هیأت‌های مذهبی باید جلودار عرصه جهاد تبیین باشند

خانه / پیشنهاد ویژه / هیأت‌های مذهبی باید جلودار عرصه جهاد تبیین باشند

اولین نشست از سلسله نشست‌های گفتگومحور در زمینه موضوعات هیأت و تشکل‌های دینی به همت سازمان هیأت و تشکل‌های دینی کشور برگزار شد.

هیأت‌های مذهبی باید جلودار عرصه جهاد تبیین باشند

هیات: اولین نشست از سلسله نشست‌های گفتگو محور در زمینه موضوعات هیأت و تشکل‌های دینی به همت سازمان هیأت و تشکل‌های دینی کشور برگزار شد. هیأت، کانون جهاد تبیین موضوعی بود که برای این نشست انتخاب شده بود که توسط شبکه عقلانیت شمس و با حضور فعالان عرصه هیأت برگزار شد.

این عنوان باتوجه‌ به دیدار اخیر مداحان با رهبر معظم انقلاب و بیانات ایشان حول مسئله هیأت و اهمیت و جایگاه آن در روشنگری و عرصه جهاد، انتخاب شده بود. در ابتدای این نشست حسین هوشیار که دبیری جلسه را در اختیار داشت، ضمن خیرمقدم به مدعوین به تشریح اهمیت موضوع و فرمان ولی‌امر در فراخواندن هیأ‌ت‌های مذهبی به‌عنوان جلودار عرصه جهاد تبیین پرداخت.

هیأت‌های مذهبی باید جلودار عرصه جهاد تبیین باشند

در ادامه نیز محمدرضا سنگری به‌عنوان دبیر علمی نشست با توضیح چیستی و چرایی جهاد تبیین به ارائه مطالبی در راستای تبیین، گفتمان‌سازی و شرایط و لوازم جهاد تبیین در عصر حاضر پرداخت.

از دیگر سخنرانان نشست حجت‌الاسلام باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی بود که به‌عنوان میزبان نشست ضمن تاکید بر اهمیت و اولویت داشتن جهاد تبیین برای جامعه هیأت و فعالان این عرصه، ادامه گفت‌وگو را به واکاوی این موضوع که نگاه رهبری در تبیین به چه موضوعاتی است، اختصاص داد.

هیأت‌های مذهبی باید جلودار عرصه جهاد تبیین باشند

این نشست تخصصی با حضور جمعی از مادحین، مسئولان هیأت‌ها و پژوهشگران در محل مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد. همچنین با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته توسط سازمان هیأت و تشکل‌های دینی، قرار است این سلسله نشست‌ها با موضوع هیأت و با حضور مادحین، مسئولین هیئات و فعالان عرصه هیأت به طور مستمر ادامه داشته باشد.

منبع: فارس

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *