معرفی کتاب| کتاب قرآن در اسلام تالیف علامه طباطبایی

خانه / قرآن و عترت / قرآن / کتابخانه قرآن / معرفی کتاب| کتاب قرآن در اسلام تالیف علامه طباطبایی

کتاب «قرآن در اسلام» نوشته علامه سید محمدحسین طباطبائی می باشد در مقدمه این کتاب آمده است: کتابی که از نظر خوانندگان گرامی میگذرد از ریشه‌دارترین مدرک آیین مقدس اسلام گفتگو میکند و موضوعی که در این کتاب مورد بحث قرار میگیرد موقعیت «قرآن مجید» است در جهان اسلام: قرآن چیست؟ و چه ارزشی در میان مسلمانان دارد؟ قرآن کتابی است جهانی و همیشگی، قرآن وحیی است آسمانی نه مولود فکر بشری، رابطه قرآن با علوم، اوصاف قرآن مجید.

کتاب قرآن در اسلام تالیف علامه طباطبایی
کتاب قرآن در اسلام تالیف علامه طباطبایی
کتاب «قرآن در اسلام» نوشته علامه سید محمدحسین طباطبائی می باشد در مقدمه این کتاب آمده است:
کتابی که از نظر خوانندگان گرامی میگذرد از ریشه‌دارترین مدرک آیین مقدس اسلام گفتگو میکند و موضوعی که در این کتاب مورد بحث قرار میگیرد موقعیت «قرآن مجید» است در جهان اسلام: قرآن چیست؟ و چه ارزشی در میان مسلمانان دارد؟ قرآن کتابی است جهانی و همیشگی، قرآن وحیی است آسمانی نه مولود فکر بشری، رابطه قرآن با علوم، اوصاف قرآن مجید.
و در حقیقت ما از موقعیت کتابی بحث میکنیم که دین بزرگ اسلام با اینکه مانند سایر ادیان بزرگ جهان گرفتار اختلافات داخلی و انشعابات بسیار مذهبی میباشد هرگز مسلمانی در اعتبار و احترام و تقدیس آن تردید ندارد و برای اثبات هر مدعائی در اسلام میتوان بدان چنگ زد.
و از این روی هدف بحث درین کتاب معرفی موقعیت قرآن مجید است بطوری که این کتاب مقدس خود دلالت میکند نه بطوری که ما درباره‌اش اعتقاد داریم و میان این دو حروف و غرض فرق بسیار است! و به بیانی دیگر موقعیتی را که برای قرآن مجید- با دلیل یا بی دلیل- قائل میشویم اگر موقعیتی باشد که مناقض و مخالف بیان قرآنی است ارزشی مسلم نخواهد داشت و اگر چیزی باشد که بیان قرآنی از آن ساکت است با اختلاف انظار که در میان مسلمانان است نمی‌توان همه را بپذیرفتن آن وا داشت تنها موقعیتی را میشود به حساب آورد که قرآن مجید خود دلالت بر آن داشته باشد.
بنابراین در این بحث و کنجکاوی پاسخ این پرسش را باید بدهیم که: قرآن در این باره چه میگوید؟ نه پاسخ این پرسش را که: ما که فلان مذهب از مذاهب اسلامی را پذیرفته‌ایم درباره قرآن چه میگوئیم؟
هیات زمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *