نماهنگ بارکد | اعتراض نوجوانان به ورود بی‌رویه کالای خارجی

نماهنگ بارکد | اعتراض نوجوانان به ورود بی‌رویه کالای خارجی

خانه / پیشنهاد ویژه / نماهنگ بارکد | اعتراض نوجوانان به ورود بی‌رویه کالای خارجی

نماهنگ بارکد 2 ؛ توصیه و تلاش برای فرهنگ‌سازی نیست، چراکه طی چهار سال گذشته و با وجود تأکیدات رهبری در عمل اتفاقی که باید نیفتاده، اما جامعه از لزوم خرید کالای ایرانی و حمایت از آن بسیار شنیده است. پس حالا باید یک قدم جلوتر رفت و خواهان عمل‌گرایی از مسئولان و همچنین مردم شد.

نماهنگ بارکد | اعتراض نوجوانان به ورود بی رویه کالای خارجی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات به نقل از روزنامه جوان؛ حضور نوجوان ها و اقدامات آن ها برای بازگشایی و آغاز به کار دوباره کارخانه ای که با تعطیلی اش پدرانشان بیکار شده اند، اتفاق جالبی است. هر چند نوجوان ها و نسل آینده پیش از این هم در کار های مرکز موسیقی مأوا نقش پررنگی داشته اند، اما این بار عمل گرا هستند و خبر از ظهور نسلی می دهند که همنوا با یکدیگر می خوانند و در تکاپو هستند که شرایط زمانه شان تغییر کند، البته نماهنگ بارکد دومین اثری است که با هدف حمایت از تولید ملی منتشر می شود. ما در موسسه مأوا قبل از انتخابات دوره قبل ریاست جمهوری تلاش کردیم به رئیس جمهور آینده نکاتی را گوشزد کنیم، در تولید شعر و تصویر تلاش کردیم بگوییم ارتقای تولید ملی و جلوگیری از واردات بی رویه محصولاتی که نمونه باکیفیت داخلی دارند چگونه می تواند آینده بهتری برای خانواده های ایرانی رقم بزند.

نماهنگ بارکد | اعتراض نوجوانان به ورود بی‌رویه کالای خارجی
نماهنگ بارکد | اعتراض نوجوانان به ورود بی‌رویه کالای خارجی

در نماهنگ تازه هم مانند نمونه قبلی اش از تکیه بر توانایی ایران و ایرانی می گوییم و اعتماد نکردن به بیگانگانی که هر چند به ظاهر قرار است به گشتن چرخ صنعت در ایران کمک کنند، اما هر روز به بهانه ای و اتفاقی چوب هم لای چرخ صنعت ایرانی می گذارند. نماهنگ دوم، اما توصیه و تلاش برای فرهنگ سازی نیست، چراکه طی چهار سال گذشته و با وجود تأکیدات رهبری در عمل اتفاقی که باید نیفتاده، اما جامعه از لزوم خرید کالای ایرانی و حمایت از آن بسیار شنیده است. پس حالا باید یک قدم جلوتر رفت و خواهان عمل گرایی از مسئولان و همچنین مردم شد. صدای اعتراض برای ورود بی رویه کالای خارجی را به گوش همه رساند و گفت همه ما از مسئولان تا مردم به سهم خود در تعطیلی هر کارخانه و به خطر افتادن معیشت هموطنانمان مقصریم و البته همه می توانیم با مدیریت و رفتار درست جلوی بروز چنین اتفاقاتی که همواره موجب بروز و پررنگ شدن آسیب های اجتماعی فراوانی هم می شوند، بایستیم.

نماهنگ بارکد | اعتراض نوجوانان به ورود بی رویه کالای خارجی

اگر با نسل جدید مواجه شوید و کمی با آن ها حرف بزنید، می بینید نوجوان امروز از همه ما پاسخ می خواهد و محیط پیرامون خود را با دقت کاوش می کند و می خواهد کاری انجام بدهد. این رویکرد از کجا آمده است؟ مسلماً از دل همین فرهنگسازی ها، حرف هایی است که شاید ما نسل های قدیم تر را چندان به خود معطوف نکند، اما آن ها را به فکر فرو می برد.

همین موضوع نشان می دهد انتخاب گروه سنی نوجوانان برای تهیه سرود و نماهنگ که به طور مداوم در حال انجام است، انتخاب درستی است. هر قدر که فرهنگ سازی برای بزرگسالان دشوار است، بالعکس برای کودکان و نوجوانان راحت تر است و می تواند فردای غنی تری برای جامعه بسازد. نوجوانانی که در تولید این نماهنگ ها و سرود ها حضور دارند، پیامی را به هم نسلان خودشان می رسانند که مسلماً تأثیر بهتری بر آن ها دارد و بیشتر جدی اش می گیرند؛ پیام همراهی، خواندن با هم و عمل کردن در کنار هم برای داشتن فردایی بهتر.

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *