واکنش حاج علي قرباني به واقعه تروریستی تهران

خانه / پیشنهاد ویژه / واکنش حاج علي قرباني به واقعه تروریستی تهران

حاج علی قربانی حادثه تروریستی تهران را این طور تبیین می‌کند: اینکه در میان آتش و دود یک عده خودفروخته داعشی ، روزه‌داران بی‌گناه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و خانواده‌هایی داغدار شدند بسیار تلخ است اما از منظری دیگر این اتفاق برای انقلاب اسلامی منفعت هم داشته است که شاید هیچ اتفاق و یا مسئله دیگری نمی‌توانست ما را به آن منافع و اهداف برساند

 حادثه حمله تروریستی کور  به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی رحمة الله علیه نشان از درماندگی گروه ای تکفیری در منطقه است. مقاومت دلیرانه مدافعان حرم در عراق و سوریه چنان عرصه را بر این عوامل استکبار تنگ کرده که راهی جز اینگونه حرکت های کور و به فرموده امام خامنه ای “ترقه بازی” برایشان مانده است. حاج علی قربانی معروف به حاج قربون از رزمندگان دوران دفاع مقدس ،  مناجات‌خوان و مداح دلسوخته امروز نسبت به این موضوع و هتک حرمت به جایگاه شهدای مدافع حرم دغدغه‌ای هایی دارد . در ادامه این گفت و گوی کوتاه را بخوانید:

** می خواستند جای جلاد و شهید را عوض کنند

حاج علی قربانی حادثه تروریستی تهران را این طور تبیین می‌کند: اینکه در میان آتش و دود یک عده خودفروخته داعشی ، روزه‌داران بی‌گناه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و خانواده‌هایی داغدار شدند بسیار تلخ است اما از منظری دیگر این اتفاق برای انقلاب اسلامی منفعت هم داشته است که شاید هیچ اتفاق و یا مسئله دیگری نمی‌توانست ما را به آن منافع و اهداف برساند. آن مسئله ، شفاف‌سازی است .  عده‌ای متأسفانه به‌گونه‌ای دهه 60 را که انقلاب اسلامی در مرحله تثبیت قرار داشت سیاه‌ نشان دادند که گویی انقلابیون همانند جلاد عمل‌کرده‌اند. رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با دلی توأم با ناراحتی و گلایه در سالگرد ارتحال حضرت امام رحمة الله علیه فریاد زدند که چرا به‌گونه‌ای مسائل را مطرح می‌کنید که جای جلاد و شهید عوض بشود.

**ما روشنگری را ادامه می‌دهیم

وی افزود: در آن دوران نظام با منافقینی برخورد و مقابله کرد که علاوه بر ترور شخصیت‌ها و انفجارهای مهیب هفتم تیر و هشتم شهریور به آبمیوه‌فروش و کاسب محل هم رحم نمی‌کردند و هیچ عاطفه ای نداشتند ؛ این‌ نوع ددمنشی‌ها محکوم و مرتکبین آن اعدام شدند. چون هدفی جز به انحراف کشاندن انقلاب نداشتند. امروز کمی برای مردم روشن شد که مصداق واقعی بحث تروریست همین منافقین بوده‌اند. آن دوران  17 هزار شهید و امروز 17 شهید که این‌همه در فضای مجازی توسط دشمنان و معاندین داخلی بازتاب داشت. 17 هزار نفر از افراد بی‌گناه به شهادت رسیدند و عده ای الان از وحشی گری های آن روزها دفاع می‌کنند که چرا این معاندین اعدام شدند. این را هم بدانید که همه این دروغ‌پردازی‌ها برای گرفتن رأی و انحراف نظرات مردم انجام شد و هیچ هدف دیگری به دنبال نداشت. ولی در این اتفاق تروریستی همه‌چیز را مردم با چشم خودشان دیدند و فهمیدند منظور امام خامنه ای عوض شدن جای جلاد و شهید چه بوده است. این نوع اقدامات و رویکردها نشان دهنده این است که ما روشنگری صحیحی داشته‌ایم و باید در آینده هم این مسیر را ادامه بدهیم.

**قصدشان تحریف اندیشه‌های مقدس جهاد و شهادت است

این مداح اهل‌بیت در مورد هتک حرمت به مدافعان حرم، اظهار داشت: متاسفانه بعد از این همه رشادت و دلاوری، برخی این روزها می‌گویند ما مدافع حرم نداریم این‌ها مدافع بشاراسد هستند! یعنی یک طوری با موضوع مدافعان حرم برخورد می‌کردند و موضع‌گیری دارند که انگار این مردان شجاع و دلیر همیشه در صحنه جملگی مادی‌گرا بوده‌اند و فقط به بهانه کسب منفعت وارد این میدان شده‌اند. واقعاً این کارها ناپسند و تحریف اندیشه‌های مقدس جهاد و شهادت است  ، خانواده‌های معظم این شهدای گرانقدر هم از این موضع‌گیری‌های ناعادلانه و غیرمنصفانه زجر می‌کشند. وظیفه همه ما این است که برای نسل جوان بدون تندروی و افراطی‌گری واقعیت‌ها را تببین کنیم.

**یک عده غرب‌زده عقده‌گشایی می‌کنند

حاج علی قربانی در پایان خاطرنشان کرد: بعضی از این افراد وابسته به غرب و استکبار جهانی هستند و بعضی هم وابسته نیستند بلکه غرب‌زده‌اند. بعضی‌ هم افرادی هستند که دنبال مقام، موقعیت و شهرت هستند و می‌دانند حرف خلاف می‌زنند اما در عین حال این مسیر را ادامه می‌دهند.

منبع:عقیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *