گفتگو با آیت الله علم الهدی

خانه / مطالب و رویدادها / مصاحبه و گفتگو / گفتگو با آیت الله علم الهدی

هر مقداری که نظام و انقلاب توسعه پیدا می‌کند به همان میزان خطر برای انقلاب قوی‌تر می‌شود و در هر مرحله انتخابات، یک بخشی از خطرها متوجه انقلاب و اسلام می‌شود.

بیست و سومین همایش سراسری مدیران هیئات رزمندگان اسلام در مجتمع آموزشی فرهنگی امامت مشهد مقدس کار خود را آغاز کرد. این همایش تا یکم اردیبهشت‌ماه ادامه دارد. در حاشیه این همایش پس از سخنرانی آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه مشهد در میان ازدحام جمعیت به سراغ او رفتیم و به سوالات ما پاسخ داد.

* وظیفه و رسالت جریان هیئت‌ها در برهه‌های حساس انقلاب مثل انتخابات چیست؟

هر مقداری که نظام و انقلاب توسعه پیدا می‌کند به همان میزان خطر برای انقلاب قوی‌تر می‌شود و در هر مرحله انتخابات، یک بخشی از خطرها متوجه انقلاب و اسلام می‌شود. زمانی اقتدارمان در دنیا آنقدر جایگاه نداشت ولی الان این عزت و افتخار به جایی رسیده که استکبار در مقابل اقتدار ما ناامید می‌شود. این توسعه قدرت برای نظام و انقلاب ما باعث شده خطر خیلی جد‌ی‌تر و قطعی‌‌تر دنبال شود. ما از مردم به خصوص هیئتی‌ها انتظار داریم در انتخاب قدرت تحلیل و تشخیص پیدا کنند؛  تحلیل درستی از وضعیت داشته باشند. چرا که نوکری فقط حضرت سیدالشهداء علیه السلام، گریستن به روضه‌ها و مرثیه‌سرایی نیست مهم ورود به میدان کربلاست. این را هم بگویم وظیفه‌شان توجه به بصیرت حسینی است. آن‌ها از امام حسین علیه السلام چه بصیرتی را آموختند به همان عمل کنند.

* مداحان و سخنرانان چقدر در ترویج روحیه انقلابی و جهادی جامعه تلاش کرده‌اند؟ آیا به نظرشما در این زمینه موفق بوده‌اند؟

هرکجا این‌ها وارد شدند ما پیروز شدیم. هرکجا این‌ها کنار ایستادند ما شکست خوردیم. باید از یک موضعی وارد شوند که احساس می‌کنند خطر برای انقلاب و ولایت زیادتر است. با تمام قوا و اوج بصیرت و آگاهی جلوی خطر را بگیرید. حتی اگر همچون سنگی بشوند و جلوی سیل‌ها را بگیرند. سعی کنند در این زمینه از آن بینش و بصیرت لازم برخوردار باشند؛ هم خودشان تمرین بصیرت کنند و هم این تعمیق و معرفت افزایی را به همگان بیاموزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *