد. در جلسه عصر جمعه این دادگاه، قانون «ممنوعیت روسری در مدارس ابتدایی» که پیش از این تصویب و از پاییز سال ۲۰۱۹ اجرا می شد، خلاف قانون اساسی اعلام شد و دادگاه قانون اساسی آن را لغو کرد.

قضات این دادگاه اعلام کردند که قانون منع روسری، با بی طرفی مذهبی و ایدئولوژیک دولت منافات دارد و برابری شهروندان را نقض می کند.

به دستور دادگاه قانون اساسی، صدراعظم اتریش باید بلافاصله این حکم را ابلاغ و لغو قانون سابق را اعلام کند. لازم به ذکر است که قانون جنجالی منع حجاب در مدارس ابتدایی، توسط آخرین دولت ÖVP-FPÖ تصویب شده بود و عناصر اسلام ستیز سعی داشتند که آن را پس از مدارس ابتدایی، به دبیرستان ها و سپس دانشگاه ها و ادارات سرایت دهند.

لغو قانون منع حجاب در اتریش
لغو قانون منع حجاب در اتریش

در واکنش به این اقدامات، مسلمانان اتریش، با محوریت جامعه شیعیان، اقدامات قانونی متعددی انجام داده و شکایت خود را به دادگاه قانون اساسی رساندند.

خوشبختانه این فعالیت ها نتیجه داد و دادگاه مذکور، عصر امروز حکم نهایی خود را صادر کرد؛ لذا زین پس دانش آموزان مسلمان مجبور نیستند که برای رفتن به مدرسه، کشف حجاب نمایند.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی حوزه

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *