معرفی کتاب - قصه‌ی دلبری

معرفی کتاب – قصه‌ی دلبری

خانه / پیشنهاد ویژه / معرفی کتاب – قصه‌ی دلبری

قصه‌ی دلبری، زندگی نامه شهید محمدحسین محمدخانی به روایت مرجان درعلی همسر شهید و به قلم محمدعلی جعفری این کتاب سیره یک عمر عاشق زیستن است.

معرفی کتاب – قصه‌ی دلبری

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام این بار نیز با معرفی کتاب – قصه‌ی دلبری ، زندگی نامه شهید محمدحسین محمدخانی به روایت مرجان درعلی همسر شهید و به قلم محمدعلی جعفری در خدمت شما همراهان کتاب دوست سایت هیات است، در ادامه بخشی از این کتاب دلنشین را مطالعه می کنید.

«از تیپش خوشم نمی آمد. دانشگاه را با خط مقدم جبهه اشتباه گرفته بود. شلوار شش جیب پلنگی گشاد می پوشید با پیراهن بلند یقه گرد سه دکمه و آستین بدون مچ که می انداخت روی شلوار. در فصل سرمابا اورکت سپاهی اش تابلو بود. یک کیف برزنتی کوله مانند یک وری می انداخت روی شانه اش. شبیه موقع اعزام رزمنده های زمان جنگ. وقتی راه می رفت کفش هایش را روی زمین می کشید. ابایی هم نداشت در دانشگاه سرش را با چفیه ببندد. از وقتی پایم به بسیج دانشگاه باز شد, بیشتر می دیدمش. به دوستانم می گفتم:« این یارو انگار با ماشین زمان رفته وسط دهه شصت پیاده شده و همون جا مونده!

معرفی کتاب - قصه‌ی دلبری
معرفی کتاب – قصه‌ی دلبری

به خودش هم گفتم. آمد اتاق بسیج خواهران و پشت به ما و رو به دیوار نشست. آن دفعه را خودخوری کردم. دفعه بعد رفت کنار میز که نگاهش به ما نیفتد. نتوانستم جلوی خودم را بگیرم. بلند بلند اعتراضم را به بچه ها گفتم. به در گفتم تا دیوار بشنود. زور می زد تا جلوی خنده اش را بگیرد. معراج شهدای دانشگاه که انگار ارث پدرش بود. هر موقع می رفتیم, با دوستانش آنجا می پلکیدند. زیرزیرکی می خندیدم و می گفتم:« بچه ها, بازم دار و دسته محمدخانی! » بعضی از بچه های بسیج با سبک و سیاق و کار و کردارش موافق بودند, بعضی هم مخالف. معروف بود به تندروی کردن و متحجر بودن. از او حساب می بردند, برای همین ازش بدم می آمد. فکر می کردم از این آدم های خشک مقدس از آن طرف بام افتاده است. آنهایی که با افکار و رفتارش موافق بودند می گفتند:« شبیه شهداست,مداحی می کنه, می ره تفحص شهدا!».

 

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

لینک کوتاه :
http://eheyat.com/?p=295722

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *