کشف پیکر ۳۷ شهید دفاع مقدس

کشف پیکر ۳۷ شهید دفاع مقدس

خانه / انقلاب و دفاع مقدس / دفاع مقدس / کشف پیکر ۳۷ شهید دفاع مقدس

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ربودن کلیه مدارک وزارت دفاع عراق از جمله اسناد مربوط به شهدا، تفحص را دچار اختلال کرده است.

کشف پیکر ۳۷ شهید دفاع مقدس

هیات: برای گسترش عملیات جستجوی پیکرهای مطهر شهدای دفاع مقدس در کشور عراق، جلسه ای در مرکز فرماندهی عملیات بصره با حضور سردار سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح و سرلشکر هازم قاسم مجید (نماینده وزارت دفاع عراق در امور مفقودان) برگزار شد.

سردار باقرزاده با اشاره به موضوع مهم مطرح شده در این نشست گفت: در این نشست در خصوص نحوه تقویت و گسترش عملیات تفحص مذاکراتی صورت گرفت و تصمیماتی هم گرفته شد. متاسفانه اختلالی در بحث دسترسی به اطلاعات انسانی جنگ بعد از اشغال عراق توسط امریکایی ها بوجود آمد. ربودن کلیه اسناد و مدارک وزارت دفاع عراق (از جمله اسناد مربوط به شهدا) عملیات تفحص را در بخش هایی دچار اختلال کرده است.

کشف پیکر ۳۷ شهید دفاع مقدس
کشف پیکر ۳۷ شهید دفاع مقدس

وی افزود: این موضوع بارها مورد تاکید قرار گرفته و هم از طریق صلیب سرخ و هم عراق درخواست شده است اما امریکایی ها با بهانه جویی های مختلف تا الان  از باز پس فرستادن این اسناد سر باز زده اند و اخیراً هم به دروغ مدعی شده اند که این اطلاعات را به عراق برگردانده اند که این مسئله هم رد شده است. در هر حال این موضوع همچنان در دستور کار است.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به ادامه روند تفحص شهدا در خاک عراق تصریح کرد: خوشبختانه در طول دوره اخیر پیکرهای مطهر 37 شهید پیدا شده و عملیات کاوش پیک های مطهر شهدا کماکان ادامه دارد.

منبع:تسنیم

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *