مراسم سوگواری وفات حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیهادرلردگان

خانه / استان ها / مراسم سوگواری وفات حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیهادرلردگان

مراسم سوگواری وفات حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در مسجد حضرت ابوالفصل علیه السلام شهر مال خلیفه لردگان به صورت مجازی برگزار شد.

مراسم سوگواری وفات حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در مسجد حضرت ابوالفصل علیه السلام شهر مال خلیفه  لردگان  به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام استان چهارمحال و بختیاری؛ حجت الاسلام امین خالدی با تسلیت وفات حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها گفت: حضرت فاطمه‌‏ی معصومه سلام الله علیها  خواهر گرامی امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام در سال ۱۷۳ ق در مدینه منوره دیده به جهان گشود.

وی ادامه داد: حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها بانویى سخنور، معلمی توانا و در زهد و تقوا برجسته بود ، آن حضرت یک سال پس از ورود برادرگرامیش حضرت امام رضا علیه السلام به خراسان به قصد دیدار آن حضرت از مدینه به سمت خراسان حرکت کرد، اما پس از حوادثی که در شهر ساوه برای آن حضرت پیش آمد، بیمار شد.و پس از هفده روز توقف در قم، روح مطهرش به ملکوت اعلی پیوست و مرقد مطهرش در قم، زیارتگاه مردم و دانشمندان با فضیلت است.

حجت الاسلام خالدی به حدیث ششمین امام شیعیان حضرت امام جعفر صادق علیه السلام اشاره کرد و گفت: آن اما همام فرمودند: ” إِنَّ لِلَّهِ حَرَماً وَ هُوَ مَکهُ وَ لِرَسُولِهِ حَرَماً وَ هُوَ الْمَدِینَهُ وَ لِأَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ حَرَماً وَ هُوَ الْکوفَهُ وَ لَنَا حَرَماً وَ هُوَ قُمُّ وَ سَتُدْفَنُ فِیهِ امْرَأَهٌ مِنْ وُلْدِی تُسَمَّی فَاطِمَهَ مَنْ زَارَهَا وَجَبَتْ لَهُ الْجَنَّهُ ” خدا را حرمی است و آن مکه است، پیامبر را حرمی است و آن مدینه است، امیرالمومنین را حرمی است و آن کوفه است و برای ما حرمی است و آن قم است و در آن خانمی از فرزندان من به نام فاطمه دفن خواهد شد، هرکس وی را زیارت کند پاداشش بهشت خواهد بود.

کارشناس مسایل مذهبی به بخش از فضایل حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها پرداخت و گفت: بانوی بزرگ اهل قم، فاطمه ثانی، همچون نگینی درخشان در آسمان ایران اسلامی می درخشد.

حجت الاسلام خالدی به فرمایش حضرت امام جعفر صادق علیه السلام پیرامون مقام ولای کریمه اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام  اشاره کرد و افزود: آن امام همام می فرمایند “و تَدخُلُ بِشَفاعَتِها شِیعَتی الجَنَّهَ بِأجمَعِهِم” همه شیعیان من با شفاعت او (حضرت فاطمه معصومه‏ علیها السلام) وارد بهشت خواهند شد.

وی به اهمیت و ثواب زیارت مرقد شریف و نورانی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها اشاره با استفاده از  احادیت اشاره کرد و گفت: حضرت امام علی بن موسی الرضا علیه السلام  فرمودند ” مَن زارَها عارِفاً بِحَقِّها فَلَهُ الجَنَّهُ ” هر کس او را (حضرت فاطمه معصومه‏ علیها السلام) با شناخت زیارت کند،بهشت پاداش او خواهد بود و حضرت امام جواد علیه السلام  نیز فرمودند ” مَن زارَ قَبرَ عَمَّتی بِقُمَّ ، فَلَهُ الجَنَّهُ ” هر کس قبر عمّه‏ام (حضرت فاطمه معصومه‏‌ علیها السلام) را در قم زیارت کند ، بهشت پاداش او است.

پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *