مهم‌ترین توصیه‌های امام خامنه ای درباره اهمیت ترویج کتابخوانی

خانه / پیشنهاد ویژه / مهم‌ترین توصیه‌های امام خامنه ای درباره اهمیت ترویج کتابخوانی

مهم‌ترین توصیه‌های امام خامنه ای درباره اهمیت ترویج کتاب و کتابخوانی را مشاهده می‌کنید.

مهم‌ترین توصیه‌های امام خامنه ای درباره اهمیت ترویج کتابخوانی

هیات:کتاب، محصول تجربه‌های بشری و خلاقیت‌های ذهنی و آموخته‌های درازمدت انسان است. سهم کتاب در انتقال دانش‌ها گاهی به‌مراتب بیشتر و فراتر از دیگر ابزار آموزشی است، همچنین کتاب خوب وسیله‌ای است که دانش بشری به‌مدد آن از تباه شدن مصون می‌ماند و به آیندگان منتقل می‌شود. پدید آوردن آثار علمی و فرهنگ مکتوب از توصیه‌های مهم اولیای دین است و به گسترش دانش کمک می‌کند و به‌عنوان یک میراث فرهنگی برای نسل‌های آینده ماندگار می‌شود.

در ادامه، مهم‌ترین توصیه‌های امام خامنه ای درباره اهمیت ترویج کتاب و کتابخوانی را مشاهده می‌کنید.

«کتاب یک پدیده و یک موجود ذی‌قیمت است، همیشه این‌جور بوده است، در آینده هم همین جور خواهد بود؛ لذا به کتابخوانی بایستی اهتمام ورزید.»
«ما مردم را، جوانان را وادار به کتابخوانی کنیم. کتاب خواندن خیلی مهم است، کتاب خوب را هم معرفی کنید.»
«کتابخوانی باید در جامعه ترویج شود. هرچه می‌توانند کتاب بخوانند جوانان شما، کودکان شما، یاد بگیرند در فنون مختلف، در راه‌های مختلف. البته از هرزه‌گردیِ در محیطِ کتاب باید پرهیز کرد، منتها این مسئله بعدی است، مسئله اول این است که یاد بگیرند،‌ عادت بکنند به اینکه اصلاً کتاب معرفی کنند. این کار بر عهده همه دستگاه‌هایی است که در این زمینه مسئولند؛ از مدارس ابتدایی بگیرید که برنامه‌هایی باید باشد تا کودکان ما را از اوان کودکی عادت بدهد به خواندن کتاب؛ خواندن با تدبر، خواندن با تحقیق و تأمل.»
«حتی بنده تصور می‌کنم ـ البته این را باید آقایانی که مسئولند جوانبش را بررسی کنند ـ فکر کنم خوب است که محل‌های نمازهای جمعه، مرکز نمایش کتاب‌های خوب و کتاب‌های روز و کتاب‌های مطلوب باشد که بیایند و ببینند این کتاب‌ها است و اگر می‌خواهند تهیه کنند.»

منبع: وارث

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *