نغمه‌پردازان در خط مقدم جهاد تبیین هستند | حجت‌الاسلام قمی

خانه / پیشنهاد ویژه / نغمه‌پردازان در خط مقدم جهاد تبیین هستند | حجت‌الاسلام قمی

مراسم ضیافت افطار نغمه‌پردازان اهل‌بیت علیهم‌السلام به همت سازمان هیأت و تشکل‌های دینی با حضور حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

نغمه‌پردازان در خط مقدم جهاد تبیین هستند | حجت‌الاسلام قمی

هیاتهمزمان با فرارسیدن روزهای انتهایی ماه مبارک رمضان، مراسم ضیافت افطار نغمه‌پردازان اهل‌بیت علیهم‌السلام به همت سازمان هیأت و تشکل‌های دینی و با حضور حجج‌اسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی کشور با عنوان میهمانی خدا در بیست و پنجمین شب‌ ماه رمضان در مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد.

در این نشست صمیمانه برخی پژوهشگران حوزه‌ هیأت همچون محمدرضا سنگری نیز حضور داشتند. نغمه‌پردازان برجسته‌ کشوری همچون حجت‌الاسلام جواد محمدزمانی، اکبر شیخی، حمید رمی، سید جواد پرئی، مهدی پورپاک، محمد رسولی، امیر طلاجوران، حسین صاحب جمعی، امیر تاجیک، محمد بیابانی، امیرحسین الفت و دیگر فعالان این عرصه در این ضیافت حضور داشتند.

در این مراسم پس از صرف افطار، با حضور میهمانان دورهمی صمیمانه‌ای تشکیل شد که بخش اصلی آن به بیان دغدغه‌ها و انتظارات نغمه‌پردازان از سازمان تبلیغات اسلامی اختصاص داشت. گزارشی از دستاوردهای سفر نوروز ۱۴۰۱ به سوریه و زیارت بقاع متبرکه و لزوم تداوم سفرهای این‌چنینی به جهت ایجاد همفکری، هم‌سویی و همدلی بیشتر بین جامعه نغمه‌سرایان از دیگر بخش‌هایی بود که در این مراسم به‌آن پرداخته شد.

نغمه‌پردازان در خط مقدم جهاد تبیین هستند | حجت‌الاسلام قمی

دغدغه‌های نغمه‌سرایان چه بود؟

همچنین در بخش دیگر این دورهمی صمیمانه، توجه به ابعاد علمی و ادبی در نغمه‌پردازی، لزوم ارائه مضامین جدید، موضوعات صنفی، مداحی استودیویی، نگرانی‌ها درباره توجه به مداحان نوجوان و مطالب دیگر مرتبط با موضوع از سوی نغمه‌سرایان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

نغمه‌پردازان در خط مقدم جهاد تبیین هستند

حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در بخش دیگری از این دورهمی صمیمی درباره اهمیت کار نغمه‌پردازی با محوریت جهاد تبیین سخن گفت و بیان داشت که جنگ تبلیغی و تبیینی امروز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که نغمه‌پردازان به عنوان خط مقدم این جنگ شناخته می‌شوند.

10نغمه‌پردازان در خط مقدم جهاد تبیین هستند | حجت‌الاسلام قمی

تشکیل اندیشکده هیأت در سازمان تبلیغات اسلامی

حجت الاسلام مجید باباخانی در ادامه مراسم ضمن اشاره به پیگیری دغدغه‌ها و نگرانی‌های نغمه‌پردازان از توجه ویژه سازمان هیأت و تشکل‌های دینی به اجرای برنامه‌های علمی پایدار در این زمینه خبر داد و در ادامه به جزئیاتی از فعالیت اندیشکده هیأت در سازمان تبلیغات اسلامی را بیان کرد.

در پایان محمدرضا سنگری پژوهشگر آیینی به ایراد سخنانی در زمینه نغمه‌پردازی پرداخت و نغمه‌سرایی را به عنوان فعالیتی مهم و دارای جایگاه رفیع در ادبیات دینی مورد اشاره قرار داد.

منبع: فارس

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *