۴ دعای حاج آقا مجتبی تهرانی برای فرزندان

خانه / پیشنهاد ویژه / ۴ دعای حاج آقا مجتبی تهرانی برای فرزندان

وقتی تازه می‌خواستم به بچه‌دار شدن فکر کنم در محل دفتر مرجعیت خدمت آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی رسیدم، عرض کردم تازه می‌خواهیم به فکر بچه دار شدن بیفتیم، چه کنیم؟ فرمودند: خوب کردی اول آمدی پیش من…

۴ دعای حاج آقا مجتبی تهرانی برای فرزندان

هیاتدر کتاب خاطرات آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی، یکی از نزدیکان ایشان نقل می‌کند: وقتی تازه می‌خواستم به بچه‌دار شدن فکر کنم در محل دفتر مرجعیت، خدمتشان رسیدم؛ عرض کردم  تازه می‌خواهیم به فکر بچه‌دار شدن بیفتیم، چه کنیم؟ فرمودند: خوب کردی اول آمدی پیش من.

بهترین ماه‌های سال برای انعقاد نطفه، ماه رمضان است، نزدیک‌های نیمه ماه هم از همه بهتر است، چون هر دو روزه گرفتید و هر دو یک حالت تلطیف روحی پیدا کردید؛ من نسبت به هر پنج بچه‌ای که دارم روزانه در پنج نمازی که در شبانه روز می‌خواندم 4 دعا می‌کردم؛ می‌گفتم خدایا:

سالم باشد،
صالح باشد،
خوش روزی باشد،
خوش قدم باشد.

با این 4 دعا، دنیا و آخرت را با هم جمع کرده بودم، ضرر هم نکردم، نه در دخترش، نه در پسرش الحمدلله، خودم این کار را کردم.

۴ دعای حاج آقا مجتبی تهرانی برای فرزندان

از نظر تغذیه هم مادر وقتی باردار شد، هر چیزی نخورد؛ مسئله توسل نیز خیلی موثر است به خاطر این‌که این خصوصیات پنج گانه که من گفتم در او باشد یعنی سالم باشد صالح خوش روزی. خوش قدم (چون بعضی از بچه‌ها بد قدم هستند هیچ تعارف هم ندارد و تردید هم در او نیست.) و مهمترین چیز هم عاقبت به خیری است.

قبل از انعقاد نطفه هم تغذیه خیلی موثر است و در نطفه اثر دارد؛‌ این از واضحات است، باید مراعات کنید؛ من یک چیزی بگویم به تو: در خانه ما، از هرجایی هر چیزی بیاید اینها(اعضای خانواده) دست نمی‌زنند، صبر می‌کنند تا من بیایم جهات شرعی‌اش را دقت کنم؛ این در خانه ما سنت شده و از ملکات این‌هاست. چون این اثر دارد.
منبع: تسنیم

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *