نماینده ولی فقیه در سوریه مطرح کرد

خانه / علما وسخنرانان / نماینده ولی فقیه در سوریه مطرح کرد

نماینده ولی فقیه در سوریه عنوان کرد: امام صادق علیه السلام فرموده‌اند: هرکس می‌خواهد از یاران امام زمان عجل الله تعالی فرجه باشد باید دارای سه شرط باشد؛ اول اینکه منتظر باشد، انتظار حرکت است نه نشستن، تحرک است نه توقف، انتظار عمل است نه سکوت، دوم اهل ورع و تقوا باشد، سوم ملبس به خوش‌خلقی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری نماینده ولی فقیه در سوریه ، در جمع زائران بارگاه ملک پاسبان امام رضاعلیه السلام با بیان اینکه حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف احیاگر و زنده کننده سنت حسنه پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و خوش‌خلقی در جامعه هستند، بیان فرمودند: اخلاق انسانی قبل از آنکه یک اصل اسلامی باشد، از مسائل مهم بشری است که اسلام روی این اصل مهر تأیید زده است و تمام ادیان بشری اعم از مسلمان و غیر‌مسلمان به خصوص اسلام، مسیحیت و یهودی اعتقاد به اخلاق دارند.
نماینده ولی فقیه در سوریه عنوان کرد: امام صادقعلیه السلام فرموده‌اند: هرکس می‌خواهد از یاران امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف باشد باید دارای سه شرط باشد؛  اول اینکه منتظر باشد، انتظار حرکت است نه نشستن، تحرک است نه توقف، انتظار عمل است نه سکوت، دوم اهل ورع و تقوا باشد، سوم ملبس به خوش‌خلقی باشد.
وی با اشاره به اینکه هدف ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف تحقق عدالت و انصاف در جامعه است، خاطرنشان کرد: امروز جامعه ما نیازمند انصاف است توجه کنیم آیا انصاف در دولت، بازار، دانشگاه، حوزه و خانه‌های ما دیده می شود؟ آیا انصاف اجتماعی در گفتار و قضاوت‌ دیده می شود.
رفتار و گفتار دولت مهدوی صادقانه است
حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی اشکذری با بیان اینکه تخریب، وعده های دروغ، انصاف نیست، افزود: کسانی که وارد میدان انتخابات ریاست جمهوری شده اند، بدانند دولت حمهوری اسلامی هم در رفتار و هم در گفتار باید زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف باشد و سیره امام زمان را سرلوحه کارش قرار دهد زیرا حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف وقتی قیام می کنند دولت باطل از بین می رود و هرآنچه غیر از حق و غیر واقعی باشد باطل است.
نماینده ولی فقیه در سوریه تصریح کرد: امام خامنه ای به عنوان ولی فقیه که در رأس این نظام قرار دارند فردی صالح و حجت الهی اند که مردم با گرایش به ایشان و هم‌جنین امام راحل رحمة الله علیه به معنویت و خدایی بودن گرایش پیدا کرده و اهل عبادت می‌شوند.
دولت مهدوی به سراغ اصلح می‌رود
وی افزود: چنانچه اگر احکام اجرایی جامعه به دست کسی بیفتد که فاقد این صلاحیت در حد خود باشد، قطعا روند افکار جامعه به سمت وسوی درستی حرکت نمی کند.
حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی اشکذری بیان کرد: یار امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف به سراغ انتخاب اصلح می‌رود؛ به اینکه کدام یک از نامزدهای ریاست جمهوری می تواند زمینه ساز دولت مهدوی باشند و در ترویج سیره بقیةالله عجل الله تعالی فرجه الشریف موفق‌تر می تواند عمل کند، در انتخابش توجه می‌کند. بنابراین به قبل و بعد بودن، جدید یا قدیمی بودن افراد توجهی ندارند بلکه باید دید تا چه حد با ملاک های دولت مهدوی هماهنگی دارند.
وی با بیان اینکه ظهور علامت‌ها و شرایطی دارد، ابراز کرد: ما به دنبال علائم ظهور هستیم و متأسفانه به دنبال شرایط ظهور نیستیم، در حالی که علامت‌های آن در دست خدای متعال و ما مسئول فراهم آوردن شرایط ظهور هستیم.
نماینده ولی فقیه در سوریه تصریح کرد: آشنایی با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف از شرایط ظهور است؛ اینکه مردم اهل ورع، تقوا، انصاف، صداقت و حیا باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *