نذر تلاوت قرآن در تاریخ اسلام بی‌سابقه است | استاد انصاریان

خانه / پیشنهاد ویژه / نذر تلاوت قرآن در تاریخ اسلام بی‌سابقه است | استاد انصاریان

استاد انصاریان درباره پویش نذر تلاوت به فارس گفت: این اقدام قاریان قرآن برایم بسیار جالب، مهم و ویژه بود و باید بگویم نذر تلاوت در مجالس عزای امام حسین علیه السلام در تاریخ اسلام بی‌سابقه است.

نذر تلاوت قرآن در تاریخ اسلام بی‌سابقه است | استاد انصاریان

هیاتپویش نذر تلاوت در مجالس عزای امام حسین علیه السلام امسال به همت حسینیه صاحب الزمانی عجل الله تعالی فرجه الشریف راه افتاده و این پویش با استقبال قاریان قرآن خصوصاً جوانان مواجه شده است.

در این پویش قاریان قرآن باید بدون دعوت برای تلاوت قرآن در هیأت‌ها حاضر شوند و در آنجا آیاتی از کلام‌الله مجید را قرائت کنند.

پویش نذر تلاوت برایم بسیار جالب، مهم و ویژه بود

این اقدام مورد تحسین بسیاری از بزرگان و علما قرار گرفته است. از جمله این افراد حجت‌الاسلام حسین انصاریان مفسر قرآن کریم و استاد اخلاق است که درباره پویش نذر تلاوت به فارس گفت: وقتی موضوع پویش نذر قرائت قرآن را به وسیله قاریان بزرگوار در مجالس عزای حضرت سید الشهدا علیه السلام به ویژه در دهه عاشورا شنیدم که بنا است این عزیزان در راه خدا و به صورت نذر آیات قرآن را قرائت کنند، خیلی برایم جالب، مهم و ویژه بود.

نذر تلاوت قرآن در تاریخ اسلام بی‌سابقه است

وی با اشاره به اینکه چنین نذری در اسلام سابقه نداشته است، گفت: به نظرم رسید به قاریان گرامی عرض کنم قرائت قرآن در مجالس عام و خاص، اخلاق پیامبر و ائمه طاهرین بود. حتی پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم در برخی جلسات رو می‌کردند به بلال می‌‌فرمودند: ای بلال مرا آسوده خاطر کن و به من آرامش بده، اینجا بلال قرآن می‌خواند.

تلاوت قرآن محبوب و معشوق ابی‌عبدالله است

این مفسر قرآن کریم با اشاره به اینکه قرآن آرامش دهنده است، گفت: وقتی می‌گوییم: «الا بذکر الله تطمئن القلوب» ذکر الله یکی از مصادیقش قرآن است، ذکر یکی از نام‌های قرآن است، حال بدانید کاری که شما انجام می‌دهید یعنی تلاوت در مجالس امام حسین علیه السلام محبوب ابی عبدالله و معشوق ابی عبدالله بوده است.

امام حسین علیه السلام برای تلاوت قرآن جنگ را یک روز عقب انداخت

انصاریان درباره اهمیت تلاوت قرآن از منظر امام حسین علیه السلام گفت: عصر تاسوعا وقتی دشمنان می‌خواستند به خیمه‌ها حمله کنند، ابی عبدالله به قمر بنی هاشم علیه السلام گفت: برو و جنگ را به فردا بیاندازند، زیرا یک شب هم برای من یک شب است و می‌خواهم این یک شب را زنده بمانم برای چهار کار: یکی نماز، یکی استغفار، یکی دعا و یکی هم تلاوت قرآن. آنگاه امام فرمود: خدا گواه است که من عاشق تلاوت قرآن او هستم.

شما قاریان با تلاوت در هیأت‌ها به شب عاشورای امام حسین علیه السلام اقتدا می‌کنید

این سخنران مذهبی خطاب به قاریان قرآن گفت: شما که بنا دارید در محرم و مجالس ابی عبدالله علیه السلام به عنوان پویش نذری، قرآن تلاوت کنید در حقیقت به شب عاشورای امام حسین علیه السلام اقتدا می‌کنید. آن شب اهل بیت امام صدای عرشی و ملکوتی امام را می‌شنیدند و جان تازه می‌گرفتند. اکنون هم مردم صدای داودی شما را در قرائت قرآن می‌شنوند و نشاط روحی و قلبی پیدا می‌کنند و چه بسا آیاتی که می‌خوانید در مستمع اثر روحی و عملی بگذارد.

وی در پایان گفت: خدا به همه شما توفیق دو چندان، توفیق خالص، توفیق همراهی با قرآن و همراه کردن مردم را با قرآن عنایت بفرماید. سلام و درود بر همه شما عزیزان.

منبع: فارس

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *