معرفت نفس بزرگ‌ترین درس علامه حسن‌زاده آملی است

خانه / پیشنهاد ویژه / معرفت نفس بزرگ‌ترین درس علامه حسن‌زاده آملی است

استاد حوزه علمیه خواهران اهواز، معرفت نفس را بزرگ‌ترین درس علامه حسن‌زاده آملی دانست و گفت: اولین دروسی که علامه به‌طور عمومی و خصوصی در همه‌جا مطرح می‌کرد، معرفت نفس بود و معتقد بودند که کلید سعادت دنیا و آخرت همین است.

معرفت نفس بزرگ‌ترین درس علامه حسن‌زاده آملی است

هیاتخانم اشرفی زاده، استاد حوزه علمیه خواهران اهواز، در مراسم بزرگداشت علامه حسن‌زاده آملی که امروز در مدرسه علمیه خواهران امام جعفر صادق علیه السلام اهواز برگزار شد، اظهارکرد: ما در محفل بزرگداشت بزرگی هستیم که با مشقت، صبر و استقامت به مدارج عالی علمی و اخلاقی رسید.

وی افزود: در روایت آمده وقتی عالمی فقیه، از دنیا برود در اسلام رخنه و حفرهای ایجاد می‌شود که هیچ‌چیزی نمی‌تواند جای آن را پر کند.

معرفت نفس بزرگ‌ترین درس علامه حسن‌زاده آملی است

 استاد حوزه خواهران گفت: بزرگ‌ترین درسی که علامه حسن‌زاده آملی به همه شاگردان و علاقه‌مندان به اسلام و مکتب اهل‌بیت علیهم السلام داد و توصیه فراوانی به آن می‌کرد، معرفت نفس و شناخت خود بود و معتقد بوددند کلید سعادت دنیا و آخرت همین است.

اشرفی زاده افزود: علاوه بر این، علامه حسن‌زاده آملی، آثاری در زمینه‌های فقه، فلسفه، اخلاق، عرفان، حکمت دینی، کلام، ریاضیات، نجوم، ادبیات عربی و فارسی، علوم طبیعی، طب قدیم، و … دارد، اما عمده آثار و اندیشه‌های ایشان بر محور قرآن، فلسفه و عرفان است، چراکه قرآن و برهان و عرفان را مرتبط به هم می‌داند و معتقد است این سه از هم جدایی ندارند.

منبع: خبرگزاری حوزه

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *