معرفی کتاب| کتاب مداحی و سیاست

معرفی کتاب| کتاب مداحی و سیاست

خانه / پیشنهاد ویژه / معرفی کتاب| کتاب مداحی و سیاست

کتاب «مداحی و سیاست» تلاش می‌کند تا با انعکاس اندیشه سیاسی امام خمینی رحمه الله علیه، مداحان اهل بیت علیه السلام را به موضع‌گیری نسبت به مسائل اجتماعی خصوصاً تعاملات سیاسی کشور ترغیب و تشویق کند.

معرفی کتاب| کتاب مداحی و سیاست

کتاب «مداحی و سیاست» با موضوع تحلیلی بر الزام فعالیت سیاسی مداحان از نگاه امام خمینی رحمه الله علیه با قلم قاسم آریانی و به همت مجمع ستایشگران اهل بیت علیهم السلام به بازار نشر آمد.

نویسنده در این کتاب تلاش می‌کند تا با انعکاس اندیشه سیاسی امام خمینی رحمه الله علیه، مداحان اهل بیت علیهم السلام را به موضع‌گیری نسبت به مسائل اجتماعی خصوصاً تعاملات سیاسی کشور ترغیب و تشویق کند.

در نخستین فراز این کتاب آمده است: هنر مداحی هنری است انتقادی، انتقادی به وضعیت موجود برای رسیدن به وضعیت مطلوب.

نویسنده با بیان اینکه مقصود مداحی از مقصد مداحی مهم‌تر است، ابراز می‌دارد: مقصد ستایش فضل اهل بیت و مقصود فریاد علیه بی‌عدالتی و اقامه عدل است، به دیگر سخن مقصد مداحی ستایش فضیلت است و مقصود آن اقامه عدل است.

 


آریانی با ذکر روایاتی از ائمه معصومین یکی از مصادیق عدالت را قرار گرفتن هر کس در جای خود برشمرد و با ذکر معانی واژه‌های عدل و ظلم می‌گوید: جایگاه اداره امور مسلمین و مسئولیت‌های کلیدی اجتماع اسلامی باید به دست افراد صالح و توانمند سپرده شود، زیرا قرار گرفتن افراد ناصالح در این امور عین ظلم می‌باشد و مداحی که با سکوت خود راضی به این ظلم شد در گناه آن سهیم است.

قبح اشرافی‌گری مسئولان نظام از نگاه امام رحمه الله علیه، عفونت آقازادگی در بدنه نظام، تاوان مداحی سیاسی، امام رحمه الله علیه پیشتاز نقد مسئولان، تخریب انقلابیون، خودزنی دولتمردان، خائنان خادم‌نما، بی عدالتی برآمده از ریاست‌های طاغوتی، مداح بی‌دین برخی عناوین این کتاب است.

به گزارش فارس، کتاب مداحی و سیاست در ۴۰۳ صفحه از سوی مرکز آموزش مداحی مجمع ستایشگران اهل بیت علیهم السلام منتشر شده است، علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با شماره ۰۹۱۹۰۷۰۸۵۶۹ تماس بگیرند.

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *