یادداشت روزانه امام خامنه ای پس از دیدار با امام خمینی در روز 14 فروردین 1365

یادداشت روزانه امام خامنه ای پس از دیدار با امام خمینی در روز 14 فروردین 1365

خانه / پیشنهاد ویژه / یادداشت روزانه امام خامنه ای پس از دیدار با امام خمینی در روز 14 فروردین 1365

در آستانه‌ی سالروز ارتحال امام خمینی رحمت الله علیه، یکی از روزنوشت های حضرت امام امام خامنه ای که به روایت عیادتشان از امام راحل را دارد منتشر شد.

یادداشت روزانه امام خامنه ای پس از دیدار با امام خمینی در روز 14 فروردین 1365

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام و به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، در آستانه‌ی سالروز ارتحال امام خمینی رحمت الله علیه، یکی از روزنوشت های امام خامنه ای که به روایت عیادتشان از امام راحل در فروردین سال 1365 اختصاص دارد را به همراه دستخط ایشان، برای نخستین بار منتشر می نماید.

متن کامل و تصویر دستخط رهبر انقلاب اسلامی به شرح ذیل در اختیار شما همراهان همیشگی سایت هیات قرار گرفته است.

پنجشنبه؛ 14 فروردین 1365

امروز به زیارت امام رفتم؛ آقای هاشمی را خبر کردم و با هم رفتیم. امام عزیز هنوز اجازه‌ی فرودآمدن از تخت را ندارد. به دست‌های او -هر یک- چیزی از سرُم و باتری وصل است. دست چپ امام را که بخاطر تَرک برداشتن سرانگشتان، در دستکش سفیدی پوشیده بود مشتاقانه بوسه زدم. چهره‌ی خندان و مهربانش اندکی خسته و بیمارگونه است اما سعی میکند نشانه‌ئی از افسردگی در آن نباشد. بلافاصله خطاب به من میگوید: از شما تقلید میکنم (دست دادن با چپ)! من گفتم: بحمدالله حالتان خیلی خوب است. با لحنی که مینماید به این اهمیت نمیدهد میگوید: شما خوب باشید من هم خوبم. بعد رو به هاشمی که پرسیده است آیا چیز فوق‌العاده‌ئی هست؟ با لحن رضامند و محکم میگوید: هیچ چیز نیست غیر از پیری، و نسبت به همسن‌های خود خیلی خوبم؛ آنها بعضی زیر خاک‌اند و بعضی در خانه‌ی خود خوابیده‌اند. از اوضاع جاری و جنگ مسئولانه میپرسد و به جوابها با دقت گوش میدهد. سمینار دیروز را گفتم. معلوم شد خبرهای آن را از رادیو شنیده و در جریان است. این روح بزرگ، این انسان فوق‌العاده، این دل مطمئن و متوکّل و این عقل قوی و راسخ در همه‌ی حالات خود حتی در هنگامیکه نیمی از قلب او از کار افتاده است، با همه‌ی شخصیّتش زندگی میکند: «رُهبانُ اللّیل و اسد النهار».

دستخط یادداشت روزانه امام خامنه ای پس از دیدار با امام خمینی در روز 14 فروردین 1365
دستخط یادداشت روزانه امام خامنه ای پس از دیدار با امام خمینی در روز 14 فروردین 1365

«یادداشت‌های روزانه» امام خامنه ای به عنوان بخش مهمی از اسناد تاریخ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی نگهداری می‌شود که در برگیرنده واقعیت هایی از مقاطع حساس انقلاب است.

این دست نوشته ها که به صورت روزانه نوشته میشود غالباً مربوط به امور کشور و بیان واقعیت‌های گذشته‌های دور و نزدیک در کوران حوادث و گاهی دربرگیرنده‌ی شرح جلساتی است که از سالهای اول پس از پیروزی انقلاب در بالاترین سطح کشور تشکیل شده است.

پیش از نیز این یک بار بخشی از یکی از یادداشتهای روزانه حضرت امام خامنه ای از جلسات سران قوا در تاریخ چهارشنبه ۱۳۶۵/۵/۲۲ منتشر شده بود.

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *