۱۰ جمله ارزشمند از صحیفه نور امام خمینی ( رحمه الله علیه) – بخش اول

خانه / با ولایت / امام خمینی(ره) / ۱۰ جمله ارزشمند از صحیفه نور امام خمینی ( رحمه الله علیه) – بخش اول

✅  ۱ ـ ما مصمم  هستیم . ملت  ما مصمم  است که ، تا تمام ریشه های استعمار و استبداد فاسد را از جای  نکند از پای  ننشیند.

سخنرانی  امام خمینی ( ره) در ۱۷ اردیبهشت ۵۸

صحیفه نور، امام خمینی ( ره) جلد۷ ص۲۰۰

💠✨💠✨💠✨💠✨💠✨💠

✅ ۲ ـ ایمانتان را حفظ کنید آقا! ایمان به خدا را حفظ کنید، وحدت کلمه را حفظ کنید، این نهضت را حفظ کنید. ما هرچه داریم از این ایمان و وحدت کلمه [است‌]. آنها ایمان را از ما می‌خواستند بگیرند و وحدت کلمه را. کوشش کردند برای این دو تا، و خدای تبارک و تعالی نخواست و با ما بود و متحول کرد یک مملکت و یک ملتی که اعتنا به مسائل دینی نداشت. متحولشان کرد به طوری که همه توجه دارند. همه با ایمان به میدان آمدند.

سخنرانی  امام خمینی ( ره)  در ۱۶اسفند۱۳۵۷

صحیفه نور، امام خمینی ( ره)  جلد۶ ص۳۴۷

💠✨💠✨💠✨💠✨💠✨💠

✅  ۳ ـ در صورتی  که  ایمان  و اعتقاد مردم  به  قرآن  و قانون  اساسی  سالم  مانده باشد، در برابر اجانب  به  مراتب  بیشتر از ارتش  شما ایستادگی  می کنند؛ و دین  ما و دولت شما محافظت  می شود.

سخنرانی  امام خمینی (ره) در ۱۱ اردیبهشت  ۱۳۴۲

صحیفه نور، امام خمینی ( ره) .جلد۱، ص۱۹۲

💠✨💠✨💠✨💠✨💠✨💠

✅ ۴ ـ  باید ملت  اسلام ، ملت  ایران ، بدانند که  این  قشرهای  میلیونی  ملت  که  در کارخانجات  ودر امور کشاورزی  مشغول  خدمت  هستند، برگزیدگان  خدای  تبارک  و تعالی  هستند ومورد عنایت  اسلام  و صاحب  اسلام  هستند و باید این  قشر فداکار پشتیبان  آن  قشرهای فداکار دیگر که  در سرحدات  مشغول  جانبازی  هستند باشند و پشتیبانی  همه  از هم  بکنند تااینکه  ان شاءالله ، این  کشور به  خودکفایی  برسد.

سخنرانی  امام خمینی (ره)  در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۰

صحیفه امام خمینی.جلد۱۴٫ ص۳۲۸

صحیفه نور امام خمینی. جلد ۱۶٫ص۲۳۱

💠✨💠✨💠✨💠✨💠✨💠

✅ ۵ ـ آنهایی  که  الان  در دنیا فعالیت  و اختراع  می کنند، همه  همنوع  و انسان  هستند. شمامطمئن  باشید که  هر کاری  را می توانید انجام  دهید، فکر نکنید.

سخنرانی  امام خمینی (ره) در  ۹ اردیبهشت ۱۳۶۱

صحیفه نور امام خمینی (ره). جلد ۱۶٫ص۲۳۱

💠✨💠✨💠✨💠✨💠✨💠

✅ ۶ ـ شما جوانان  اقشار ملت هستید که  باید این  نهضت  را همراهی  کنید، تا به  آخر. آنهایی  که  در بین  ما می خواهندتفرقه  بیندازند، به  غلط رفته اند! بین  اقشار ملت  تفرقه  نخواهد افتاد.

سخنرانی  امام خمینی (ره)  در ۸ اردیبشهت ۱۳۵۸

صحیفه نور امام خمینی (ره) .جلد۷٫ص۱۶۵

💠✨💠✨💠✨💠✨💠✨💠

✅ ۷ ـ توجه کنند(دشمن) به ماهیت نهضت_اسلامی و به ماهیت اسلام و به ماهیت کتاب_کریم و به ایمان. … بفهمند که پیشرو این قضیه اسلام است، امام این قضیه ، امام زمان (عج الله تعالی فرجه) است، اگر این را بفهمند … در فکر این نمی افتند که ما برویم یک عده ای را بکشیم و بعد زمام را دستمان بگیریم.

صحیفه نور امام خمینی (ره) ج۱۳ ص۲۸و۲۹

💠✨💠✨💠✨💠✨💠✨💠

✅ ۸ ـ  اسلام  برای  همه  اقشار و برای  همه  بندگان  خدا، برای  همه  مستضعفین  ارزش  قائل است ؛ برای  همه  کارگران  و قشر کشاورزان  ارزش  بیشتر قائل  است . کارگران  و کشاورزان از اقشار با ارزشند که  اسلام  به  آنها توجه  دارد.

سخنرانی  امام خمینی (ره)  در ۷ اردیبهشت ۱۳۵۸

صحیفه نور امام خمینی (ره) .جلد۷٫ص۱۴۴

💠✨💠✨💠✨💠✨💠✨💠

✅ ۹ ـ اسلام  بیش  از هر چیزی  به  آزادی  عنایت  دارد و در اسلام  خلاف  آزادی  نیست ؛ الا در چیزهایی  که  مخالف  با عفت  عمومی  است .

سخنرانی  امام خمینی (ره)  در ۶ اردیبهشت ۱۳۵۸

صحیفه نور امام خمینی (ره).جلد۷٫ص۱۳۹

💠✨💠✨💠✨💠✨💠✨💠

 ✅ ۱۰ ـ استقلال  و آزادی  در پیروی  از قرآن  کریم  و رسول  اکرم  است . ما همه  پیرو قرآن  ورسول  اکرم  هستیم  و همه  با هم  برادر، همه  با هم  یک  جهت ، یک  وجهه ، یک  دین ، یک قرآن  داریم ؛ و من  امیدوارم  که  تفرقه انگیزیها را شماها با قدرت  خودتان  و قوه  الهی  قطع کنید؛ نگذارید رخنه  کنند در صفوف  فشرده  ما. من  خدمتگزار همه  اقشار ملت  وخدمتگزار شماها هستم . خداوند شماها را حفظ کند و سعادتمند کند در دنیا و آخرت .

سخنرانی  امام خمینی (ره)   در ۵ اردیبهشت ۱۳۵۸

صحیفه نور امام خمینی (ره)  .جلد۷٫ص۱۳۱

لینک کوتاه :
http://eheyat.com/?p=100599

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *