آخرین وضعیت عمومی رئیس مجلس خبرگان رهبری/ عفونت ریوی را کنترل کردیم

خانه / مطالب و رویدادها / آخرین وضعیت عمومی رئیس مجلس خبرگان رهبری/ عفونت ریوی را کنترل کردیم

پزشک معالج آیت‌الله مهدوی‌کنی از درمان عفونت ریوی ایجاد شده خبر داد و گفت: در این مرحله از نظر علم پزشکی تمام اقدامات ممکن را انجام داده‌ایم و برای بهبودی کامل ایشان تنها به دعای خیر مردم نیاز داریم و باید منتظر بمانیم.

فضل‌الله صفی پزشک معالج آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به آخرین اقدامات درمانی انجام شده، اظهار داشت: از همان ابتدا که ایشان را به بیمارستان منتقل و بستری شدند عملیات احیا را آغاز کردیم و توانستیم وضعیت قلبی و کلیوی را به حالت عادی برگردانیم اما متاسفانه تغییر خاصی در وضعیت هوشیاری و نورولوژیکی ایشان مشاهده نشده است.

وی مجموعه اقدامات درمانی صورت گرفته را مناسب ارزیابی کرد و گفت: افرادی که خارج از محیط بیمارستان دچار ایست قلبی می‌شوند بخاطر عدم رسیدن خون و اکسیژن به مغز، با عارضه مغزی مواجه می‌شوند و همین سناریو برای آیت‌الله تکرار شده است؛ به‌همین دلیل تا زمانی که سطح هوشیاری ایشان به حالت رضایت‌بخش نرسد نمی‌توان نظر قطعی داد.

صفی با بیان اینکه عفونت ریوی ایجاد شده را کنترل کرده‌ایم، بیان داشت: بیمارانی که کهولت سن دارند در برابر میکروب‌ها بسیار آسیب‌پذیر هستند و ایشان نیز در روزهای گذشته دچار عفونت ریوی شدند که با داروهای آنتی‌بیوتیک و ضد‌قارچ موفق شدیم از بروز عفونت بیشتر جلوگیری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در این مرحله از نظر علم پزشکی تمام اقدامات ممکن را انجام داده‌ایم و کار دیگری از دست پزشکان ساخته نیست، برای بهبودی کامل ایشان تنها به دعای خیر مردم نیاز داریم و باید منتظر بمانیم.

گفتنی است آیت‌الله محمدرضا مهدوی‌کنی رییس مجلس خبرگان رهبری و دبیرکل جامعه روحانیت مبارز روز 14 خرداد پس از بازگشت از مراسم بیست‌وپنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) به منزل، به دلیل عارضه قلبی در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد.

Views: 93

2 نظرات

  1. با سلام اينجانب در مسابقه وبلاگ نويسي شركت نموده اما آدرس وب لاگ من در سايت گوگل مي باشد آيا قابل پذيرش مي باشد لطفا راه انعكاس مطلب را به سايت هيات بيان نمائيد در صورت امكان مطلب را به آدرس من ايميل نمائيد . متشكرم

    • سلام، بله امکان پذیر است. فقط نکات مربوط به شرکت در جشنواره (توضیح داده شده) را رعایت فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *