معرفی کتاب | فاطمه الگوی همه

معرفی کتاب | فاطمه الگوی همه

خانه / پیشنهاد ویژه / معرفی کتاب | فاطمه الگوی همه

در بخشی از این کتاب درباره «امر به معروف و نهی از منکر»، آمده است: امر به معروف و نهی از منکر دو مورد از واجبات مهم اسلام هستند که اگر به این دو واجب عمل شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

معرفی کتاب | فاطمه الگوی همه

هیات: کتاب «فاطمه الگوی همه» دارای چهار فصل نظیر «درس هایی از زندگی حضرت فاطمه سلام الله علیها»، «اسماء و القاب حضرت فاطمه سلام الله علیها»، «منزلت حضرت زهرا سلام الله علیها در قرآن کریم و روایات» و «الگوی زندگی» است.

این کتاب، گزیده و خلاصه ای از کتاب «فاطمه الگوی همه» است و این خلاصه برای آن است که تا از حجم کتاب مربوطه کاسته و مطالعه آن آسان تر شود.

معرفی کتاب | فاطمه الگوی همه
معرفی کتاب | فاطمه الگوی همه

در بخشی از این کتاب درباره «امر به معروف و نهی از منکر»، آمده است: امر به معروف و نهی از منکر دو مورد از واجبات مهم اسلام هستند که اگر به این دو واجب عمل شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. زیرا اگر مردم نسبت به گناهان در جامعه حساس باشند و به مسئولان متخلف تذکر دهند و از کسانی که امر به معروف می نمایند دفاع کنند، در نتیجه انسان های فاسد و متملق، جایگاهی در جامعه نخواهند داشت و روز به روز ارزش های الهی رشد می کند و امنیت در جامعه برقرار خواهد شد.

اما اگر مردم به بهانه های واهی از این مسئولیت مهم شانه خالی کردند و صحنه جامعه را رها ساختند، میدان برای تاخت و تاز مفسدان و اراذل و اوباش باز می شود و اگر عده کمی هم اعتراض کنند، خرد خواهند شد. بهترین الگوی عملی مادر این مورد حضرت زهرا سلام الله علیها است، زیرا ایشان با امر به معروف و نهی از منکر در برابر منحرفان ایستاد و نگفت به من چه مربوط است.

لذا حضرت فاطمه سلام الله علیها در این مورد فرمود: «… والامر بالمعروف مصلحه للعامه» خداوند امر به معروف را برای مصلحت عموم مردم قرار داده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی حوزه

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *