۲ اقدامی که امام زمان با تاسی به مادر سادات انجام می‌دهد

خانه / پیشنهاد ویژه / ۲ اقدامی که امام زمان با تاسی به مادر سادات انجام می‌دهد

حجت‌الاسلام صبوحی با بیان اینکه حضرت زهرای مرضیه بزرگ‌ترین بت‌شکن بعد از پیامبر است، گفت: امام زمان هم بعد از ظهور طواغیت را درهم می‌شکنند بدون شکست طاغوت‌ها، اهداف ظهور محقق نمی‌شود.

۲ اقدامی که امام زمان با تاسی به مادر سادات انجام می‌دهد

هیاتحجت الاسلام محمد صبوحی درباره ارتباط فاطمیه و مهدویت، اظهار کرد: مرحوم شیخ طوسی در کتاب الغیبه روایت معروفی را از امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف آورده که فرمودند: «إنَّ لِي في إبنَةِ رَسولِ اللّه ِ اُسوَةٌ حَسَنةٌ؛ دختر رسول خدا (فاطمه سلام الله علیها ) براى من سرمشقى نيكو است».

این کارشناس مهدوی ادامه داد: در این باره شباهت هایی را نقل کرده اند اما به نظر می رسد مهمترین معنای این کلام آن است که بدانیم اسوه یعنی چه؟ قرآن کریم حضرت ابراهیم علیه السلام را به عنوان اسوه حسنه معرفی می کند «قَدْ كَانَتْ لَكُمْ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ فِي إِبْرَاهِيمَ» و در جایی دیگر حضرت رسول صلی الله علیه و آله وسلم را اسوه معرفی کرده است «لَكُمْ فِي رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ»؛ اسوه، نقشه راه است ویژگی مهمی که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم و حضرت ابراهیم علیه السلام داشتند بت‌شکنی است حضرت رسول صلی الله علیه و آله وسلم هم بت های بیرونی را شکستند و هم بت های درونی و اخلاقی انسان ها را.

۲ اقدامی که امام زمان با تاسی به مادر سادات انجام می‌دهد

وی تصریح کرد: بت ها بدون طاغوت پایدار نمی مانند، به عبارت بهتر، جبت و طاغوت، بت ها را حمایت می کنند. در این میان، حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها بزرگ ترین بت شکن بعد از پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم است، چون طواغیتی که خود را جانشین رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم معرفی می کردند به دست حضرت زهرا سلام الله علیها شکسته شدند! ایشان با خطبه خواندن های خود، مخاطب قرار دادن طواغیت با تعابیری همچون مکذبون و ضالون و حزب شیطان، وصیت به دفن شبانه و … آن بت ها را شکستند!

حجت الاسلام صبوحی تاکید کرد: امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هم وقتی ظهور کنند بدون درهم شکستن طواغیت، نتیجه ای را که باید ایجاد نمی کنند، لذا بعد از ظهور، ایشان باید ابتدا طاغوت ها را در هم بشکنند.

وی در ادامه بیان کرد: از نکات دیگر قابل استخراج از این روایت آن است که حضرت زهرا سلام الله علیها در دفاع از ولایت تا شهادت پیش رفتند و هجومی که بعد از رحلت نبوی صلی الله علیه و آله وسلم به خاندان وحی و رسالت آمد صرفا برای تهدید و ارعاب نبود … وقتی کلمات حضرت زهرا سلام الله علیها را مرور کنیم، می بینیم علت این هجوم از بین بردن امیرالمومنین علیه السلام و تامین دنیای‌شان بود آنها فکر همه جا را کرده بودند جز دفاع جانانه حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها از ولایت را؛ آنها می دانستند شکستن حرمت بیت وحی و سیلی زدن به حضرت زهرا سلام الله علیها یعنی چه؟ اما حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها   در دفاع از ولایت تا شهادت ایستادگی کردند!

این کارشناس مهدوی در ادامه گفت: به قول مرحوم علامه کمپانی، آنها می خواستند نور خدا را با آتش زدن خانه حضرت زهرا سلام الله علیها خاموش کنند، اما نور خدا با آتش خاموش نمی شود، این شکستن پهلوی حضرت زهرا سلام الله علیها جز با شمشیر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف جبران نمی شود. یعنی صدیقه کبری سلام الله علیها چنان دفاعی از ولایت کردند که اجر آن جز با ظهور ادا نمی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این درسی است برای ما منتظران که تا پای جان برای امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف مقاومت و پایداری کنیم.

منبع: وارث

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *