معنای اسلام انقلابی در آموزه های مهدوی

خانه / انتظار و مهدویت / دوران پس از ظهور / معنای اسلام انقلابی در آموزه های مهدوی

اسلام انقلابی در آموزه های مهدوی به معنای عدم سازش و تسلیم و همراهی با ظالمان و ستمکاران وافسادگران و مبارزه قاطع با جریان جاهلیت و باطل و الحاد جهانی است.

به نقل از خبرگزاری شبستان؛ قیام و ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، تداوم بعثت نبوی و حکومت عدل علوی و نهضت مقدس حسینی است و دو هدف اساسی و مهم دارد:

۱٫ نجات بشریت از چنگال ظلم و ستم و بی عدالتی و جنگ و نابودی ستمگران و اشرار و طاغوتی های عالم؛

۲٫ رشد و تکامل فکری و اخلاقی بشر و رساندن آنها به قله تقرب و عبودیت.

رسیدن به این دو هدف به سادگی و آسانی میسر نمیشود و نیاز به اسباب و عوامل و برنامه های جدی و قاطعی دارد. در واقع برای رسیدن به این اهداف و آرمان های والا، موانع و چالش های زیادی فراروی امام زمان هست و این اسلام انقلابی است که راهگشای آن حضرت عجل الله تعالی فرجه الشریف برای رسیدن به مقصد نهایی می باشد؛ نه یک اسلام ضعیف و محافظه کارانه و التقاطی که امروزه عده ای سخت شیفته و منادی آن هستند!!

اسلام انقلابی در آموزه های مهدوی به معنای عدم سازش و تسلیم و همراهی با ظالمان و ستمکاران وافسادگران و مبارزه قاطع با جریان جاهلیت و باطل و الحاد جهانی است.

حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف انقلابی بزرگ، گسترده، قاطع و حق طلبانه را رهبری می‌کند و در مدتی کوتاه بر همه کفر و گمراهی چیره می‌شود و سپاهیان شیطان را نابود می‌کند و این درسی است برای همه حق طلبان و عدالت خواهان عالم.

امام کاظم علیه السلام فرمودند: «…‌‌الثانی عشرمنا یسهِّلُ الله له کل عسیر…‌‌و یبیر به کل جبّار عنید و یهلک علی یده کل شیطان مرید»؛ «خداوند برای دوازدهمین [امام] از خاندان ما، هر دشواری را آسان می‌سازد…‌‌به دست او هر جبّار سرسختی نابود می‌شود و هر شیطان سرکشی هلاک می‌گردد». (کمال الدین، ج۲، ص ۳۶۹؛ بحارالانوار، ج۵۱، ص ۱۵۰، ج۳٫)

امام هادی علیه السلام نیز می‌فرماید: «یحق الله به الحق و یزهق الباطل و هو مهدیکم المنتظر»؛ «خداوند به دست او حق را استوار و پیروز و باطل را نابود می‌کند و او مهدی منتظر شما است». (احتجاج طبرسی، ج۲، ص ۶۰؛ بحار الانوار، ج۳۷، ص ۲۰۹٫)

به کانال هیات رزمندگان اسلام بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *